SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Uszkodzenie obrąbka stawu barkowego typu SLAP

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 370

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 934
Witajcie,

z powodu bólu lewego barku udałem się na serię fizjoterapii, które pomogły tylko częściowo. Na USG wyszło mi uszkodzenie górnej części obrąbka stawu barkowego (uszkodzenie typu SLAP) - do dalszej diagnostyki obrazowej.
Teraz muszę zrobić jeszcze rezonans magnetyczny stawu z podaniem kontrastu. I teraz mam pytania.

- na skierowaniu mam napisane "rezonans magnetyczny z kontrastem". Zarówno lekarz prowadzący jak i lekarz wykonujący USG mówili o DOSTAWOWYM podaniu kontrastu. Czy nie powinno to być wpisane na skierowaniu?
- mieszkam w Lublinie i tu tylko jeden szpital wykonuje takie badanie, ale terminów na ten rok już nie ma... gdzie w Warszawie lub okolicach zrobię takie badanie na NFZ w miarę szybko?

Czy ktoś z was przechodził już taką kontuzję? Macie jakieś doświadczenia z takim uszkodzeniem barku?

Z góry dzięki za odpowiedź.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2101 Napisanych postów 49718 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 491688
być może link poniżej będzie pomocy
https://terminyleczenia.nfz.gov.pl/#

FIZJOSTEO - Fizjoterapia i Osteopatia
Sk. Ks. Kard. Wyszyńskiego 5 , Warszawa
www.fizjosteo.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 883 Napisanych postów 3509 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 69504
Rezonans magnetyczny z kontrastem dostawowym fachowo nazywa się artrografia :)
Sam mam podejrzenie uszkodzenia górnego obrąbka i zalecenie tego badania ale na chwilę obecną stan się bardzo poprawił więc świadomie odwlekam to w czasie. Ale wywiad co/gdzie/jak zrobiłem
Nie wszystkie placówki MRI to robią, bo potrzebny jest lekarz, który podaje pod nadzorem USG igłą kontrast w odpowiednie miejsce.

Odpuść sobie NFZ, terminy są nie z tej ziemi.
Prywatnie najtaniej znalazłem w Łodzi
https://centramedycznemedyceusz.pl/uslugi/diagnostyka-obrazowa/rezonans-magetyczny?gclid=EAIaIQobChMI-PP97vWu4wIVhKsYCh1y1gfyEAAYASAAEgI6d_D_BwE

Wg cennika WWW 519zł

Zmieniony przez - fsl w dniu 2019-07-12 10:08:35

Biegać szybciej, Skakać wyżej,
Time to beat: Półmaraton: 41m27s; Maraton: 1h33m49s; Annie: 7m31s

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Co to może byc?

Masa