SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Thaibox po poskładanym obojczyku

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2147

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 146
Hail!

Pierwszy post, mam nadzieję że mnie nie zjecie - dziękuję.

Sprawa wygląda prosto, jeszcze 2 miesiące temu trenowałem thaibox, przez jakąś tam głupią grę uzyskałem nowy stopień sprawności organizmu - podwichnięcie stawu mostkowo-obojczykowego, jak by ktoś nie kojarzył - obojczyk z mostka "wyskakuje" przy obrotowym ruchu ręką, podnoszenie ciężarów itp. Wyleżałem się tydzień w ośrodku wypoczynkowym "Szpital miejski oddział chirurgia", poskładali mi to, obecnie latam z zespoleniem (drut kirschnera kończący się nad obojczykiem) i wyjmą mi je... Zależy ode mnie. Lekarz stwierdził, że już pod koniec czerwca mogę kombinować, a jakiś tam czas po wyjęciu tego badziewia będę mógł normalnie wrócić do sportu.

Teraz sprawa jest taka - jak wygląda sytuacja po takich typu zabiegach? Ktoś miał z was może składany staw mostkowo-barkowy? (obojczyk w tym stawie się rusza praktycznie w tych samych momentach co w mostkowo-obojczykowym). Chciałbym jeszcze zauważyć, że zbyt stary to ja nie jestem - 16 lat i zawalić sobie sport w tym wieku... Nie miło.


Dziękuję za przeczytanie, pozdrawiam.

Wybaczcie za błędy, staram się nad nimi pracować.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4
pytania może nie ma ,ale chcialem zorioentowac się czy ktos ma też taki problem i jak sobie poradził ,jak się takie objawy leczy , czy faktycznie trzeba kaki mostek zdrutowac ? pozdro......
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 111 Napisanych postów 16087 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 79876
Jeśli lekarz mówi że będzie ok to powinno byc dobrze. Masz 16 lat wiec organizm szybko sie regeneruje.

This is madness!
This is SHIN-AI-DO!!!

http://www.shinaido.w8w.pl/

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 146
A żeś mi doradził chłopie!! Łoah!

Streszczając tekst - znacie kogoś, kto miał taką kontuzję i wrócił do SW?

Wybaczcie za błędy, staram się nad nimi pracować.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 774 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5083
Mi-kel wrzuć na luz. Gdybyś znał scorpiona to wiedziałbyś, że też przeszedł przez podobną kontuzję jak ty. Nie będę zresztą za niego mówił. My nic nie możemy ci doradzić, musisz sam sprawdzić, zaryzykować, ale jak lekarz mówi, że ok to jest ok.

OloKK: "Po to się robi bezkontaktowe sparringi - człowiek przyzwyczajony do braku kontaktu instynktownie
będzie go unikał."

Cavior: "Niewątpliwie. Ale nawet, gdy ktoś nie szuka kontaktu, czasem kontakt znajduje jego... (...)"

Pure domination.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Lady M Zasłużona dla SFD
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 19441 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 94708
mój kolega miał drutowany obojczyk
o ile dobrze pamiętam, przerwe od SW miał w granicach roku, a potem normalnie wrócił do MT, z tym, że musiał uważać na tą rękę (np. nie wszystko w klinczu mógł robić)

generalnie tak jak Scorpion - polecam kontakt z lekarzem SPORTOWYM, on Ci powie co i jak

"No matter your goal, achieving it always starts with belief
- do not underestimate the strength within."

http://www.sfd.pl/Lady_M/_The_only_limit,_is_the_one_you_set_yourself_-t958189.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 111 Napisanych postów 16087 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 79876
A żeś mi doradził chłopie!! Łoah!

Streszczając tekst - znacie kogoś, kto miał taką kontuzję i wrócił do SW?


A czego oczekiwałeś, że Cie w plecy klepne i powiem ze jest za****scie, idz na trening i rozwalaj wszystkich?
To nie jest forum medyczne tylko sportowe! Lekarz ma kompetencje do tego by mowic kiedy bedziesz sprawny, a nie ludzie którzy ani nie mają z tym nic wspólnego ani Cie nie widzieli.
Każdy przypadek jest inny jeden bedzie miał problemy drugi nie.
I z doświadczenia powiem że lepiej odpuscic na dłuższy okres czasu i doleczyc kontuzje niż później zrobic sobie kuku.


Łoah!

This is madness!
This is SHIN-AI-DO!!!

http://www.shinaido.w8w.pl/

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 146
No i teraz mogę wam podziękować.

Dzięękuuujęęęę

Wybaczcie za błędy, staram się nad nimi pracować.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 211 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2423
ja miałem złamanie obojczyka w połowie równo i powiem ci że lekarze mówili mi że 3 miechy i będę mógł wrócić do treningów po zdjęciu gipsu ,ale poszedłem do lekarza sportowego i po 2'óch tygodniach wróciłem po wizycie u niego ;) więc polecam lekarza sportowego
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 146
Polecasz lekarza sportowego, bo Ci pozwolił wrócić wcześniej do sportu? Pozdrawiam serdecznie i życzę magicznego trzymania się Twojego obojczyka. Oczywiście, lekarze są przeczuleni i terminy "powrotu do zdrowia" podają z dużym zapasem, ale bez przesady. Po za tym, wyrobiony staw, a połamana kość to 2 inne rzeczy.

Pozdrawiam.

Wybaczcie za błędy, staram się nad nimi pracować.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 211 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2423
słuchaj jeśli sportowy lekarz to prywatnie więc co do terminów nie ma problemu ,a obojczyk w szpitalu mi i tak źle poskładali ale to już szczegół o którym w szpitalu już mi nikt nie powiedział :) ,a lekarz konkretniej mi rozluźnił wszystkie mięśnie i ścięgna które są przy obojczyku bo mimo woli miałem napięte całe mięśnie klatki piersiowej po prawej stronie tzw spięcie powypadkowe które utrzymuje się bardzo długo

po za tym jak trenowałeś boks tajski to spytaj swojego trenera o lekarza ja tak zrobiłem i dostałem namiary na bardzo dobrego do którego się udałem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 146
O lekarzach sportowych w moim mieście mam pojęcie, niestety jest tylko jeden, który... Byleby dostać kasę, spytać czy wszystko w porządku i podbić pieczątkę w "karcie zdrowia sportowca" - tak wyglądają wizyty u jedynego w moim mieście lekarza sportowego, który pewnie kiedyś będzie miał spory problem.

W każdym razie dzięki za radę.

Wybaczcie za błędy, staram się nad nimi pracować.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Proszę o pomoc !!

Następny temat

boks a uderzenia w głowe

WHEY premium