Tong Wen (Chiny) - Megumi Tachimoto (Japonia)
Jelena Iwaszczenko (Rosja)- Mika Sugimoto (Japonia)

finał

Tong Wen (Chiny) - Jelena Iwaszczenko (Rosja)

Francuz Teddy Riner został mistrzem świata w judo w kategorii open. Brązowy medal zawodów, które odbyły się w podparyskiej miejscowości Levallois-Perret, zdobył reprezentant Polski Grzegorz Eitel.

Wśród kobiet tytuł mistrzyni świata open wywalczyła złota medalistka olimpijska Chinka Tong Wen.

Teddy Riner, mistrz świata w kategorii ponad 100 kg, brązowy medalista igrzysk w Pekinie, w dwudniowych zawodach wygrał pięć pojedynków, w większości przed czasem. Niespełna 20-letni, pochodzący z Gwadelupy judoka przyznał po turnieju, że najwięcej problemów sprawił mu w półfinale Grzegorz Eitel, którego pokonał po wyrównanej walce przez yuko.

W finale Riner przeważał i kontrolował przebieg pojedynku z doświadczonym Rosjaninem Aleksander Michajlinem, mistrzem świata z 2001 i 2005 roku.

Drugi z reprezentantów Polski startujących w mistrzostwach Janusz Wojnarowicz dotarł do ćwierćfinału, gdzie przegrał z Michajlinem.

W rywalizacji kobiet klasą dla siebie była Tong Wen, która w finale potrzebowała zaledwie minuty by pokonać przed czasem Rosjankę Jelenę Iwaszczenko.

Medale w rywalizacji open rozdawane są w oddzielnych zawodach, bowiem od 2008 roku kategorii tej nie ma w programie mistrzostw świata.