SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

UFC 121---dyskusja po gali

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 4224

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1663 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 14465
Zakładam temat bo wszyscy mówią o walce wieczoru a zapominają o reszcie;-P
Hamill-Ortiz: Matt spokojnie wypunktował sobie byłego trenera. ortiz nie zrobił mu wogóle krzywdy. Szczególnie w parterze dostał mocno po mordzie. Najbardziej podobał mi się szacunek po walce. Hammer dobrze wypowiedział się o przeciwniku i to u niego lubię.
Schaub-Gonzaga: Dlaczego Gabriel nie chciał zejść do parteru to nie wiem... Trochę nudno podczas walki. W przeciwieństwie do walki...
Sanchez-Thiago: Powiem po prostu WOW Jedna z lepszych walk które ostatnio widziałem. Były ładne ciosy, G&P, grappling i próby poddania. Sanchez tym swoim obaleniem gdy krzyczał zrobił dobry materiał do różnych HL i do swojego własnego. Podobało mi się też jak Paulo ładnie raz przetoczył Diego. Ogólnie świetna walka i Diego wygrał dzięki świetnym uderzeniom w parterze.
Shields-Kampmann: hmm... Pewno będzie trochę dyskusji co do decyzji. Wg mnie Kampmann stracił wszystko w drugiej połowie 3 rundy. Mógłby ją wygrać 10-8 i wtedy decyzja byłaby inna, ale... Poczuł się zbyt pewnie. Zobaczył że Shields jest bez sił i ładnie go oklepuje to wpadł na dziwny pomysł zdominowania go w parterze... Była nawet gilotyna ale Shields jest doświadczony. Martin zgrzeszył pewnością siebie w tej rundzie. Za to Shields bez kondycji(może to przez to cięcie wagi). Ale jak chce coś zdziałać w UFC to musi to poprawić, chociaż to raczej pewne. Toczył już 5-rundowe pojedynki i kondycyjnie nie siadał.
O Brocku i Cainie nie będę się wypowiadał, jest odddzielny temat.

"Odwaga to przeciwstawianie się bojaźni, przezwyciężanie strachu, a nie brak lęku"
M.Twain

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 107 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 268
Carwin pokazał Lesnarowi, że nie tylko on umie ładować kogoś w parterze. Velasquez udowodnił mu, że nie ma tak twardej głowy jak mu się wydaje. Lesnar w miarę dobrze zaczął, pokazał nawet latające kolano, ale potem tańczył po ringu po jednym ciosie i dał się zdemolować.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 504 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 6143
ale tu pusto

dobra gala

Madsen - Yvel - ale sie ciesze, ze gruby bialasek rozbil tego przyglupa, Tvel chyba wylatuje za UFC. Dobra walka.

Roberts - Guymon - ladna anakonda, Roberts dynamiczny, ale ten boks jakis taki chaotyczy, w przyszlosci bede z niego ludzie.

Cote - Lawlor - stawialem na Cote, ale to Lawlor calkowicie zdominowal walke. Pelna kontrola na glebie, ladne obijanie w parterze i obalenia. Cote powinien dostac -1 pkt za lapanie za siatke w takiej sytuacji, gdy walka mogla sie zakonczyc. Walka przecietna, ale to wina Cote.

McGee - Jensen - ladna walka, McGee to jest gosc. Przetrzymal Jensena, a pozniej robil z nim co tylko chcial.

Schaub - Gonzaga - ja pierdziele, co sie stalo z Gonzaga. To nie ten sam koles co kiedys. Gdzie ta determinacja? Zostaly tylko low kicki i wsteczny bieg. Schaub szybsze rece i pomysl na walke. Gonzaga tez chyba wyleci.

Hamill - Ortiz - ladna walka Hamilla. Trafial w stojce, az sie zastanawialem czy celowo nie chce skonczyc Ortiza w 3 rundzie ze wzgledu na szacunek dla niego. Ortiz nie wygral od 2006 roku, emerytura lub obijanie kelnerow. Ewentualnie 3 walka z Chuckiem i emerytura.

Sanchez - Thiago - Thiago przegral przez brak kondychy. Myslalem po pierwszej rundzie, ze w drugiej wszystko zakonczy, ale Diego wrocil, a Thiago opadl z sil. Zasluzone 70k $ dla kazdego z nich.

Shields - Kampmann - jak tylko w 3 rundzie Shields polozyl sie na Kampmannie to wiedzialem, ze wygra decyzja. Walek w c***, Shields wygral pierwsza, a dwie nastepne Dunczyk. W trzeciej ledwo chodzil i wystarczylo to tylko zakonczyc albo wytrzymac do konca, ale Martinowi zachcialo sie gilotyny. Sedziowie do wydymali. W nastepnej walce mam nadzieje, ze Shields dostanie w*******, bo jest tak strasznie przewidywalny w tym co robi, ze mu sie nalezy.

Velasquez - Lesnar - Super walka. Wiedzialem, ze Cain sobie z nim poradzi, ale nie myslalem, ze zrobi to tak szybko.
Wczoraj pisalem, ze Lesnar juz na wazeniu wygladal na spietego, gleboko oddychal. Mysle, ze ten stres + nieudane proby obalenia + bezradnosc i bylo po walce.
Ktos napisal, ze Carwin zabral mu pewnosc siebie i sie z tym zgadzam.
Cardio padlo i pozniej to juz byla formalnosc.

Uwazam, ze JDS to solidny przecietniak. Nie widze w nim mistrza.
Cain sie po nim przejedzie.
GnP Caina wyglada jak GnP mlodego Fedora z czasow Pride + lepsza kontrola Velasqueza.
Wydaje mi sie, ze jedynym kolesiem z obecnej HW UFC, ktory moze zagrozic Cainowi jest Carwin.

Szacunek dla Brocka, coraz bardziej goscia lubie.


Bonus awards

Fighters were awarded $70,000 bonuses.
Fight of the Night: Diego Sanchez vs. Paulo Thiago
Knockout of the Night: Cain Velasquez
Submission of the Night: Daniel Roberts
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 554 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 7924
jw dobrze gadasz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Brock Lesnar vs. Cain Velasquez
Dobra walka, przede wszystkim dostarczła mi duuużo emocji, jak dawno żadna!
Przewaga Caina, ale na poczatku Lesnar dawał radę i też trafił kilka razy.. Większy i silniejszy był, ale to nie wystarczyło. Widać jak Cain sie bronił przed obaleniami - to nie był chłopak do bicia. Z Lesnarem też nie miał łatwo w zapasach - widac że się męczył. Lesnar już w walce z Carvinem pokazał, że trafiony - zaczyna sie gubić i niestety - dośc łatwo daje sie trafić. Oglądnąłem walkę raz jeszcze...wiedziałem że było kolano, ale mocne w splot słoneczny!! 2:18 do końca 1 rundy, tuż po "tańcu Brocka" i po kilku ciosach na jego głowę! Myślę że kolano go przydusiło mocno..
Po głowie czasem krąży mi myśl ,że ufc to też ukartowana gierka, ale nie....tfu....to by była przesada....
Jak się oglądałem walkę to jakoś nie mogłem, że Lesnar nie podnosi się, nie wiem, w jakiś szał nie wpada....Ale jak zobaczyłem jego gębe po walce - wszystko zrozumiałem...

Jake Shields vs. Martin Kampmann
Shields - dużo po nim się spodziewałem ,ale nie tego ,że wymięknie kondycyjnie. Z dosiadu Kampmann wychodził jak chciał. Wygrał Shields, niejednogłośnie, ale ogólnie tragedia..

Diego Sanchez vs. Paulo Thiago
Super fight! Sanchez pokazał serce pitbulla jak to ktoś na lajfie powiedział Slam w jego wykonaniu nie raz będziemy oglądać. Seper determinacja, energia i skill! BRAWO!

Matt Hamill vs. Tito Ortiz
Hamill wygrał z trenerem TUF zasłużenie. Rozegrał to taktycznie,ale walka nudna...

Brendan Schaub vs. Gabriel Gonzaga
Schab tak jak przypuszczałem. Szkoda że KO nie było...Trochę w pierwszej r czasu mu zabrakło, a potem już chyba ...chęci
Gonzo - do przewidzenia - słabo!

Ryan Jensen vs. Court McGee
McGee - super, choć na początku , nawet do połowy 2 rundy - przewagę miał Jensen. Już się bałem że Mcgee przegra, ale wziął się do roboty i poddał Jensena. Brawo. Dobry zawodnik!

Mike Guymon vs. Daniel Roberts
Ładne poddanie Robertsa! Szybko i skutecznie!

GilbertYvel vs. Jon Madsen
Zasugerowałem się nazwiskiem (Yvel) i to był błąd! Nic, zero , tragedia. Wypad z UFC! Ps. Mad(sen) - szalenie mocno bije.

Pozostałych walk nie widziałem i ....nie zamierzam

Zmieniony przez - kaczka41 w dniu 2010-10-24 17:11:53
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8617 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 80644
Shieldsa musiała niesamowicie wykończyć wycinka, a w 185 jest od groma dużo większych gości... Hendo to jednak staruszek, więc fizycznie miał pod górkę.

Więc ogólnie ciężko będzie, ale że ma już dosyć pewną walkę o pas w najbliższym czasie, to musi przystosować ciało do WW, wyjścia nie ma.

Zmieniony przez - TezAndrzej w dniu 2010-10-24 17:22:34

"Only he who battle wins.
The scald sang to their kings.
Let the battle be fought to be won"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 9094 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 37391
Shields niestety zrobił to czego nie zamierza robić GSP - zmieniał sobie wagi "na szybkiego". Przed tą ścinał 20 funtów w jeden dzień i efekty były w 2 i 3 rundzie. Może jednak dobrze się stało, bo po zwycięstwie w takim stylu od razu walki o tytuł nie dostanie, a to oznacza ni mniej ni więcej, że dojdzie do scenariusza jaki chce Fitch - czyli zamiast jeden lub drugi z nich grzać ławę pół roku, czekając na wynik GSP vs Kos, będziemy mieli Shields vs Fitch w zimie.

Madsen w końcu błysnął - złoił Yvela lepiej niż kolesia w swojej pierwszej walce w TUF 10. Czas na jakiś poważniejszy test.

Schaub jak zwykle elegancko. Chętnie bym go teraz zobaczył w walce z Mirem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 408 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3595
A ja mam pytanie gdzie oglądaliście ufc 121???
Brock Lesnar może spadnie z notowań jako najlepszy zawodnik mma nr1, zawsze za mistrza uważałem fedora ale po ostatniej przegranej walce też miejsca 1 nie zajmie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 11497 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 45161
Walka Sanchez vs Thiago świetna.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3795 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 16311
Szczerze myślałem że shealds padnie po jednym z tych kolan...
a jak dla mnie najbardziej wiarygodne zawsze były notowania Basa Ruttena.
Overeem Nr 1:P nie moze byc najlepszym ktoś kto boi sie ciosów i ucieka

"Sky is the limit"
WAR ROGER!CaRwin,Ubereem,JDS,Filipovic!,Barry,Fedor, ARLOVSKI!VITOR!
Pacquiao!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1663 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 14465
Dana powiedział że Shields jest teraz pretendentem nr.1 do WW Championship i będzie walczył ze zwycięzcą GSP vs. Koscheck. Czyli będzie miał trochę czasu żeby poćwiczyć kondycję. Mnie ciekawi z kim teraz zawalczy Hamill. Ostatnio wygrywa i czyżby powoli zaczął drogę do title shot'a?

"Odwaga to przeciwstawianie się bojaźni, przezwyciężanie strachu, a nie brak lęku"
M.Twain

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8617 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 80644
Raczej nie, stety czy niestety.

W LWH jest pełno mocnych gości, a Matt wyglądał mocno średnio przeciwko generalnie skończonym gościom. I to trochę przypadkiem, bo Jardine dziabnął go w oko.

W walce z Jonesem wygrał przez to, że... został brutalnie zgwałcony, ale się wycwanił po nieprzepisowych ciosach rywala.

Ciężko mu nie kibicować, ale ostatnie występy raczej na walkę o pas nie rokują.

"Only he who battle wins.
The scald sang to their kings.
Let the battle be fought to be won"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

UFC 121 - walki do pobrania/oglądania

Następny temat

Strikeforce Challengers 11 (2010.10.22) - wyniki i walki do ściągnięcia

WHEY premium