SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wisła Kraków -news

temat działu:

Piłka Nożna

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 8487

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 2802 Wiek 49 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 16632
Artykul zrodlo PAP

Werner Liczka nie jest już trenerem piłkarzy Wisły Kraków - poinformował klub. Czeski szkoleniowiec pracował w Wiśle od 13 grudnia 2004 roku, zastępując na tym stanowisku Henryka Kasperczaka. Współpraca została zakończona za porozumienie stron.

- O przyczynach rezygnacji z usług trenera Wernera Liczki poinformujemy oficjalnie w czwartek na konferencji prasowej - powiedział PAP rzecznik prasowy klubu Jerzy Jurczyński. - Dziś mogę powiedzieć tylko tyle, że ta decyzja jest wynikiem analizy ostatnich wyników zespołu, stylu gry drużyny, czyli elementów za które odpowiada szkoleniowiec.

- Umowa została rozwiązana ze skutkiem natychmiastowym. Warunki jej rozwiązania zostały już z trenerem Liczką ustalone - dodał Jurczyński.

50-letni czeski szkoleniowiec pracował w Wiśle od 13 grudnia 2004 roku, zastępując Henryka Kasperczaka. Wcześniej w Polsce prowadził Polonię Warszawa i Górnika Zabrze. W Czechach był trenerem m.in. Banika Ostrawa i reprezentacji młodzieżowej.

Z Wisłą sięgnął po mistrzostwo Polski. Jego podopieczni rozgrywki zakończyli z przewagą 11 pkt nad Groclinem Grodzisk Wlkp. Gdy Liczka przejmował zespół w połowie sezonu wiślacy o osiem punktów wyprzedzali Legię Warszawa. W przerwie zimowej z drużyny odeszli Mirosław Szymkowiak i Damian Gorawski, a ze znanych piłkarzy pozyskano tylko Radosława Sobolewskiego. Odkryciem rundy wiosennej był 19-letni Jakub Błaszczykowski, którego sprowadzono z czwartoligowego KS Częstochowa.

Pod wodzą Liczki Wisła w lidze wygrała osiem meczów, trzy zremisowała, a dwa przegrała. Zanim doznali porażek (m.in. 1:5 z Legią w Warszawie) krakowianie ustanowili rekord polskiej ekstraklasy - nie przegrali 38 meczów z rzędu. Za niepowodzenie uznano występ w Pucharze Polski - Wisła w półfinale została wyeliminowana przez Zagłębie Lubin.

Trener Werner Liczka był w środę po południu nieuchwytny. Po zwolnieniu powiedział tylko, że nie przedstawiono mu oficjalnych powodów dymisji. - Nie zastanawiam się co będzie dalej. Na pewno dziś wieczorem pójdę na spacer z żoną po Krakowie. Czy będę pracował w innym polskim klubie? Nie wiem, żadnej oficjalnej propozycji jeszcze nie dostałem.

- Prowadzimy rozmowy z Jerzym Engelem na temat ewentualnego objęcia przez niego stanowiska trenera Wisły. Do 30 czerwca powinny zapaść ostateczne decyzje - poinformował rzecznik prasowy Wisły Kraków SSA i dodał, że były selekcjoner reprezentacji Polski jest jedynym kandydatem na to stanowisko.

Jurczyński zapowiedział, że w czwartek znane będą też nowe władze spółki piłkarskiej, gdyż w środę z funkcji prezesa zarządu zrezygnował Janusz Basałaj. - Wszystko wskazuje na to, że obowiązki prezesa będzie pełnił od czwartku Zdzisław Kapka. To on przekazał dziś trenerowi Liczce wiadomość o zwolnieniu - przyznał rzecznik krakowskiego klubu.

- W czwartek przedstawimy również koncepcję działania klubu w najbliższym czasie. Dlatego proszę bardzo, by tego, co dzieje się w klubie nie traktować jako trzęsienia ziemi, a jako normalizację i stabilizację - zakończył Jerzy Jurczyński.

Pierwszy trening zespołu po przerwie urlopowej odbędzie się w czwartek o godzinie 18. na stadionie przy ul. Reymonta.

Podaruj dzieciakom coś od siebie http://www.pajacyk.pl/ <--------- just do it !!!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 2802 Wiek 49 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 16632
Janusz Basałaj, pełniący od 25 listopada 2004 funkcję prezesa zarządu Wisła Kraków SA (do dnia 31 stycznia 2005 r. jako tymczasowy prezes zarządu) złożył w środę, 29 czerwca rezygnację z zajmowanego stanowiska.

Okoliczności swojej rezygnacji Janusz Basałaj przedstawił w oświadczeniu. "Nie uchylam się od odpowiedzialności za wszystkie czyny, wypowiedzi i decyzje jakie podejmowałem na fotelu prezesa klubu. Zawsze miałem na celu dobro Wisły i jej wielkość..." - m.in. napisał Basałaj.

Zdaniem byłego prezesa krakowskiego klubu słabsza gra zespołu w rundzie wiosennej była efektem wewnętrznej transformacji po transferach Damiana Gorawskiego i Mirosława Szymkowiaka oraz zmiany stylu gry po odejściu trenera Henryka Kasperczyka.

"Przyszedł czas na nowe, także personalne rozwiązania dla Wisły - pisze ustępujący prezes. - Uznałem, że moja misja w najlepszym polskim klubie dobiegła końca. Mimo pozytywnej opinii o mojej pracy, wyrażonej przez właściciela klubu, postanowiłem odejść".

- Decyzja właściciela klubu o nominacji nowej osoby na stanowisko p.o. prezesa zarządu spółki zapadnie 30 czerwca - poinformował rzecznik prasowy Wisła Kraków SSA Jerzy Jurczyński.

Podaruj dzieciakom coś od siebie http://www.pajacyk.pl/ <--------- just do it !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 16209 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 131096
widziałem to dzis w jakichs wiadomosciach sportowych i sie nieco zdziwilem

Sponsorem nagród w XIII edycji Ligi Typerów jest Wydawnictwo SQN
Zapraszamy !! http://www.sfd.pl/Liga_Typerów__XIII_Edycja-t920180.html

!!!<<< ARSENAL LONDYN >>>!!!
!! Pomyśl, jeśli potrafisz !!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 2802 Wiek 49 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 16632
W wywiadzie udzielonym Gazecie Krakowskiej, były selekcjoner narodowej reprezentacji Polski Jerzy Engel powiedział, że traktuje ofertę Wisły Kraków priorytetowo. Jednocześnie zaznaczył, że nie zaproponowano mu stanowiska już obsadzonego. Będzie to nowa funkcja w zespole "Białej Gwiazdy".

- Do końca tygodnia w Wiśle pewne sprawy mają być uporządkowane i wtedy spotkamy się ponownie, by zająć ostateczne stanowisko odnośnie mojej pracy w Krakowie. Nasze rozmowy były na tyle ciekawe, że wiślacka oferta stała się dla mnie priorytetowa. Nie chciałbym tylko uprzedzać faktów - powiedział Engel.

Na pytanie czy przyjmie posadę trenera pierwszej drużyny były trener kadry powiedział. - Jeżeli ta opcja zwycięży, to zapewniam kibiców, że sprawy zostaną tak rozwiązane, iż nie będzie problemu nadmiaru trenerów pierwszej drużyny. Ale o tym najpierw porozmawiamy w swoim gronie, a nie poprzez media.

Podaruj dzieciakom coś od siebie http://www.pajacyk.pl/ <--------- just do it !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 234 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1508
Oj ta wisla miala predyspozycje na dobry klub europejski a teraz to juz sie sypie

...:::>No One Is Perfect<:::...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 785 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 3495
Może i sypie ale kto wie...Może jeszcze coś pokażą.Ja im kibicuje

Boisko żywe,diabeł martwy
boisko martwe,diabeł żywy

/ks/Bosko

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 234 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1508
Od dzisiaj oficjalne nowym trenerem ENGEL

...:::>No One Is Perfect<:::...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 13700 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 60920
no i do LM z Engelem raczej nie wejda

Doradca w dziale ,,Piłka nożna''

Nagrody w Typerze sfd.pl funduje Sklep Kibica http://www.ISS-sport.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 894 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 6281
dlaczego do LM maja nie wejsc Erminho ??

WISLA KRAKOW << >> MANUTD

WWW.MANUTDPICS.COM
WWW.WISLAKRAKOW.PL

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 815 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3595
bo mogą trafić na Dynamo Tybilisi

(L) Każdego dnia Dziękuje Bogu , że jestem Legionistą (L)
www.pajacyk.pl => daj coś od siebie głodnym dzieciom

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 13700 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 60920

Doradca w dziale ,,Piłka nożna''

Nagrody w Typerze sfd.pl funduje Sklep Kibica http://www.ISS-sport.pl

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

jak to jest z karta zawodnika?

Następny temat

Eto'o przedłużył umowę z FC Barcelona do 2010 roku

Wiecej