SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Spotkanie Wa-wie a od 8 strony dyskusje z MarekFu (Tsunami)

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 11887

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 358 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2934
Kumo, Haito, Hareta Sora, Matsukaze, Nijusei, Sato, San Sao, San Ishi - kata :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 218
czyli 8
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 63 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 168
MaarKos i Tenshi to że nie odpowiadam od razu nie znaczy że nie odpowiem WOGÓLE po prostu nie siedzę tak często przy kompie jak wy i nie w tach porach porach jak wy...
siadam kiedy czas pomiędzy innymi WAŻNIEJSZYMI dla mnie zajęciami mi na to pozwala
zatem odpowiem za momencik

"Koń jest Bogiem - galop nałogiem"
"Dzień bez galopu to dzień stracony."
"Władza daje pokorę wielkiemu, dziwi przeciętnego a nadyma małego człowieka."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
OloKK www.olokk.pl
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 34575 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 195972
I kolejny raz pominąłeś pytanie.

OLIMP ENG-PL TRANSLATOR:
2 capsules 3 times daily = 4 kapsułki 3-4 razy dziennie

http://facebook.com/olokk
http://olokk.pl  http://bng-studio.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1567 Wiek 40 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 13828
Marek, mnie naprawdę nie interesuje odpowiedź na te pytania. Ja swoją opinię na organizację towarzysza M. mam już dawno wyrobioną.

Dziwię się tylko że Markos nadal oczekuje odpowiedzi od człowieka który potrafi kilka razy długo i dobitnie tłumaczyć że nie ma czasu odpowiadać na pytania.

No chamy, wiązać się w pęczki...!
MANIPULATORS & DEVIANTS SQUAD :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 63 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 168
tak więc na początku w pierwszych kilku latach Tsunami były kata:
Kumo; Haito; Hareta Sora; Rakugo; Nisennomajuwaruten; Nanigotodesuka; Sato; Sanishi; i jeszcze na 1 dan chyba Sansao ale tego już nie pamiętam dokładnie. Te kata w znaczy sposób poza Sato różniły się od tych obecnych ale to jest rozmowa na dłłługie piwo ;)
te kata powstały w całości albo w znacznym stopniu stworzone przez RM
Później w celu usystematyzowania i że tak określę "znormalizowania" form Tsunami na jednym z Taikai Yudansha podjęło uchwałę (na marginesie - w tym Tsunami was to śmieszy a w odmianie Tsunami która do dzisiaj używa tej postkomunistycznej teminologii przyjmucie bez słowa krytyki...) że każdy zdając na stopień 1 dan może (jest mile widziane) opracować, uststematyzować i wydać w formie pisemnej (broszura) kolejne kata. I tak np. Kumo w wersji obecnej opracował W Kałużny. Każde z tych kata czynnie pilnował RM jako oczywiście posiadający największa z nas wiedzę na temat zasad Tsunami (MIAŁ ZATEM CZYNNY WPŁYW NA WYGLĄD I ZASADY WYKONANIA KAŻDEGO KATA), po czym komisja egzaminacyjna przyjmowała tą wersje kata i już takie opracowanie krążyło i krąży do dzisiaj.
W chwili obecnej mamy kata: Kumo; Haito; HaretaSora; Matsukaze; Nijusei; Sato; SanIshi; i SanSao.
Poza tym od 3 kyu każdy na egzaminie przygotowywał Tokui Kata zgodne z zasadami wykonywania czyli: ebusen, enbujo; zanshin, kime-kiai i innymi, każde takie Tokui Kata miało pokazać że jesteś zdolny stworzyć Kata nie jako zlepek kombinacji ale także je CAŁE zinterpretować co było częścią egzaminu...
Ponieważ Tsunami EWOLUUJE i polega częstym zmianon (tak było jest i będzie, dla mnie to normalne) teraz zasady trochę się zmieniły.. ale wykonanie kata od ich opracowań książkowych już nie budzi takich kontrowersji wśród ćwiczących. Teraz jest nawet opracowanie na DVD kilku kata - naprawdę dobre wykonane przez Artura M, i choć nie zastąpi instruktora jest naprawde dobre!!
Tenshin widzisz zatem że MarKos miał racje :D

"Koń jest Bogiem - galop nałogiem"
"Dzień bez galopu to dzień stracony."
"Władza daje pokorę wielkiemu, dziwi przeciętnego a nadyma małego człowieka."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
MarKosTSD Bushido24.pl
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 2368 Wiek 44 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 14133
Tak jest:
Marku ile macie kata? Ile wymyślił RM? Czy oprócz filozofii tsunami i kata kumo wymyślił jakieś inne kata? Jakieś techniki nowe, których nie ma w innych odmianach karate?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 63 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 168
ponieważ kierujecie do mnie różne pytania i na różnych tematach to zakładam odrębmy temat: Pytania do MarekFu na temat Tsunami. tam proszę pytać a ja jak tylko zasiądę do kompa to postaram się odpowiadać

"Koń jest Bogiem - galop nałogiem"
"Dzień bez galopu to dzień stracony."
"Władza daje pokorę wielkiemu, dziwi przeciętnego a nadyma małego człowieka."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1567 Wiek 40 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 13828
Nawet jemu się czasem zdarzy.

No chamy, wiązać się w pęczki...!
MANIPULATORS & DEVIANTS SQUAD :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
MarKosTSD Bushido24.pl
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 2368 Wiek 44 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 14133
Dziękuję za odpowiedź, wiele to wyjaśnia, przynajmniej mi i daje wiarę Tobie.

A to:
[...] po prostu nie siedzę tak często przy kompie jak wy i nie w tach porach porach jak wy... - już gdzieś słyszałem, teraz zadaj pytanie "jak utrzymujesz rodzinę, skoro siedzisz non stop przed komputerem?"...

Zmieniony przez - MarKosTSD w dniu 2010-06-24 21:59:10
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Niefartowne kopnięcie...

Następny temat

Trener dziwne podejście

WHEY premium