SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Szkoła mundurowa

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3525

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 103
Witam powie mi ktoś jak wygląda przyjęcie do szkół mundurowych takich jak wojsko czy oni na początku robią mi jakieś testy czy się tam nadam czy jak to jest . I do jakiej szkoły najlepiej iść do LO czy na technikum i jak będzie jak nie zdam matury czy będę mógł iść nadal na wojskowego
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2360 Napisanych postów 30611 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270717
ezz
Ok czyli mogę normalnie iść na studia mundurowe o profilu wojskowym zdam maturę i mogę iść na tą szkołę ?


do tego trzeba więcej niż tylko zdać maturę. A co konkretnie, to masz opisane na stronie każdej ze szkół.

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 142 Napisanych postów 2284 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 24765
Chyba jedynym wojskowym LO, do którego warto pójść, jest to dęblińskie. Ale to pod warunkiem, że chcesz być pilotem. W innym wypadku należy wybrać zwykłe technikum, bo reszta tego typu szkół, to jakiś pic na wodę.

Jeżeli będziesz miał wyłącznie wykształcenie średnie, bez matury, to w teorii będziesz mógł zostać podoficerem, bo tam jest wymagane wykształcenie średnie, a takie otrzymujesz po ukończeniu LO czy technikum. W praktyce sprawa ma się tak, że aby dziś zostać żołnierzem, to i wyższe wykształcenie nie wystarcza. Warto inwestować w szkolenia (prawo jazdy kat. C, ratownictwo medyczne etc.)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 11983 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 79498
Jedyną szkołą podlegającą pod MON jako liceum, jest dęblińskie liceum, dla przyszłych pilotów, jak napisał kolega Ashadon. Inne szkoły są tylko zwykłymi liceami z klkasami o profilu wojskowym i w zasadzie przy przyjęciu do wojska, żadnych korzyści z ukończenia takiego liceum nie ma, tyle że w szkole biega się w mundurze, ma się elementy musztry, zajęcia około wojskowe,czasem strzelania, a nawet wyjazdy na obozy i gdzieś na poligon, jeśli dane liceum współpracuje dobrze z jakąś jednostką wojskową.

Raczej ustapić niż zranić,raczej zranić niz okaleczyć,raczej okaleczyć niż zabić,prędzej zabić samemu,niż dać się zabić.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2360 Napisanych postów 30611 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270717
ale Ty pytasz o szkoły wojskowe na poziomie szkół średnich, czy o szkoły wojskowe po szkole średniej?

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 465 Napisanych postów 9074 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 45023
Wystarczy zwykłem Liceum z naciskiem na matematykę.
Jeśli chcesz iść na studia oficerskie, to są cztery takie uczelnie:
WAT
AMW
WSOSP
WSOWL

Po których wychodzisz młodszym oficerem (podporucznik), masz zapewniony etat i pracę do usranej śmierci, chyba, że coś odwalisz i polecisz na bruk.
Z wyżej wymienionych uczelni, najmniej polecam WSOWL, nie że jest to zła szkoła, tylko, że gdy coś Ci się stanie i będziesz musiał pogodzić się z pracą w wojsku, to w cywilu nie znajdziesz fuchy, np. jako saper. Takich przypadków myślę, że jest mało.

Jeśli nie chcesz pójść na studia wojskowe, to służba przygotowawcza.

Ku waszej pamięci, Żołnierze Wyklęci!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 103
Są jakieś szkoły tego typu na śląsku , że wyjdę z szkoły i mam zapewnione jakiś stanowisko . I czy po LO o profilu wojskowym jak wyjdę z takiej szkoły mam jakieś stanowisko czy nic ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2360 Napisanych postów 30611 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270717
jak masz tatusia dyrektora na jakimś stanowisku to wtedy moze i masz zapewnioną dobra robotę, w innym wypadku nie.
A po LO o profilu wojskowym nie masz nic

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 142 Napisanych postów 2284 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 24765
ezz
I czy po LO o profilu wojskowym jak wyjdę z takiej szkoły mam jakieś stanowisko czy nic ?


Nie masz żadnego stanowiska, przecież nie jesteś żołnierzem...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 103
Są jakieś szkoły tego typu na śląsku , że wyjdę z szkoły i mam zapewnione jakiś stanowisko
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 465 Napisanych postów 9074 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 45023
Nie, nie ma takich szkół.

Ku waszej pamięci, Żołnierze Wyklęci!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 103
przecież pisałeś że są
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

IX Mistrzostwa Polski w BJJ - Poznań 9-10.11.2013

Następny temat

Specjalne Jednostki Wojskowe.

WHEY premium