SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Strzela mi w kolanach

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 942

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 216 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 4305
Ostatnio na treningach zwiększałem obciążenie w przysiadach ze sztangą i w wyciskaniu na maszynie. Na ostatnim treningu nóg zaczeło mnie trochę boleć w lewym kolanie i odpuściłem resztę ćwiczeń. Teraz w domu przy siadach słyszę że strzela mi w obydwu kolanach dość głośno, choć bólu żadnego nie czuje. Dzisiejszy trening chyba też odpuszczę, bo nie chce ryzykować kontuzji. Przyczyną może być nadwyrężenie stawów kolanowych?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 222 Napisanych postów 936 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 269919
Mam to samo od paru lat.
Zawsze robiło się przysiady z dupą do ziemi bez żadnego problemu, front czy backsquat a potem bez żadnej przyczyny (np. jednorazowego urazu na siłowni) zaczęło chrupać i ****.
Raz to olałem i zrobiłem z 5 treningów przysiadów pod rząd i wtedy dopiero napierdzielały mnie kolana (tak jakbym je sobie wytarł). To był jedyny raz w życiu, kiedy mnie kolana bolały poza rośnięciem w okresie dojrzewania.

Nie chciało mi się tym zajmować, bo po prostu znalazłem sobie inne ćwiczenia na nogi (wykroki ze sztangą, przysiad Jeffersona), które bardzo lubię, ale jak znajdziesz rozwiązanie albo jakiś fizjoterapeuta Ci powie, co jest nie tak, to chętnie się dowiem, bo zawsze jest szansa, że chrupią mi z tego samego powodu. No chyba że Ci przejdzie samo.

Ciekaw jestem, czy wystarczy coś rozciągnąc, aktywować dwugłowe, porollować jakiś mięsień,
czy może jakieś bardziej skomplikowane rzeczy w rodzaju np. korekty stóp.

Oglądałem na YT, jak Chris Bumstead (drugie miejsce na Mr Olympia) opowiadał o swoich problemach z kolanami i miał tam mnóstwo rzeczy do poprawy. Dużo ćwiczeń przepisanych, naprawa stóp, wszystkich kompensacji w nogach, które od nich powstały itp. Jak to obejrzałem, to odechciało mi się jeszcze bardziej walczyć z tym problemem


Zmieniony przez - xorton w dniu 10/29/2018 12:18:49 PM
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294222
Zacznij wpierw od diagnozy funkcjonalnej, czyli idziesz do fizjo i robisz przsyadi itp. albo będzie problem z techniką albo z tkankami miękkimi a najczęsciej to i to. " Strzelanie " zupełnie nic nie oznacza
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
darek14789
Na ostatnim treningu nóg zaczeło mnie trochę boleć w lewym kolanie i odpuściłem resztę ćwiczeń. Teraz w domu przy siadach słyszę że strzela mi w obydwu kolanach dość głośno, choć bólu żadnego nie czuje.


dokładnie jw wizyta u specjalisty i określenie źródła problemu
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

zimny prysznic efekty!

Następny temat

Wybity bark ;[

WHEY premium