SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nadcisnienie, wysoki puls i trening

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6456

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 81 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3943
Witam, mam 16 lat i właściwie przez przypadek stwierdzono u mnie nadciśnienie. Dla mnie normalne to jest 140/70 lub 150/70 jak np. sie zdenerwuje, zestresuje skacze do 180/80, a poza tym mam bardzo wysoki puls 120-140. Mialem juz robione wszystkie badania i wszystko jest ok nie ma wady serca czy przerostu. Teraz dostalem skierowanie do poradni kardiologicznej dziecej a tam na wizyte bede musial czekac z pol roku minimum i teraz moje pytanie jaki trening moge wykonywac przy takich schorzeniach?, bo silowego to raczej nie, a szkoda . Biore tabletki i po nich cisnienie i puls jest ok.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 70 Wiek 39 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2580
skoro bierzesz tabletki i jest OK to możesz ćwiczyć (z głową), ja też tak robię. choć to dziwne bo u Ciebie to raczej wygląda na skoki ciśnienia a nie nadciśnienie.

Auch der Schmerz ist Gottes bote /
take the time, do it right

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 81 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3943
Nie wiem chodzilem do kardiologa i co do nadcisnienia to tylko trzeba sprawdzic czy pierwotne czy wtorne, ale musze isc do poradni dziecej bo kardiolog dla doroslych juz nie moze mnie prowadzic i tak zrobil wyjatek ze mnie w ogole przyjal.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
na pewno umiarkowanie wszelkiego rodzaju cwiczenia areobowe...ale nim podejmiesz jakas regularna aktywnosc fizyczna to skonsultuj to ze swoim lekarzem... powinien on udzielic Tobie instruktazu co Tobie wolno a czego nie... ile wazysz??? moze to nadcisnienie jest spowodowane Twoja nadwaga??? ewentualnie moze spozywasz duzo redbulli, tigerow i tego typu wynalazkow???
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 81 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3943
O to wszystko juz mnie pytal kardiolog. Nadwagi to ja napewno nie mam, a zadnych tigerow itp. nigdy nie pilem, bo dla mnie to wiekszosc takich napoi smakuje ohydnie. Tak to bym o to nie pytal na forum ale wizyte u kardiologa mam dopiero za miesiac, a chcialbym sobie chociaz pobiegac ze 3 razy w tygodniu, ale najbardziej to chcialbym cwiczyc na silce i do tego biegac. Czy bieganie 3 razy w tygodniu nie bedzie mialo jakis negatywnych skutkow? A jak z silka? Jesli mam wybierac miedzy sportem takim jakim chce, a zdrowiem to wole zdrowie.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 278 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 7192
W takim razie na własną rękę dopóki się czegoś konkretnego od specjalisty nie dowiesz nie zaczynaj z siłownią. Bieganie w przypadku nadciśnienia jest wskazane więc o to nie musisz się martwić. Sam miałem w wieku 14 lat podobny problem do Twojego, że u lekarza moje wyniki dochodziły nawet do 180/100. Skierowano mnie do CZD w Międzylesiu, zrobiono mnóstwo badań i w sumie nic konkretnego nie ustalono z tym, że mam uprawiać dużo sportu. Teraz w wieku 18 lat nadal mam podwyższone ciśnienie i 2 tygodnie temu postanowiłem, że zacznę ćwiczyć na siłowni. Od kilku dni boli mnie cały czas głowa i dziwnie się czuje, a więc lepiej uważać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 70 Wiek 39 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2580
nie zgadzam się. Przecież nadciśnenie leczone = brak nadciśnienia. No skoro bierze leki to ciśnienie ma normalne. Ja też mam nadciśnienie (160/90) biore Prestarium i śmigam śmiało na siłownie i ćwicze na pełnych obrotach, nie mając przy tym żadnych problemów.
A jeżeli nie wiesz skąd się wzięło to przejdź się jeszcze do nefrologa, bo nadciśnienie jest bardzo częste przy chorobach nerek, nawet głupich torbielach.
PozdRo

Auch der Schmerz ist Gottes bote /
take the time, do it right

...
Napisał(a)
Usunięty przez anubis84 za pkt 5 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 14
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jądro

Następny temat

strzelanie w uszach przy przelykaniu sliny

WHEY premium