SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Solarium

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1656

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Siema mam pytanie chce isc na solarium na 1-2 minuty i boje się że po opaleniu będe miał białe plamy,prosze o odpowiedz
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 19
Solarium nie jest zdrowe. Lepsze jest opalanie natryskowe, tylko też trzeba pytać czym je robią.Ja chodzę na technotan.Bardzo ładnie opala i nie ma strachu że się poparzę:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 6337
tyle to się lampy nagrzewają , nic nie poczujesz nawet
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 213 Napisanych postów 22991 Wiek 12 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 173464
Ale masz jakieś problemy skórne? Jeżeli nie to białe plamy mogą powstać tylko wtedy gdy przesadzisz z opalaniem, a po standardowych 5-10 minutach (zależnie od solary) nic Ci nie będzie.

"That's not normal because we don't want to be normal.
Normality is what weak people call living. I call it death."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
jestem blady i chce isc sobie na te 2-3minuty sie troche opalić
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 6337
nie masz czego się obawiać minimum to 5 min
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 781 Wiek 48 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 53063
jak na 1 raz i bladą karnację to moim zdaniem maximum 5 minut
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 795 Wiek 45 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3434
Plamy po solarium to generalnie nierównomierne złuszczanie naskórka lub przesadzanie z opalaniem. Jedna lub dwie minuty solarium mogą raczej doprowadzić do frustracji, bo efektu nie będzie. Jak masz bardzo jasną karnację, to polecam zacząć od 5 minut, po dwóch dniach zwiększyć dawkę o dwie minuty i po kolejnych dwóch dniach znowu dołożyć dwie minuty. Osoby korzystające z solarium nie potrafią się często obiektywnie ocenić i zaczynają mocno zwiększać zarówno dawki sztucznego słonka jak i częstotliwość - więc tutaj też bym uważała. Jeśli masz skłonności do przesuszania się różnych partii skóry, to na dzień przed solarium użyj peelingu do ciała. Prysznic po solarium to dopiero po min. 30 minutach i dobry balsam nawilżający.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
jeszcze mam takie pytanie czy jeżeli mam bladą cere to jak pójdę na solarium na te 4-5minut to moge się poparzyć ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 933 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3035
Nie ma takiej możliwości, żeby się spiec, co najw. będziesz przez godzinnkę po wyjściu lekko zaczerwieniony ale to zjedzie:). Wejdź na łóżko z najsłabszymi lampami, a po kilku sesjach wskoczysz na mocniejsze.
Poza tym to nie wiem czy na solariach wpuszczają na 2 minuty, chyba zaczynają od5 min.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 781 Wiek 48 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 53063
keval
Nie ma takiej możliwości, żeby się spiec

Jak nie ma możliwości? A słyszałeś o poparzeniu słonecznym? Jak za długo będziesz w solarium, to oczywiste, że się możesz poparzyć. Sam tego doświadczyłem na własnej skórze. Byłem pierwszy raz i wziąłem 10 minut (chciałem nawet 20, bo sobie myślałem - a co tam 20 minut na słońcu, ale pani ekspedientka mi odradziła - całe szczęście) i później kilka dni dochodziłem do siebie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 933 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3035
tolszowka
keval
Nie ma takiej możliwości, żeby się spiec

Jak nie ma możliwości? A słyszałeś o poparzeniu słonecznym? Jak za długo będziesz w solarium, to oczywiste, że się możesz poparzyć. Sam tego doświadczyłem na własnej skórze. Byłem pierwszy raz i wziąłem 10 minut (chciałem nawet 20, bo sobie myślałem - a co tam 20 minut na słońcu, ale pani ekspedientka mi odradziła - całe szczęście) i później kilka dni dochodziłem do siebie.


A Ty umiesz czytać ze zrozumieniem???? Wyobraź sobie że słyszałem o poparzeniach a mechanizm działania solariów i lamp znam z wielokrotnych szkoleń organizowanych przez PZS. Czy ja piszę, że na salarium nie można się poparzyć leżąc 10 minut pierwszym razem?? Moja odpowiedź była w kontekście 4-5 minut o które pytał i jeżeli na jest chory, nie ma uczulenia na słońce, nie bierze leków fotouczulających itp. to po 5 min. na słabszych lampach nie ma możliwości się poparzyć. Natomaiast nie wiem czy jest solarium które wpuszcza na mniej niż 5 min., wiec wyboru za bardzo nie ma.

Zmieniony przez - keval w dniu 2014-01-03 09:24:08
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Grzybica penisa??

Następny temat

Ból w kości promieniowej

WHEY premium