SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Taekwondo coś pieknego!!!

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 15187

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 204 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1096
Również uwazam Taekwondo za bardzo dobry styl, moim zdaniem jest on bardzo widowiskowy, ale nie bardzo pomocny na ulicy. Z chęcią potrenowałbym go, ale w moim biednym mieście nie ma szkoly Taekwondo;/ jest ino karate i aikido. Bieda

Nie staram sie być lepszy od kogoś. Codziennie staram sie być lepszy, niż byłem wczoraj

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 42 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 195
Witam ponownie! hehe :)

Noo musze przyznać że dotrwałem do niezłego stopnia xD ale kontuzja uniemozliwia mi dalsze trenowanie :( Nom to na tyle...Nadal uważam że to `coś pięknego` ale cóż...na ulicy...teraz patrząc na to obiektywnie widać że się poprostu nieprzydaje ... jeśli mówimy o doswiadczonym przeciwniku.

Noo to powodzenia dla wszystkich trenujacych! zdawać no obozach teraz jest bodaj zgrupowanie no nie :)

Gdy się urodziłem ojciec dał mi na imie Choi Hong Hi ,ale dziś Bóg nazwał mnie Taekwondo

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
wwwaldek ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 2111 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25260
"ale cóż...na ulicy...teraz patrząc na to obiektywnie widać że się poprostu nieprzydaje"

No patrz, a ja mam całkiem inne zdanie.

Patrząc obiektywnie zależy do jakiego klubu trafisz, jakie cele za priorytetowe stawia sobie trener, na co poświęca czas na treningu, w jakich formułach walki szkoli zawodników ...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 223
Zgadzam się z wwwaldkiem, wszystko zależy od Waszych treningów, treneira, i od Was samych. U mnie w klubie jest Taekwondo (ITF) połączone z elementami kickboxingu: kolana, łokcie, trochę sparringów bokserskich, i uważam, że to w pełni przyda się na ulicy. Są oczywiście układy, itd - tradycja zachowana. Nic nie jest 'na odpieprz' - na prawde solidne treningi. W połączeniu z siłownią na prawdę jest nieźle. Taekwon!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 42 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 195
...jeśli mówimy o doswiadczonym przeciwniku. chodziło mi tu o to że starcie taekwondoki z kims kto trenuje np muay thai zwykle (choc nie zawsze bo wszystko zalezy od umiejetnosci) konczy sie porazka taekwondo choc przy tym moznaby polemizowac.

Gdy się urodziłem ojciec dał mi na imie Choi Hong Hi ,ale dziś Bóg nazwał mnie Taekwondo

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 4
WItam i pozdrawiam wszystkich zapalonych milosnikow tej pieknej sztuki walki.
Sam trenuje Taekwondo od 3 lat(systematycznie) wiec mysle ze moge wyrazic kilka swoich opinii opartych na wlasnych przemysleniach,rozwazaniach i obserwacjach.Wiem ze ta wypowiedzia moge urazic niektore osoby-sorry,ale Taekwondo ma wiele wad,ale rowniez duzo zalet lecz do walki ulicznej zbytnio sie nienadaje.Zauwazcie ze wogole nie ma walki w parterze,klinczu....A wiekszosc wysokich kopniec,obrotowek czy kopniec z wyskoku nie ma zastosowania w realnej walce(jedynie najprostsze techniki odnosza skutek).Moim zdaniem krokowki tez nie sa zbyt dobre-co prawda ucza zachowywania dystansu ale wyrabiaja zly nawyk trzymania jednej reki na biodrze,no i ta garda....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 4
Sabumnin ma w pewnym stopniu racje,z tego wzgledu ze jezeli taekwondeka spotka w miare doswiadczonego muay tai warriora to wystarczy 1 precyzyjny low
kick
(czego nie ma w taekwondo)i po sprawie...Bo gdy dojdzie do walki w parterze to finito...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 225
Ekhm...z tego co zauważylem na filmikach typu "Taekwondo vs [wstaw dowolne]" to zawodnicy taekwondo używają prawie wyłącznie nóg :/ wnioskuje z tego, że są to zawodnicy WTF-u. To tak jakby postawić do walki z MT taekwondoke bez rąk :/... własnie olbrzymią przepaść między ITFem i WTFem tworzą właśnie te ręce(a właściwie to ich wykorzystanie)

Do ww walk wystawiani są zawodnicy na dobrym poziomie wyszkolenia, ale na pierwszy rzut oka widać że WTF nie kłądzie dużej wagi na walke z użyciem rąk.

W ITFie ręce stanowią już sensowną broń, ale kładzenie większego nacisku na techniki nożne (zalezy od klubu offfkozzz).

Trenuje Taekwondo ITF, ale chyba jak każdy trenujący SW dostrzegam braki i luki w TKD. Niestety mój jedyny ratunek to filmy szkoleniowe zawodników MMA i ciężka praca z kolegami z na sali poza treningami (boks, parter).

I na koniec pytanie do siedzących w temacie dłużej niż ja :D:
Jak to jest?... PUT podlega pod ITF czy nie? Czy prawidłowe jest stwierdzenie "Trenuje tkd ITF/WTF" czy jak w poprzednich postach "a ja trenuje w PUT"? Bo wątpie żeby PUT stanowił jakiś odrębny styl w rodzaju naszego rodzimego "Tsunami" :D

Nie ważne w jakim stylu walczysz; ważne żebyś był skuteczny...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 177 Wiek 5 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2715
Co do zawodników TKD w k1 czy walk Taekwondo vs... To startujący w nich ludzie za wszelka cene chcą pokazać swój styl i uzywają charakterystycznych dla niego technik. Organizatorzy tez się cieszą, bo ludzie wiwatują widząc goscia, który kopie w ringu 540 chociasz i tak wiadomo, ze nikogo (w kazym razie nie przeciwnika) tym nie trafi. Niezmienia to faktu, ze byli tacy którzy postanowili przystosowac się do formóły i wybrać z TKD to co praktyczne.
Nie bój się filmiki na których zawodnicy TKD(nawet WTF) leją Thaiów i innych tez zywo krążą po necie.

Co do PUT to mi sie wydaje ze to zrzesza kluby ITF i GTF.

Zmieniony przez - Wertyd w dniu 2006-08-31 02:09:22
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
wwwaldek ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 2111 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25260
PUT jest organizacją zrzeszającą kluby wywodzące się z różnych odmian TKD i nie tylko TKD, zawody są na zasadach mniej więcej ITFu, startować mogą ludzie nawet z innych styli (karate, kick itp.).
Niedalej jak rok temu doszło do podziału PUT na PUTdo i PUT-do, ta druga poszła bardzo w kierunku m****yzmu.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

HIV a treningi

Następny temat

KickBoxing w Pile ?

WHEY premium