SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Uderzenia vs. kopnięcia

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 5780

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 182 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3842
Według mnie w walce nie jest za bardzo istotne czy się kopie czy nie ale jakie się ma umiejętności. Dobry kickboser pokona słabego boksera a dobry bokser pokona słabego kickboksera
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 182 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3842
Tak jak pisał Nikolaj030 że najskuteczniejsze są ciosy które dobrze umiemy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 111 Napisanych postów 16087 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 79876
kris1324 edytuj wypowiedzi a nie pisz dwóch jedna po drugiej

This is madness!
This is SHIN-AI-DO!!!

http://www.shinaido.w8w.pl/

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 774 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5083
Po ogólnym rozrachunku wychodzi, że ręce są bezpieczniejsze w użyciu bo nie wytrąca cię z dystansu, ani nie dadzą dużo pola manewru dla przeciwnika, a kopnięcia pomijając ryzyko, które jest z nimi związane, mogą bardzo szybko zakończyć walkę. Powiedzcie mi ilu z was podczas walki z kimś kto nie ćwiczy żadnych sztuk walki spodziewałby się jakiegoś kopnięcia. Pomijam tu kaleczne low-kicki czy nawet umęczone round-housy na tułów... Grunt to technika i wyczucie równowagi. Niech każdy używa tego co uważa. Ja jestem przyzwyczajony do dużej ilości kopnięć, ponieważ każdą kombinację kończę lub zaczynam nimi.

"Najlepsze to są sprinty, albo nabity kałasznikow "

Zmieniony przez - Linxus w dniu 2009-07-17 01:33:43

OloKK: "Po to się robi bezkontaktowe sparringi - człowiek przyzwyczajony do braku kontaktu instynktownie
będzie go unikał."

Cavior: "Niewątpliwie. Ale nawet, gdy ktoś nie szuka kontaktu, czasem kontakt znajduje jego... (...)"

Pure domination.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 8680 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 31712
i amen

"Energia przepływa, nie powinna stać.
A stoi gdy wątpisz w tę energię.
Musisz więc za energią nadążyć, nadążyć za siłą.
Wówczas jesteś z siłą w harmonii."

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Techniki walki Kijem

Następny temat

Jak połączyc trening hiit i SW

WHEY premium