SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

UFC Fight Night 159 - Meksyk

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1820

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3429 Napisanych postów 9308 Wiek 4 lata Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 93089
No i kolejny eye poke zmarnował galę. Powinna być dyskwalifikacja Rodrigueza, a nie jakieś no contest

Dawniej Agares25. Na forum od 2013.
Twój lęk zniknie, jeśli jesteś w stanie zaakceptować największe cierpienie
Nie jesteśmy niewolnikami losu, jesteśmy niewolnikami własnego umysłu.
Godzina cierpienia zawiera w sobie więcej prawdy niż cały rok zadowolenia.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Josh Hedges/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Fatalne zakończenie walki Yair Rodriguez vs Jeremy Stephens i jeszcze gorsze zachowanie meksykańskich kibiców

Walka wieczoru gali UFC Fight Night 159 w Meksyku zapowiadała się znakomicie, ponieważ naprzeciw siebie mieli stanąć dwaj efektownie walczący zawodnicy, Yair Rodriguez i Jeremy Stephens. Niestety walka zakończyła się stanowczo za szybko i w możliwie najgorszy sposób. Fatalnie zaprezentowała się również meksykańska publika.

Można śmiało powiedzieć, że walka zakończyła się szybciej niż się zaczęła. Po wymianie kilku ciosów, Rodriguez machnął ręką po twarzy Stephensa trafiając go palcem w oko i… koniec. Cała walka trwała tylko 15 sekund. Faul Rodrigueza spowodował, że sędzia Herb Dean przerwał pojedynek. Stephens wycofał się, a jego lewe oko mocno zamknięte. Dean pozwolił mu na pełne pięć minut na dojście do siebie, ale Stephens nie był w stanie otworzyć oka. Finalny wynik, to walka nierozstrzygnięta.

Rodriguez był wyraźnie zdenerwowany po walce, początkowo odmawiając wywiadu przeprowadzonego przez Michaela Bispinga. Z czasem ostudził emocje w przeciwieństwie do wielu kibiców zgromadzonych w arenie.
https://twitter.com/mikewhoatv/status/1175695120622129152

Gdy Stephens opuszczał Oktagon, musiał być otoczony przez swój narożnik i oficjeli UFC, którzy próbowali zapewnić mu bezpieczne zejście do szatni, ponieważ w ich stronę poleciały kubki z piwem, popcornem i innymi przedmiotami.
https://twitter.com/MMAIndiaShow/status/1175605985433382912

Oto, co Yair Rodriguez powiedział po zakończonej walce:

Yair Rodriguez
„Bardzo przepraszam. Obydwaj ciężko trenowaliśmy do tej walki. Wszyscy wydali mnóstwo pieniędzy, aby przybyć tutaj i zobaczyć jak walczymy i wspierać nas. Bardzo mi przykro z tego powodu. Zróbmy to jeszcze raz”.

https://twitter.com/UFCEurope/status/1175699505691279362

Nie brakuje również opinii, że Rodriguez wcale nie trafił palcem w oko Stephensa i Amerykanin zrobił przedstawienie nie chcąc kontynuować walki. Jak było naprawdę? Pozostawiamy ty do Waszej oceny.
https://twitter.com/sy7mma/status/1175610037051559941
https://twitter.com/ImShannonTho/status/1175601518805954566 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Josh Hedges/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Yair Rodriguez daje kredyt zaufania Jeremy’emu Stephensowi, ale nie do końca wierzy w prawdziwość kontuzji oka

Yair Rodriguez początkowo sugerował, że Jeremy Stephens udawał uraz oka po rzekomym uderzeniu palcem, ale potem przestał oskarżać go o udawanie kontuzji. Jednak jego komentarze po walce nie były trudne do rozszyfrowania.

Walka wieczoru gali UFC Fight Night 159 w Meksyku zakończyła się jako nierozstrzygnięta, po tym jak Yair Rodriguez (11-2 MMA, 7-1 UFC) uniemożliwił Jeremy’emu Stephensowi (28-16 MMA, 15-15 UFC) kontynuowanie walki po 15 sekundach.

To był trudny moment dla Rodrigueza, który był anonsowany jako gwiazda w swoim kraju w Mexico City Arena. Był wyraźnie sfrustrowany wynikiem i choć powiedział, że chce wierzyć, że Stephens naprawdę nie może walczyć, wyraził również pewną dozę wątpliwości.

Yair Rodriguez
„Szczerze mówiąc nie wiem jak to teraz odbierać. Wszyscy moi przyjaciele mówią mi, żebym nie czuł się zawiedziony że to ***** się zdarza. Naprawdę zrobiłem wszystko podczas tego obozu. Włożyłem wiele wysiłku, dużo czasu. Był to najtrudniejszy obóz treningowy, jaki kiedykolwiek miałem. Włożyłem w to dużo medytacji. Wiele osób przyjechało tu na dłuższy czas. Zostawili swoje rodziny z dziećmi na długo w domach i w ogóle. Rozumiem, że jest to trudne zarówno dla nich, jak i dla mnie.

Moja rodzina przyjechała tutaj, wszyscy moi przyjaciele przyjechali tutaj, a ty zawsze musisz dać kredyt zaufania swojemu przeciwnikowi. Nie wiesz, jak się czuje. Ale on jest jedynym, który będzie musiał żyć z tym w swoim umyśle do końca życia, jeśli to było kłamstwo”.


Walka ta była pierwszą walką Rodrigueza od 2018 roku i listopadowego pojedynku z Chanem Sung Jungiem, którego znokautował na UFC Fight Night 139 zdobywając wyróżnienie za „Nokaut Roku”.

Rodriguez uważa, że może wczuć się w sytuację Stephensa, ale nie wydaje się to być życzliwym poglądem. Meksykanin przypomniał swoją walkę z Frankiem Edgarem w maju 2017 roku, która zakończyła się interwencją lekarza, gdy oko Rodrigueza zostało rozbite przez byłego mistrza UFC.

Pomimo tego, że po drugiej rundzie walka została przerwana, Rodriguez powiedział, że zrobił wszystko, co w jego mocy, aby kontynuować pojedynek. Wygląda na to, że nie wierzy, że Stephens zrobił to samo.

Yair Rodriguez
„Zawsze musisz dać kredyt zaufania. Nie mogę sobie wyobrazić, jakie to uczucie dostać palcem w oko. Wiem jednak, jak to jest mieć zamknięte oko i nadal walczyłem. Ale to zależy ode mnie. Nawet z takim urazem, powiedziałem im, że widzę. Byłem gotowy, aby przejść do trzeciej rundy, ponieważ powiedziałem: „Tak, widziałem”, nawet jeśli to było kłamstwo. Ale każdy jest inny w tym sporcie. Jedyną osobą, która musi z tym żyć, jest Jeremy Stephens. Rozumiem. Daję mu całkowity kredyt zaufania”.


Biorąc pod uwagę wynik, rewanż wydaje się być naturalnym wyjściem z tej sytuacji. Stan oka Stephensa jest jednak nieznany, a czas jego powrotu może nie pasować El Panterze. Rodriguez też nie wyraził zbyt wielkiego entuzjazmu co do drugiego pojedynku. Powiedział jednak, że ostatecznie pozostawia te decyzje w rękach swojego zespołu i szefostwa UFC.

Yair Rodriguez
„Chcę tylko poczekać i zobaczyć, co się po tym stanie. Muszę porozmawiać z UFC, z moim zespołem i zobaczyć, co się stanie. Nie wiem. Jak powiedziałem przed walką: Jeremy Stephens jest walką, której nie chciałem podjąć, ponieważ on jest za mną w rankingach, z powodu jego wytrzymałości czy czegokolwiek. Będę musiał porozmawiać z moim zespołem i zobaczyć, co myślą i co myśli UFC”.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Hector Vivas/Zuffa LLC/Zuffa LLC

Jeremy Stephens odpowiedział Yairowi Rodriguezowi na jego komentarze o udawanym urazie oka

Jeremy Stephens powiedział, że doznał „głębokiego zadrapania” i „mocnego stłuczenia” lewego oka podczas walki z Yairem Rodriguezem w walce wieczoru gali UFC Fight Night 159 w Meksyku. Lil’ Heathen już teraz chce rewanżu.

Mając zaklejone opatrunkiem lewe oko i założone ciemne okulary, Stephens umieścił filmik na Twitterze na którym odpowiedział na zarzuty Rodrigueza o symulowaniu kontuzji.

Jeremy Stephens
„Yair, myślisz, że udaję, brachu – ale to ty trafiłeś mnie w oko. Powtórzmy to (za) cztery lub pięć tygodni, dwa tygodnie, nieważne. Będę gotowy. Zróbmy to znowu, sku***nu”.

https://twitter.com/espnmma/status/1175634829901275136

Walka Rodrigueza ze Stephensem zakończyła się po zaledwie 15 sekundach, a jej wynik to walka nierozstrzygnięta. Nie dość, że pojedynek nie zapewnił takich emocji, jakich wszyscy oczekiwali, to dla Amerykanina zakończyła się ucieczką z Oktagonu pod ochroną, ponieważ meksykańska publika zaprezentowała się z najgorszej możliwej strony obrzucając go kubkami z piwem, popcornem i innymi śmieciami.

Co do pojedynku rewanżowego, to Yair Rodriguez nie jest tak entuzjastycznie do niego nastawiony jak Jeremy Stephens. El Pantera powiedział, że poczeka na to, co powie jego zespół oraz UFC. Dodał, że Stephens nie był jego pierwszym wyborem do walki po powrocie do Oktagonu, biorąc pod uwagę niższą pozycję Stephensa w rankingu i jego wytrzymałość.

Yair Rodriguez
„Po prostu poczekam, aby porozmawiać z UFC i zobaczyć, co myślą i wtedy ruszymy dalej. Nie podoba mi się ta jedynka na końcu mojego rekordu, ale nieważne”.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Marian.B. ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 510 Napisanych postów 8840 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 54407
Na widowni bydło. Rzeczywiście, na ujęciu podanym w linku z twittera nie widać żeby trafił w oko. Ale na innych już tak. Ewidentnie paluchem zahaczył. Co innego zachowanie Rodrigueza - żenada. Zachowywał się jak idiota i podburzał tłum idiotów. Gal w Meksyku być nie powinno. Jeszcze Paulo Costa pokazał cebulactwo pisząc, że Stephens nie jest godnym bycia wojownikiem bo stymulował. Sam ma problemy z USADA i pisze takie rzeczy. Nie wiem kiedy tego typu rzeczy się skończą w UFC. Ktoś musi stracić oko, żeby się ogarnęli i zmienili rękawice na Prideowskie? Wydaje mi się, że dla niektórcyh zawodników UFC wkładanie paluchów w oczy, to już norma (Bones, DC i jeszcze kilku). i że trenują to w swoim gymie przed każdą walką.


1

Sogów nie odbijam, jak podobała Ci się moja wypowiedź, to wejdź na www.pajacyk.pl !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3429 Napisanych postów 9308 Wiek 4 lata Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 93089
Mnie ostatnio strasznie zraża to wkładanie paluchów w oczy. JJ już od wielu lat to stosuje, żeby przeszkadzać przeciwnikowi skracać dystans.

Co do reakcji świata MMA to też pokazuje, że większość z nich to tłuki, nikt praktycznie nie skrytykował Rodrigueza za palucha w oczy. Paulo Costa to tępy osiłek. Mam nadzieję, że go Israel/Robert pojedzie.

Paluchy w oczy są praktycznie legalne. Jeszcze nigdy nie widziałem, żeby komuś zabrali punkt za wkładanie paluchów w oczy i to udawanie wszystkich, że to wszystko jest przypadkowe.

Dawniej Agares25. Na forum od 2013.
Twój lęk zniknie, jeśli jesteś w stanie zaakceptować największe cierpienie
Nie jesteśmy niewolnikami losu, jesteśmy niewolnikami własnego umysłu.
Godzina cierpienia zawiera w sobie więcej prawdy niż cały rok zadowolenia.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3125 Napisanych postów 22804 Wiek 36 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 208988
Za te eyepoki powinna być natychmiastowa dyskwalifikacja i brak wypłaty za walkę. Meksyk to nie jest cywilizowany świat, więc mniejsza o kibiców. Zachowali się jak bydło i następnym razem nie powinni być tak blisko oktagonu.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 780 Napisanych postów 2399 Wiek 5 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 37735
W ogóle po takiej manianie UFC nie powinno organizować tam gal.
Stosunkowo niewielki rynek a wstyd dla dyscypliny na cały świat
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 142 Napisanych postów 900 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 10690
Rodriguez zwalił sprawę strasznie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408
I to jego zachowanie jak Bisping podszedł do niego, żeby zamienić z nim kilka słów :/ Na miejscu Bispinga bym mu coś powiedział.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Mamed Khalidov ogłosił powrót do rywalizacji - "Powrócę tam gdzie moje miejsce - do klatki MMA"

Następny temat

Tony Ferguson nudzi się w wadze lekkiej i po zdobyciu tytułu zamierza przejść do dywizji półśredniej

WHEY premium