SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Uszkodzenie obrąbka stawu barkowego typu SLAP

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1173

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 41 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1227
Witajcie,

z powodu bólu lewego barku udałem się na serię fizjoterapii, które pomogły tylko częściowo. Na USG wyszło mi uszkodzenie górnej części obrąbka stawu barkowego (uszkodzenie typu SLAP) - do dalszej diagnostyki obrazowej.
Teraz muszę zrobić jeszcze rezonans magnetyczny stawu z podaniem kontrastu. I teraz mam pytania.

- na skierowaniu mam napisane "rezonans magnetyczny z kontrastem". Zarówno lekarz prowadzący jak i lekarz wykonujący USG mówili o DOSTAWOWYM podaniu kontrastu. Czy nie powinno to być wpisane na skierowaniu?
- mieszkam w Lublinie i tu tylko jeden szpital wykonuje takie badanie, ale terminów na ten rok już nie ma... gdzie w Warszawie lub okolicach zrobię takie badanie na NFZ w miarę szybko?

Czy ktoś z was przechodził już taką kontuzję? Macie jakieś doświadczenia z takim uszkodzeniem barku?

Z góry dzięki za odpowiedź.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
być może link poniżej będzie pomocy
https://terminyleczenia.nfz.gov.pl/#
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1526 Napisanych postów 4154 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 73856
Rezonans magnetyczny z kontrastem dostawowym fachowo nazywa się artrografia :)
Sam mam podejrzenie uszkodzenia górnego obrąbka i zalecenie tego badania ale na chwilę obecną stan się bardzo poprawił więc świadomie odwlekam to w czasie. Ale wywiad co/gdzie/jak zrobiłem
Nie wszystkie placówki MRI to robią, bo potrzebny jest lekarz, który podaje pod nadzorem USG igłą kontrast w odpowiednie miejsce.

Odpuść sobie NFZ, terminy są nie z tej ziemi.
Prywatnie najtaniej znalazłem w Łodzi
https://centramedycznemedyceusz.pl/uslugi/diagnostyka-obrazowa/rezonans-magetyczny?gclid=EAIaIQobChMI-PP97vWu4wIVhKsYCh1y1gfyEAAYASAAEgI6d_D_BwE

Wg cennika WWW 519zł


Zmieniony przez - fsl w dniu 2019-07-12 10:08:35

Biegać szybciej, Skakać wyżej,
Time to beat: Półmaraton: 41m27s; Maraton: 1h33m49s; Annie: 7m31s

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Co to może byc?

Następny temat

Niskie cisnienie

WHEY premium