SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Sztuki Walki-która lepsza??.Wieczny spór.

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5798

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 2914 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 17433
Po raz kolejny taka dyskusja doprowadza mnie do szału. Przecież ona do niczego nie prowadzi. Boruta trenuje bjj, Vasyl jak pamiętam TKD, PH combat a tak naprawdę to każdy z nich walkę trenuje. Im się więcej nauczy, tak różnorodnie jak może odpowiada na wymagania ringu tym ma większą szansę przetrwania.
Fakt, kiedyś miałem wrażenie, że ludzie są ważni i dalej tak myślę. Ale jest coś jeszcze - umiejętność sprostania nowoczesnemu polu bitwy i tu jest pies pogrzebany.
Nie styl jest ważny ale i człwiek i jego przystosowanie i tu niestety, wszechstronność jest istotna. Okinawa to-te to niestety styl, który można teraz praktykować w przydomowym ogródku bo nie jest w stanie sprostać wymogom walki.
Nie chodzi o nazwę, chodzi o skuteczną wszechstronność i umiejętnosć narzucenia swojego stylu, względnie podjęcia stylu narzuconego przez przeciwnika. Amen

Fighter
Moderator: Sztuki Walki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ale nawet teraz zwycięzcy UFC nie trenuja tylko BJJ uzupełniają je jakimiś stylami z uderzeniami. Teraz nikt nie walczy już czystymi stylami. Apropos styli tradycyjnych i nowoczesnych do do jakich zaliczyć Muay Thai?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Do skutecznych:)

nurek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1402 Wiek 46 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 32262
Nie rozumiem czemu ta dyskusja ma sluzyc. Faktem jest ze nowoczesne style walki wyrosly na dorobku tradycyjnych i tego nie mozna negowac. Nieml kazdy rodzaj uderzeni, bloku, zaslony, chwytu, rzutu itd zostal wymyslony wiele lat temu. Style nowoczesne jedynie wybraly najlepsze, najefektywniejsze rozwiazania i umiescily je w swoich systemach, dokonujac nieznacznych modyfikacji.

Nie dyskutuj z d****em bo najpierw ściągnie cię do swego poziomu a potem pokona doświadczeniem

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816


Czytam i widze, ze "podobno" bjj jest najskuteczniejsze. Gdy przeczytalem dodatkowo, ze laczy w sobie rowniez boks, pomyslalem ze chyba jest nie do pokonania przez innego zawodnika ktos kto cwiczy bjj. Boruta napisal, ze dzieki bjj Royce pokonal ciezszego zawodnika. Poczytalem w necie o tej technice i co znalazlem ?
27 sierpnia 2001r PRIDE 10 Kazushi Sakuraba (shootfighting) pokonał Renzo Gracie (bjj) 9:45 2R dźwignia na rękę. Wiec jak widac, wszystko zalezy od czlowieka
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816


Tu jest wiekszy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Z ta dato to cos powalilem, ale reszta sie zgadza
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816


Tosi jak zwykle ujarany jak swinia...normalka;)

Sakuraba trenuje shootfighting,zapasy,bjj i kick(czyli style skuteczne).
Pokaz mi jakiegos kungfiu,karateke albo aikidoke co wygral ufc.

Liczy sie styl.

nurek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 418 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 19137
A ja wam powiem tak: liczy sie i czlowiek i styl.
Jakas ciota ktora boi sie uderzen nigdy nie bedzie dobrze walczyc.

Lionheart - Walka to moje życie!

Lionheart - Walka to moje życie!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Royce i Rickson boja sie udezen.
Rickson Gracie:"strach i inteligencja sa bardzo blisko siebie,nie bac sie to glupota":)

nurek
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

poczatki

Następny temat

Walka na ulicę

WHEY premium