SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

WOJSKO, orzeczenie komisji

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1883

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 30
Witam, jestem kandydatem na Wojskową Akademię Techniczną w Warszawie, który niedawno przeszedł wszystkie badania zdrowotne. Czekam teraz na orzeczenie z komisji. Niepokoi mnie jedna rzecz i mam nadzieję, że to forum pozwoli na uspokojenie moich obaw. Wszystkie badania przeszedlem z pozytywnym skutkiem, z wyjątkiem jednego: okulista. Mam wade wzroku -0,75 na jednym oku i -0,25 na drugim oku oraz brak obuocznego widzenia (zez zbieżny - utajony) z przesunięciem osi chyba o 0,8 stopnia na jednym i 0,7 stopnia na drugim oku. Pani doktor napisała mi to wszystko na obiegówce i dodała również 'Paragraf 11 pkt 3'. W tym paragrafie w tym punkcie napisane jest "Brak jednoczesnego widzenia obuocznego (zez utajony, zez naprzemienny) z ostrością wzroku każdego oka nie mniejsza niż 0,5 bez korekcji lub z korekcja szkłami sferycznymi do ±6,0 D albo cylindrycznymi do ±3,0 D" i napisane jest Zdolny / Niezdolny. Poniżej znajduje się wyjaśnienie że kandydatów do sił szturmowych i desantowych (..) należy kwalifikowac jako niezdolnych. Z tego mi wynika, że komisja nie powinna mnie odrzucić, ale chciałem się poradzic ekspertów, czy dobrze myslę. (PS mam lekką skoliozę ale wydaje mi się że nie będzie to miało na nic wpływu). Okulista powiedziała że brak obuocznego widzenia moze mnie zdyskwalifikować ale sądząc po paragrafie...nie powinno... nie wiem czego mam sie spodziewać. Jak Wy sądzicie? Z góry dziękuję za odpowiedz
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Hemoglobina niska a komisja lekarska.

Następny temat

Sesja fotograficzna Piotrka Moczydłowskiego

WHEY premium