SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Skręcona kostka

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 856

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 25 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 45
Hej, tydzień temu doznałem urazu kostki, lekarz po prześwietleniu stwierdził jej skręcenie wraz z naderwaniem. Zalecił zakup stabilizatora,chodzenie o kulach, oszczędzanie kostki, oraz smarowanie altacetem. Wykonałem jego polecenia leżałem w domu przez 4 dni. Nie wspominał nic o chodzeniu lub niechodzeniu szkoły. Dziś(5 dzień po skręceniu) postanowiłem się do niej wybrać. Do szkoły mam ok 600-700m, chodzę pieszo. Kule mam dość niewygodne(niewyprofilowane, twardy plastik na rączce), w trakcie drogi musiałem przytawać ok. 6-7 razy, aby odpoczęły mi dłonie. Po drodze powrotnej byłem strasznie zmęczony, dłonie całe obolałe i czerwone, lewa(zdrowa) noga mnie boli, głównie w kolanie. Czy powinienem 1)zostać w domu do wtorku(wizyta kontrolna u lekarza, za 7 dni od dziś) i zapytać go o to, 2)wymienić kule to ich wina ze tak bolą mnie dłonie, 3)chodzić dalej, to normalne, że osobe, która zaczyna chodzić o kulach bolą nogi i dłonie,4)chodzic do szkoły tylko gdy mam możliwość podwózki w jedną lub dwie strony?

Zmieniony przez - pawelrzadzi w dniu 2014-11-18 20:27:41
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 20191 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 69241
Witam,
uraz skrętny stawu skokowego wymaga ścisłego stosowania się do zaleceń lekarza.
Zdecydowanie za krótki czas kostka była unieruchomiona.
Taki uraz w zależności od stopnia leczy się tygodniami ,a nawet miesiącami .

Pozdrawiam..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 260 Wiek 35 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1018
Ekspert-SFD
Witam,
uraz skrętny stawu skokowego wymaga ścisłego stosowania się do zaleceń lekarza.
Zdecydowanie za krótki czas kostka była unieruchomiona.
Taki uraz w zależności od stopnia leczy się tygodniami ,a nawet miesiącami .

Pozdrawiam..

Całkowicie się nie zgadzam z Tobą, ponieważ uruchamianie stawu skokowego powinno być wdrążone najszybciej jak to się da.

Jeśli chodzi o Twój staw skokowy, to dystans do szkoły jest zbyt duży, z podwózką możesz się tam pojawić, jedynie pod warunkiem, że będziesz efektywnie odciążał uszkodzoną kończynę.
W domu wyjmuj buta i staraj się pracować stawem skokowym chociaż góra/dół.
Jeśli pojawi się większy wysięk, stosuj zasadę RICE, czyli Odpoczynek, Okłady zimnem, lodem itp, Kompresja - np kinesiotaping polepszający odpływ limfy, lub bandaże uciskowe oraz Uniesienie kończyny - wyżej niż serce ( w leżeniu).

Pomogłem? SOG. thx

Zapraszam na mój blog rowerowy:
http://www.nosor.bikestats.pl 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jak dlugo brac potas ?

Następny temat

Problem z nosem i wysypianiem sie

WHEY premium