SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wada wzroku i ćwiczenia

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1143

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 376
Dobra, taki temat już był, w końcu nie jestem jedynym człowiekiem z wadą wzroku który łapie za sztangę, ale był dawno i może się coś zmieniło w tej kwestii. Mam -5 i 21 lat. Wada nie leci, a i ostatnio czytałem wypowiedź na temat odklejania się siatkówki i ćwiczeń siłowych wypowiedź pewnego uznanego hiszpańskiego okulisty, że niby nie ma to żadnego związku. Znowuż lokalni znachorzy mówią, że absolutnie nie itp. Może ktoś ma coś ciekawego do powiedzenia w tej sprawie, bo można zajoba dostać od tych wszystkich sprzecznych opinii.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 66 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 481
Powiem Ci ze jak na obecne czasy to Twoja wada nawet nie jest taka ogromna, wiem ze problem z widzeniem przy takiej wadzie jest spory bez okularow bo sam mam -3 :D ale jesli nie masz uszkodzenia nerwu wzrokowego czy stozkowatej rogowki to nie powinno byc problemow.. no chyba ze masz nadcisnienie zwlaszcza podniesione cisnienie oczne to moze byc juz problem z taka wada wzroku..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 376
Nie mam żadnych schorzeń, tylko to krótkowidztwo, psia jego mać : ) I właśnie z lekarzami jest jedna śpiewka - jeden powie, że nie i c***, drugi - że na swoją odpowiedzialność, piąty - że w zasadzie nie ma przeciwwskazań : )) I weź tu się człowieku nie denerwuj. Jakby ktoś bardziej siedział w temacie byłoby miło gdyby zabrał głos. Ale wiadomo, że raczej nic mi nie będzie. Wielu ma wady i ćwiczy... i nie poślepli : )



Zmieniony przez - Hangagod w dniu 2011-02-02 15:44:36

Zmieniony przez - Hangagod w dniu 2011-02-02 15:45:09
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 66 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 481
Ja okulista nie jestem wiec dokladnie nie wiem :D

mam kolege co ma wade -9, uszkodzenie nerwu wzrokowego i podwyzszone cisnienia oczne (dostaje zastrzyki do oka) i nie moze wykonywac ciezkich prac i mial to powiedziane odrazu.. inny ma wade -7 i astygmatyzm i okulista mu nie zakazal..

mysle ze jesli nie ma powazniejszych wad oprocz samej krotkowzroscznosci to cwiczysz na wlasna odpowiedzialnosc ale ryzyko nie jest wysokie.. i mysle ze jednoznacznie ciezko to powiedziec dlatego lekarze sami nie wiedza, tak jak ten ostatni powiedzial ze w zasadzie przeciwskazan nie ma (bo nie masz stwierdzonych dodatkowych nieprawidlowosci w narzadzie wzroku)

Zmieniony przez - goliatt89 w dniu 2011-02-02 16:27:15
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Prostowniki,lordoza, problemy.

Następny temat

Szukam dobrego fizjoterapeuty

WHEY premium