SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

UFC 230: Cormier vs Lewis

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 39175

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2678 Napisanych postów 9011 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 221390
grind
Rozniaca poziomu umiejetnosci jest gigantyczna. To jest jedna rzecz ktorej w ciezkiej nie lubie, ze ktos moze dojsc do pasa bo ma p******niecie i twardy leb, a niewiele umie. Stad ta walka wydaje sie bez sensu. Na papierze DC powinien zrobic z niego posmiewisko, ale moze rowniez zostac skonczony. Lewis bylbu jednym z najslabszych mistrzow HW UFC od dlugiego czasu jesli chodzi o skill set.

Tak nic nie umie, tak samo jak George Foreman "nic nie umial" , i jakos zostal legendą i mistrzem , jezeli ktos wygrywa z najlepszymi to chyba jednak "cos umie"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 5248 Napisanych postów 17642 Wiek 45 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 163175
Ty jestes zdrowo oderwany od rzeczywistosci, jesli nie widzisz PRZEPASCI w umiejetnosciach, cardio i doswiadczeniu. Ale to nic nowego. Ciekawe czy w ogole widziales walki Lewisa.
Uzyj zdolnosci czytania ze zrozumieniem to ci bardzo pomoze, nikt bowiem nie sugerowal, ze nie umie nic. Bzdurne porownywanki boksu do MMA juz w ogole pomine ziewaniem


Zmieniony przez - grind w dniu 11/2/2018 11:00:35 PM

"CHO NO TU" - Seba

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 5248 Napisanych postów 17642 Wiek 45 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 163175
Tyxx


Piszesz że nie wiele umie i jego jedyne umiejętności to ,, p******niecie i twardy leb'' ale najwyraźniej to wystarcza żeby być drugim najlepszym zawodnikiem tej dywizji.



Zmieniony przez - Tyxx w dniu 2018-11-02 21:47:50


Dokladnie tak, w ciezkiej.to.wystarczy. Wlasnie o tym pisze w moim komemtarzu. Do tego zalosnie niski poziom wagi ciezkiej jaki widzimy od lat jest dodatkowym powodem,ze Lewis jest drugi w rankingu. Sam zreszta jest na tyle szczery, ze to przyznaje, co mozesz przeczytac wyzej w jego wypowiedziach. Jesli wygra, to tak jak sam mowi, osmieszy wage ciezka.

"CHO NO TU" - Seba

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2678 Napisanych postów 9011 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 221390
grind
Ty jestes zdrowo oderwany od rzeczywistosci, jesli nie widzisz PRZEPASCI w umiejetnosciach, cardio i doswiadczeniu. Ale to nic nowego. Ciekawe czy w ogole widziales walki Lewisa.
Uzyj zdolnosci czytania ze zrozumieniem to ci bardzo pomoze, nikt bowiem nie sugerowal, ze nie umie nic. Bzdurne porownywanki boksu do MMA juz w ogole pomine ziewaniem



Zmieniony przez - grind w dniu 11/2/2018 11:00:35 PM


Sam jestes "oderwany"
Widzialem jego walki, i jakims "dziwnym trafem " daje sobie radę, a ty sam zasugerowales ze "malo umie" , Fedor takze "malo umie" ? Bo przeciez go nie lubisz? Hunt takze "malo umie"?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Moje typy:
DC przez poddanie duszenie zza pleców w drugiej rundzie.
Jacare przez decyzję.
Adesanya by TKO.


Panowie wrócimy tutaj po gali. Klatka wszystko zweryfikuje i DC mocno zdominuje Lewisa. Zobaczymy co będziecie pisali po gali.



Zmieniony przez - Agares25 w dniu 11/2/2018 11:47:16 PM

Zmieniony przez - Agares25 w dniu 11/2/2018 11:52:00 PM
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 378 Wiek 5 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 29513
Cieżki Cormier, cięższy niż w Strikeforce. Czyżby zlekceważył Lewisa?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 5248 Napisanych postów 17642 Wiek 45 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 163175
Revek
Cieżki Cormier, cięższy niż w Strikeforce. Czyżby zlekceważył Lewisa?


Moze to po prostu skutek krotszego okresu przygotowan, albo chce po prostu byc ciezszy. Mimo, ze nie lubie DC i uwazam, ze ma wybujale ego, nie sadze zeby byl az tak glupi, zeby lekcewazyc Lewisa.

"CHO NO TU" - Seba

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408
Ja mam trochę mętlik w głowie na temat Lewisa po jego dwóch ostatnich walkach i wypowiedziach na swój temat. Wcześniej wydawało się, że namiesza w dywizji ciężkiej i być może namieszał bo doszedł na sam szczyt i teraz jeszcze zawalczy o pas - niewykluczone, że go zdobędzie. Mimo to spodziewałem się, że dojdzie do tego miejsca w lepszym stylu, a walki z Ngannou i Volkovem nie poszły mu zbyt dobrze pomimo wygranych. Jeżeli Lewis zostanie mistrzem, to może faktycznie być coś nie tak z wagą ciężką, albo "Czarna Bestia" miała po prostu wielkiego farta.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ja w sumie chciałbym, żeby ktoś Cormiera ukarał za te palce w oczy ze Stipem, ale z drugiej strony jak Lewis wygra to będzie beka.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2515 Napisanych postów 12794 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 841469
Lewis to tak naprawdę jeden z nielicznych, który naprawdę jest w stanie zmienić walkę jednym ciosem.

Taki potencjał ma wg mnie jeszcze tylko Ngannou.

Oczywiście w HW jest dużo mocnych puncherów - DC w HW ma naprawdę kowadło, Miocic, Reem (bardziej kolana), JDS (ale to już chyba czas przeszły), jednak tylko dwóch wcześniej wymienionych ma atomówkę w łapie - dlatego mam nadzieje że Ngannou uporządkuje w głowie to i owo.

Całą rozpiska wg mnie super. Bardzo lubię Israela, choć Brunson to bardzo ciężki zawodnik - pamiętajmy że Adesanya miał splita z jakiś Vettorim

Po prostu na takich błyszczących zawodników tacy wszechstronni i dobrzy w każdej płaszczyźnie są bardzo groźni. I tak stawiam na Israela. Vettoriego trochę zlekceważył, bo z wszechstronnym Tavaresem pokazał się wyśmienicie

Weidman vs Souza - tu może być mega ciekawie. Jeżeli Souza podejdzie do tego tak, że będzie miał wy.yebane na obalenia Chrisa (a powinien) to możemy zobaczyć całkiem fajną bitkę w stójce. Jestem ciekaw co zrobi Souza jak się znajdzie na glebie. Stawiam na Souzę, choć to cięzki wybór bo Weidman wydaje się być w świetnej formie. Gdybym miał oceniać na podstawie embedded to powiedziałbym, że wygląda na zwycięzce bardziej niż Souza Ale patrzę na konfrontację stylów na papierze - więc Jacare

Lewis vs DC - DC ma wszystko - szybkość, silę, cardio, umiejętnośći, do tego mocny cios ALE! Tak jak pisałem wcześniej - Lewis to nieliczny, który naprawdę w każdej chwili może zmienić bieg walki - i o ile to określenie jest nadużywane w przypadku mma, to do Lewisa pasuje.

Z drugiej strony Lewis nawet w tych wygranych walkach potrafi wyglądać źle - z Ngannou rozumiem, bo tam wykorzystał asekuranckość Ngannou, ale z Volkovem dostawał wyraźny wpyerdol, i naprawdę jego obrona wyglądała bardzo źle - wręcz miało się wrażenie że Volkov gdyby przycisnął bardziej to by wygrał. Do tego jego wieczne problemy z kręgosłupem, w przypadku których niestety nie wierzę że je ogarnął, ewentualnie raczej zagłuszył chwilowo - coś tam pyerdolił że akupunktura mu pomogła, ale to tylko zwalczanie objawów chwilowe a nie porządna rehabilitacja.

Kiepsko wyglądał również z Huntem, który ma znacznie mniej argumentów niż DC - tu oczywiście wymówką są plecy, ale skąd pewność że tym razem też nie będą?

Z trzeciej strony - czysto boksersko Lewis ma styl na Cormiera - to trochę pojedynek typu Swarmer vs Slugger, czyli Frazier vs Foreman. I co ciekawe z Miocicem ta logika się sprawdziła - swarmer ma styl na boksera (cormier vs miocic), bokser na slugggera (miocic vs lewis), a slugger na swarmera (lewis vs cormier). Co więcej panowie w stójce używają główie pięści - więc nie dochodzą kopniaki (jak w przypadku JJ, któremu najbliżej bokserowi, ale ma ogromny wachlarz technik niebokserskich). No i to co ważne - w przypadku Miocica i DC ich umiejętności zapasnicze w jakimś stopniu się znosiły - zostawiając pole manewru w płaszczyźnie bokserskiej - z Lewisem to jednak co innego. On ma kiepskie zapasy, więc ta walka na bank nie będzie pojedynkiem czysto bokserskim ze strony DC. To oczywiście zmienia w chvj

ALE, pamiętajmy jak ogromny i silny jest Lewis w porównaniu do Cormiera... ALE TRT Antonio Silva też był ... Cormier jest krasnoludem bojowym w HW

Stawiam na DC, choć jestem ciekaw jak te dwa atuty Lewisa wpłyną na walkę

1. Atut fizyczności, a szczególnie potężny cios
2. dopasowanie stylu bokserskiego - slugger

Dla mnie super rozpiska


Zmieniony przez - Dremor w dniu 2018-11-03 13:17:01
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

MMA początkujący

Następny temat

Bellator 208: Fedor Emelianenko vs. Chael Sonnen

WHEY premium