SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

TRT dla 43 latka

temat działu:

Doping

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 13292

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 189 Wiek 45 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5430
Niestety u mnie musi byc wieczor. Rano niewykonalne. Jedna wielka gonitwa. Poranek prawie codziennie wyglada tak jakby wszyscy gdzies zaspali. Zbieranie do szkoly, przedszkola z racji ze mam rano wiecej czasu od zony czesto na mojej glowie. Wszedzie wszystkich pelno. 3 dziewczyny w domu wiec rozumiesz. Ja jestem na koncu lancucha pokarmowego. Skonczy sie na tym ze sie albo j**ne w dawce, albo nie zdaze, albo zapomne.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1342 Napisanych postów 3490 Wiek 41 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 54777
Na luzie rób wieczorem.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 189 Wiek 45 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5430
TRTforte
Potem badania i ewentualna korekta dawki.

Zmieniony przez - TRTforte w dniu 2022-04-24 12:57:34


jakie badania wykonać za 3tygodnie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 585 Napisanych postów 848 Wiek 36 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 19810
Po 3 tyg będziesz już miał skumulowany we krwii testosteron wiec zrob
Testosteron calkowity
Testosteron wolny
Zrób też estro choć może ono jeszcze urosnąć, ale będziesz miał już punkt odniesienia co się dzieje.
Prolaktyna
Dla własnej ciekawości zrób też SHGB
Oczywiście morfologia. Będziesz mógł sobie później porównać gdyby z krwią coś się zmieniało w sprawach gęstości.






Zmieniony przez - TRTforte w dniu 2022-04-27 12:44:27
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 189 Wiek 45 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5430
Fajna strona dzięki.

Przeglądam teraz swoje badania sprzed cyklu i nie widzę nigdzie SHBG. Cholera chyba przeoczyłem. Ma to sens żebym jutro zrobił , jeżeli wczoraj już pierwsza dawkę wziąłem.


Zmieniony przez - Araas w dniu 2022-04-27 13:33:10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 585 Napisanych postów 848 Wiek 36 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 19810
Nie szkodzi. Zrobisz później razem z resztą. Podczas podawania testosteronu poziom SHGB i tak się zmniejszy. Warto zrobić sobie choć raz żeby wiedzieć w jaki sposob metabolizowany jest testosteron akurat u nas.
Osoby które np mają jednocyfrowy shbg bardzo mocno i szybko przekształcają testosteron calkowity do testosteronu wolnego. Szybciej też go metabolizuja. To z kolei powoduje większy poziom estrogenu itd. Warto wiedzieć jak to u nas wygląda.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1342 Napisanych postów 3490 Wiek 41 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 54777
TRTforte

Osoby które np mają jednocyfrowy shbg bardzo mocno i szybko przekształcają testosteron calkowity do testosteronu wolnego. Szybciej też go metabolizuja. To z kolei powoduje większy poziom estrogenu itd. Warto wiedzieć jak to u nas wygląda.


Nie tyle przekształcają co po prostu mniej wolnego (bo jak wstrzymujemy lub produkujemy w jądrach to jest to wolny test) zostaje połączone z shbg bo jest tego drugiego mniej. Stąd więcej testa pozostaje w aktywnej, wolnej formie. Tak samo właśnie z estrogenem.

I tak. Im więcej testa podajemy tym shbg powinno spaść, bo jest nadmiar androgenów i organizm nie musi robić zapasów. (Shbg to jakby zamrażarka testa na później, zamrożony nie jest aktywny i nie działa, ale jak go brakuję w danym momencie organizm może szybko go odmrozić do aktywnego testa wolnego - tutaj do autora tematu pisze)

Taka techniczna uwaga ale Twoje wnioski są bardzo dobre
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 189 Wiek 45 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5430
Mam pytanie odnosnie alkoholu.

Generalnie pije raz na pol roku i niestety tak sie zlozylo ze "moge miec potrzebe" przyjac jutro. No niestety pasowaloby mi jutro powiedzmy "nieodmowic". Jest potrzeba cos zalatwic staropolskim obyczajem.
Aczkolwiek jak ban to ban i bedzie soczek.

Wiem ze alkohol przy takich zabawkach to nic dobrego. Ale czy przy takiej ilosci/dawce moge raz zrobic wyjatek czy moze byc problem i odpuscic.

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 585 Napisanych postów 848 Wiek 36 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 19810
Absolutnie niczym się nie przejmuj. Na zdrowie!
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 189 Wiek 45 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5430
TRTforte
Absolutnie niczym się nie przejmuj. Na zdrowie!

Dzieki
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Bole po inj cypio z Panax

Następny temat

Testosteron

WHEY premium