SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening i nadcisnienie

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3810

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Trenuje juz okolo pięciu lat. Nigdy nie bralem koksu. Ostatnio lekarz przepisal mi tabletki na nadcisneinie. Wiem , że nie przestane trenowac. Czy to bardzo ze sobo koliduje ( trening i taabletki)? Mysle, że lepiej brac niz nie brac. Prosze o opinie na temat mojego przypadku. Czy to definitywnie wyklucza ostry trening. Przeszedlem wiekszosc badan i lekarz stwierdzil, że nadcisnienie dziedzicze genetycznie
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 57 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 3576
Witam.Mam podobny problem.Cwicze na silowni dobre kilka lat, od roku czasu lecze sie na nadcisnienie (biore lekarstwa).Poczatkowo moja apni kardiolog odradzala mi cwiczen silowych, jednak ostatecznei stanelo na tym ze cw3iczyc moge dalej, pod warunkiem ze "troche "zmniejsze obciazenia. I tak tez zrobilem, cwicze regularnie i jest oki. Proponuje ci jedan zrezygnowac z pewnych cwiczen ,ktrore powoduja szybki naplyw krwi do mozgu,np. wyciskanie sztangi w skosie glowa w dol.Nie rezygnowalbym z cwiczen, cwicz dalej, ale pamietaj o pelnej kontroli cisnienia, mierz go przynajmniej raz dziennie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 500 Napisanych postów 9533 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18704
cwicz i bierz

XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge
"Blood and Guts bro , thats the way it goes !!" - lifter ?

Nie dyskutuj z d****em. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
dzieki. Mojego lekarza rodzinnego nawet nie mam co pytac.Tak sie zna jak na swojej zonie:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
jakryc ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 205 Napisanych postów 13874 Wiek -4403 dzień Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158206
trening i tab. na nadciśnienie raczej nie kolidują ze sobą.
ale ćwiczenia siłowe nie są wskazane w nadciśnieniu (oczywiście zależy czy to nadciśnienie pierwotne, czy wtórne i jaki to poziom nadcisnienia).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 35 Napisanych postów 1669 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 11256
a ja kiedys mialem zawsze 140, ale nie pamietam juz na ileale nie wazne, bo teraz mam 120-130/88-89 to rozkurczowe troche wysokie, mam racje? to moze oznaczac cos powaznego?dodam, ze strasznie sie poce, moze to wynikac z mojego cisnienia?

Zmieniony przez - JIGGA99 w dniu 2005-01-13 11:39:32

Jeżeli w niebie nie będę mógł palić cygar, nie pójdę tam :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
jakryc ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 205 Napisanych postów 13874 Wiek -4403 dzień Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158206
u sportowców cisnienie rozkurczowe zazwyczaj jest podwyższone.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 35 Napisanych postów 1669 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 11256
ale nawet po kilku miesiecznej przerwie w treningach? no moze poza aerobamicoprawda teraz powróciłem i znowu zaczynam troszke cwiczyćale troszke sie wystraszyłem, zreszta kazdy mówi co innego. Jedni, ze cisnienie jest ok, inni ze wlasnie to rozkurczowe jest za wysokiebadz tu mądry heh

dzieki wogole za odpowiedz, sog Jakryc

Zmieniony przez - JIGGA99 w dniu 2005-01-13 12:21:08

Jeżeli w niebie nie będę mógł palić cygar, nie pójdę tam :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
jakryc ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 205 Napisanych postów 13874 Wiek -4403 dzień Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158206
nawet po kilku latach.
bardzo ładnie to widać o zdrowych ludzi, którzy kilka, kilkanaście lat wcześniej trenowali.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 35 Napisanych postów 1669 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 11256
czyli bedąc osoba uprawiajacą sport nie powinienem sie obawiac lekko podwyzszonego cisnienia? nie bedzie to miało złego wpływu na moje zdrowie?

Jeżeli w niebie nie będę mógł palić cygar, nie pójdę tam :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
jakryc ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 205 Napisanych postów 13874 Wiek -4403 dzień Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158206
może małe uogólnienie: sport jest zdrowy i nie należy z niego rezygnować.
gorzej ze sportem wyczynownym - ten juz ma pewne konsekwencje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 35 Napisanych postów 1669 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 11256
wyczynowcem to ja na pewno nie jestem, troszke trenuje zeby w miare dobrze wygladac i miec kondycje, chociaz hmm z kondycja jest ostatnio nieciekawiemam ostatnie pytanie, a co z serduchem, przy podwyzszonym cisnieniu i przezucaniu, jakby nie bylo, sporej ilosc kilogramów na siłowni?

Jeżeli w niebie nie będę mógł palić cygar, nie pójdę tam :)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Testosteron?

Następny temat

zachowanie higieny przy wcysiakniu wagrow

WHEY premium