SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Stowarzyszenie Combat56

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 24276

Ankieta

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 124 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1476
Pytanie:
Lewro na Waszej stronie na zakładce szkolenia instuktorów napisane jest, że szkolenia na instruktora jest tak opracowane, że po roku systematycznej pracy powinna dostać(zdać na) patent instruktorski osoba, która nigdy wcześniej nie miała do czynienia z C56 lub INNYMI SZTUKAMI WALKI. Teoretycznie wygląda to tak, że przychodzi przygotowany kondycyjnie gość do Was, robi wszystkie zadania i zostaje przyjęty w poczet uczniów-instruktorów nie znając nawet np. padów. Takie coś jest możliwe???? Powiedz mi jak to wygląda w praktyce? Teraz macie już seminaria i możesz się oprzecz o rzeczywistość. Czy trafiał się gość, który nie miał żadnych podstaw?

Pozdrawiam

Grzeczni chłopcy idą do nieba, a niegrzeczni tam gdzie chcą
-smu_tny-

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1547 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 4112
no nie tak różowo to nie ma, sens jest taki. U nas człowiek trafia na roczny kurs instruktorski w ciagu roku ma do zaliczania testy i sprawnosciowe i metodyczne zjazdy sa co 2 miesiace, nie trafił sie narazie nikt kto nie ma podstawowego przygotowania, poza tym instruktorzy decyduja czy sie nadaje czy nie lub poddaja go testom , nalezy pamietac ze jest to system a nie sztuka walki ważny jest koncept systemu. Dostaje od nas kanon czyli techniki bazowe na których bazuje i pracuje dalej, kazdy instruktor ma obowiazek dlej się uczyc i uzupeniac sytem o inne doswiadczenia oraz dzielenia sie tymi doswiadczeniami z innymi instruktorami. Po roku szkoleniowym grono instruktorów oraz główny instruktor podejmuja decyzje. To tak zgruprza.
Oczywiście posypie sie teraz lawina szyderczych postów jacy jestesmy cieńcy itp.
Ale ja to mam w d.... hehehe

Kolejne warsztay szkoleniwe 18/19 luty w Poznaniu , chetni zgłoszenia na gg lub na maila

Zmieniony przez - lewro w dniu 2006-01-03 11:01:45

Zmieniony przez - lewro w dniu 2006-01-03 11:02:20
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1547 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 4112
Jak co roku stowarzyszenie organizuje Ogólnopolski Staz Stowarzyszenia Combat56 i zawsze robimy to w kwietniu tak jak w zeszłym roku. Niebawem wiecej informacji o tym co bedzie na stażu.

Zmieniony przez - lewro w dniu 2006-01-26 09:34:59
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1547 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 4112
nowy film na stronie zapraszam do obejżenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 124 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1476
Witam

Oglądałem filmik. Bardzo ciekawy (szkoda że to wycinki z instruktażu). Ale nasunęło mi się jedno pytanie - czy u Ciebie w sekcji wszyscy ćwiczą w wojskowych buciorach? Czy to jakiś narzut dla przyszłych instruktorów? Osobiście wolałbym obuwie sportowe. Będzie na stronce kiedyś filmik z konkretną sytuacją i wyjściem z niej? Tj. filmik instruktażowy jak np. z Lublina?

Pozdrawiam

Grzeczni chłopcy idą do nieba, a niegrzeczni tam gdzie chcą
-smu_tny-

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1547 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 4112
jeśli chodzi o ubiór w jakim sie ćwiczy w sekcji Poznańskiej to cwczacy musza miec mocne spodnie czyli wojskowe i wygodne buty w takich jakich chodza na co dzień , grupa zaawansowan ma treningi bojowe w mocnych butach i nie ma przebacz korzenie trzeba pielegnować by puszczały młode pędy
co do filmu takiego na potrzeby pokazania samoobrony w praktyce Combat56 to mamy bardzo duzo materiału bo krecilismy dla telewizji regionalnej program Bezpieczna ulica ale to mam na video , ale pomyśle zeby cos takiego skrecić i wystawic na naszej stronie

Zmieniony przez - lewro w dniu 2006-01-28 18:17:15
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 124 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1476
Będę czekał na materiał... bo rozumiem że kasety nie prześlesz za zaliczeniem (praktycznie gotowy podręcznik video dla instruktora jak podejrzewam). U nas nie ma jeszcze sekcji dla zaawansowanych ale nawet jakby była podejrzewam, że musiałbym się (dosłownie) w nią wbić. Nie ma też stopni. A co do ubioru tak samo jak u Was przede wszystkim mocne ciuchy (osobiście preferuję mocne wojskowe gacie ale bluza jest już sportowa). Osobiście poluję na kombinezon jednoczęściowy a nie potrafię takiego nigdzie celnąć:)

Pozdrawiam

Grzeczni chłopcy idą do nieba, a niegrzeczni tam gdzie chcą
-smu_tny-

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 41 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 560
Taka mała rada dla Ciebie Smutny.
Jak wynika z mojego kilkuletniego doświadczenia, a w tym czasie bywałem zarówno w Spale, jak i na różnych stażach organizowanych przez Igora, zdecydowanie odradzam Ci zakupy wszelkiego rodzaju pampersów (kombinezonów). Będzie Cię bowiem czekała wieczna walka z zamkami, które będą się regularnie drzeć. Zresztą jako wzorzec w tej kwestii może posłużyć sam Kups, który co staż ma innego pampersa, i to nie dlatego, że jest takim modnisiem (choć może i jest). Głównie dlatego, że sam też pewnie nie lubi latać z gołą dupa na wierzchu. W końcu jaki autorytet miałby twórca systemy latający po sali w gaciach.
Pozdrawiam

Ból to cena za to co dobre...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 124 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1476
Dzięki za radę (wzorowałem się na moich instruktorach - oni trenują w kombinezonach). Mam wytrzymałe gacie (wojskowe - nie zawiodły mnie ani razu ale chciałbym kupić jakąś górną część ubioru i co możesz mi zaproponować. Są różnego rodzaju "koszule", bluzy zapinane na guziki ale do mnie jakoś to nie przemawia. Jak pisałem wcześniej mam wysłużoną bluzę dresową (o dziwo jeszcze się nie podarła) ale trzeba ją będzie w końcu zmienić a chciałbym kupić ciuch naprawdę wytrzymały, który po miesiącu treningów będzie jeszcze ok...
Za radę z góry dziękuję.

Grzeczni chłopcy idą do nieba, a niegrzeczni tam gdzie chcą
-smu_tny-

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1547 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 4112
pampersy rzeczywiscie ograniczja ruch, moze sa praktyczne moze nie ale jakie to ma znaczenie. Przychodzisz na trening dostajeszw dupe i jestes mokry jak szczur i koszulka do prania ,a pampers tez ? po kazdym treningu.
Co do góry to masz zawsze w komplecie od mundury mocna i wytrzymała choc raz uało mi sie urwać rekaw jak wyciagałem balache :). W wojsku od cholery cwiczylismy w mundurach i nie pamietamzebybyły jakies problemy po za guzikami . W sekcji na trening przynosi sie góry ale zakładamy je do jakis ćwiczeń wymagajacych pokazania przyporów szmatem. Na dworze wiadomo cały komplet.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pierwsze Mistrzostwa Polski BJJ i SW

Następny temat

słaby nos

WHEY premium