SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Uraz tricepsu, ewentualnie nerwy/ścięgna

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4123

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 599
Witam, kiedyś przebywałem tu pod innym loginem dlatego nie mam na tym wypowiedzi ani przeczytanych, kiedyś dość ostro trenowałem, później troszke za granice małę zaniedbanie... ale nie o tym chciałem pisać.
pod koniec czerwca bierzącego roku miałem wypadek samochodowy. dachowałem 3 razy, nie miałem pasów [na szczęście bo by było po mnie] łokciem stłukłem szybe. rozcięcie otwarte po wewnętrzej stronie łokcia na 5 szwów. tętnica pocharatana, trzech lekarzy szyło mi rękę przez 3 godziny. Ogólne badania całego ciała, wszystko pozatym ok. skarżyłem się na ból tricepsu ale rentgeny i tomografie wyluczyły złamanie. mówili że to ubicie. szyne miałem przez tydzień. starałem się uważać ale zdarzało się, że jak coś niefortunnie zarzuciłem podniosłem grzie stawy łokciowe pracują strasznie bolało. myślałem że to być może naderwanie, zerwanie mieśnia, ew. uraz ścięgien. Zerwanie/naderwanie to raczej nie było gdyż na ręce nie miałem dużego siniaka poza łokciem. po miesiącu gdy byłem już w polsce poczułem dziwne uczucie. zobaczyłem że jak wcześniej był normalny łokieć nagle jest duże większy [dokładnie miejsce nad łokciem, na początku łokcia nie było widać. przyszło mi do głowy że być może zerwałem przyczepy mięśnia i się zsuną [??????] coś takiego jest wogule możliwe? opuchlizna zeszła ale w tym miejscu mam coś co mi wygląda że to mięsień jest bo sie za***iście napina. z różnicy 0,5 cm między ramionami zrobiło się 3 a triceps u lewej ręki był mocniejszy wcześniej niż u prawej. byłem u lekarza ale jak to u nas w kraju diagnoza w 2 minuty. zagoji się. liczyłem na usg no ale. teraz ćwiczę, przyrost lewa prawa identyczny ale lewy triceps wygląda jak flak w porównaniu do prawego. zawsze był lepszy. między głową długą a boczną jak napne zauważyłem rowek. kształt głowy bocznej jakiś taki zniekształcony delikatnie. tak jakby mięsień nie był cały. jesli chodzi o ból to jak ćwicze to go nie odczuwam. ogólnie już prawie go nie ma. siła mi szybko wraca ale kształt i rozmiar nie bardzo. tak jakbym miał cześc tricepsu nad łokciem. pozatym jak nie ćwiczę tylko napinam to zbytnio głowa długa nie chce się napiąć. może coś poradzicie. do lekaża napewno się wybiore ale teraz nie mam czasu bo pracy dużo. może jakies przypuszczenia co to mogło by być. dzięki
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 180 Napisanych postów 1239 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3510
Jest dalej obrzek na łokciu??

mgr fizjoterapii
terapeuta manualny

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 599
teraz to już nie wygląda na obrzęk, dużo opuchlizny zeszło. to co zostało napina się i twardnieje jak mięsień.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 180 Napisanych postów 1239 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3510
Prosze zrobnic usg prywatnie najlepiej zapłacisz 50 zl a bedzie wiecej wiadomo

mgr fizjoterapii
terapeuta manualny

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 599
ok, niestety w tym tygodniu nie dam rady. w poniedziałek postaram sie to załatwić. czy mógłbyś mi napisać akie opcje przychodzą Ci na myśl. na internecie dość długo szukam i nic o tym nie znalałem. Spotkałeś się może już z podobnymi objawami? no i właśnie co dziwne że ręka wyglądała już normalnie a miesiąc po wypadku jak już wyglądała całkiem zwyczajnie taka niespodzianka sie pojawiła w przeciągu może godziny... dzięki za pomoc, postaram się zrobić badania jak najszybciej i skonsultować tu bo u mnie nie umią leczyć przez co kiedyś bardzo dobrą prace straciłem...

edit:
różnica jest również na luźniej ręce tylko że nie 3 cm tylko 2-2,5

zastanawiam się czy głowa przyśrodkowa jest na miejscu...

Zmieniony przez - _Jaworek_ w dniu 2009-10-21 21:05:47
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 180 Napisanych postów 1239 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3510
Być moze zapalenie katetki albo po prostu zanik mięsnia z bezczynności (zmniejszył swój obwód ponieważ nie był cwiczony

mgr fizjoterapii
terapeuta manualny

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 599
tak jak patrzyłem na to zapalenie to żeczywiście uraz w okolicy stawu, ścięgna napewno były choć troche uszkodzone. jednak teraz zbytniego bólu nie odczuwam, raczej wogóle. mam wrażenie jakbym nie mógł napiąć ramienia do końca, jednak jak ćwicze to lewy biceps nie odbiega siłą od prawego a w tricepsie zauważalnie szybko siła wraca, np przy uginaniu za głowe tym samym ciężarem w jednym tygodniu x4-5 w drógim ok +5 w trzecim róznież, wcześniej starałem sie robić na obie ręce delikatne ćwiczenia na triceps...
co do zaniku mięśnia z bezczynności, bałem się nadwyrężyć, przez miesiąc praktycznie nasiłem rękę w kieszeni, jednak na wszystko mocniej zwróciłem uwage jak powiększyła mi się okolica nad łokciem. wtedy to bolało to być może było/jest nadal to zapalenie. możliwe żebym miał werwane jakieś ścięgno i tego nie czuł? chociaż jak raz miałem nacięte ścięgno na górnej części dłoni na środku to palcami nie mogłem ruszać prawie przez miesiąc.
tak jak wcześniej pisałem na początku przyszłego tygodnia zrobie usg, w tym tygodniu niestety nie dam rady.

edit: czy przy zaniku mięśnia jest jakiś większy problem z powrotem do poprzedniego stanu? jak wiemy mięśnie mają pamięć, no ale ręka lewa nie rosnie wcale szybciej od prawej.
farmakologia mogła by coś przyśpieszyć w tym problemie?

Zmieniony przez - _Jaworek_ w dniu 2009-10-22 22:28:45

edit 2:
nasuneło mi się jeszcze jedno, gdy miałem pęknięty kręgosłup to w szpitalu i po oderacjacjach też nic nie robiłem. jak doszedłem do siebie wszystko dość szybko wróciło na miejsce. oczywiście wtedy pod nadzorem lekarzy i fizjoterapeutów, bez zabiegów jedynie ćwiczenia na siłowni.

Zmieniony przez - _Jaworek_ w dniu 2009-10-22 22:40:45

edit 3:
dałem soga

Zmieniony przez - _Jaworek_ w dniu 2009-10-22 22:48:39
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 180 Napisanych postów 1239 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3510
Miesien unieruchomiony zaczyna zanikac juz po 4-5 dniach. Prosze zrobic usg bo przez internet trudno mi zbadac łokieć i wyczuć sciegna nerwy itp. Jeżeli bedzie usg to napisz jego wynik i wtedy mozna cos wiecej zrobic

mgr fizjoterapii
terapeuta manualny

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

drgawki w pełnej świadomosci

Następny temat

RTG Piersiowego- pomoc przy interpretacji

WHEY premium