SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wada wzroku u piłkarzy

temat działu:

Piłka Nożna

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 27662

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 55 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1042
Moge cos napisac z własnego doswiadczenia, Mam wade zwana astygmatyzmem
Soczewki korygujace ta wade sa drogie i niewygodne,
Wiec gram ze zwykłymi soczewkami tylko o wiekszej dioptri (czy jak to sie tam zwało)
Soczewka podczas meczu praktycznie nie ma prawa wypasc.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 877 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4491
ja gram w szkłach juz 3 lata z duzą krótkowzrocznoscia ,nawet w zimie czy w ulewie ,podczas uderzenie głowa w piłke ani razu mi nie wypadły,to jest genialna rzecz ,dzięki nim garm duzo lepiej i pierwszy mecz w szkłach cos pięknego ,odrazu sie lepiej widzi ,a operacja jak operacja jest ryzykowna ,pozatym wada musi sie ustabilizowac,są rózne metody operacji,a szkła kontakowe sa tez takie ze je nosisz w nocy(podczas snu ) i gdy wstajesz i je sciagasz bez nich widzisz normalnie ,bo one cos tam robia z gałką oczna bodajze ja deformuja,wygodne i drogie i nie jestem pewny czy jest w Polsce,a Davids nie ma soczewek kiedys pisało w gazecie ze jest uczulony na pyłki ale miał jaskre,soczewki nosił Ronaldo(brazy)Thuram(Fra)Makelele i mnóstwo innyc zawodników ,nawet siatkarzowi Gibie z Brazyli kiedy wypadła na meczu w tvp z Polska ,ale on dostał w twarz bodajze z ręki.Witus niewielka krótkowzrocznoscia mozna nazwac wade do -2 bo powyzej juz sie zle gra;)

Zmieniony przez - SCORPION 9 w dniu 2008-07-23 23:44:34

Zmieniony przez - SCORPION 9 w dniu 2008-07-23 23:47:12

Dla mnie RonaldoR9 jest najlepszym piłkarzem wszechczasów,,na zawsze pozostanie w moim sercu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 19
Ja mam lekką wadę wzroku -1.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 371 Wiek 30 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1685
Taką wadę mozna wyleczyć. Są na to jakieś ćwiczenia mam nawet taką stronę http://www.dbajooczy.prv.pl/cwiczenia.html ponoć są skuteczne. Ja osobiście nie mam problemu ze wzrokiem więc nie wiem ale możesz spróbować.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 877 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4491
wada -1 to nie jest zła wada nie masz sie czym martwic ,mozesz nosic okulary ale nie musisz ,najlepiej by było jakbys nosił okulary podczas oglądania tv czy siedzeniu na kompie,z taka wadą da sie grac normalnie w piłke.I jezeli dobrze widzisz to nie zmieniaj okularów na wieksze ,bo ja co wszedłem do okulisty to zawsze mi mówili ze mi sie pogarsza i stopniowo zmieniałem szkła na wyzsze,teraz załuje ze zmieniałem ,wkoncu powiedziałem ze nie zmienie i nie zmieniem i wada stoi w miejscu,ale niestety nie jest to wada ze moge sie obejsc bez okularów,szkieł.

Zmieniony przez - SCORPION 9 w dniu 2008-07-24 19:49:54

Dla mnie RonaldoR9 jest najlepszym piłkarzem wszechczasów,,na zawsze pozostanie w moim sercu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 19
Właśnie niedawno zmieniłem okulary bo miałem -0.75 a teraz mam -1.

mariopepe dzięki za ćwiczenia napewno skorzystam czytałem, że te ćwiczenia są bardzo skuteczne.

Zmieniony przez - witus289 w dniu 2008-07-25 09:22:55
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 877 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4491
ps ja osobiscie nie wierze w te cwiczenia na poprawe wzroku,ale czemu nie, spróbój,powodzenia

Dla mnie RonaldoR9 jest najlepszym piłkarzem wszechczasów,,na zawsze pozostanie w moim sercu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 19
Dlaczego w nie nie wierzysz???
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 877 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4491
jestem niedowiarkiem jezeli chodzi o naprawe wzroku przez zwykłe cwiczenia ,spróbój chciałbym zeby Ci sie udało i zebym zmienił zdanie

Dla mnie RonaldoR9 jest najlepszym piłkarzem wszechczasów,,na zawsze pozostanie w moim sercu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 371 Wiek 30 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1685
SCORPION 9 ja wiele czyałem o tych ćwiczeniach i one pomogły już wielu ludziom.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ludovic Obraniak

Następny temat

Gra w klubie

WHEY premium