SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Siła po długiej przerwie

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 241

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 59 dni Przeczytanych tematów 4
Witam
Zastanawiam się czy z poniższym treningiem mogę liczyć na wzrost siły czy raczej na stagnacje.
Staż 10 lat, w tym 3 lata przerwy na pandemie, troszkę się przedłużyła. Pół roku temu wróciłem na siłownię.
Wiek 44 lat
Waga 78 kg
Wzrost 162 cm

Cel: Siła, chciał bym wrócić do ciężarów z przed kilku lat.
Dieta: Brak. przynajmniej 5 posiłków dziennie.

Poniedziałek
Martwy ciąg sumo
Rozgrzewka 3x5, Robocze 5-7s x 5-1 powtórzeń
Dipsy z obciążeniem 5s x 8-5 powtórzeń

Czwartek
Przysiady
Rozgrzewka 3x5, Robocze 5-7s x 5-1 powtórzeń
Podciąganie na drążku z obciążeniem 4-5s x 5 powtórzeń

Wyciskania na ławce na razie nie robię z powodu kontuzji barku nie związanego z siłownią.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6514 Napisanych postów 62307 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777715

Powiem Ci tak, wszystko zależy od tego na jakim poziomie były Twoje wyniki siłowe przed przerwą bo znam kilka osób, które po przerwie i w wieku po 40-tce fajne ciężary dźwigają, ale to nie są już te ciężary jak kilka lat temu.
Mam oczywiście na myśli osoby trenujące naturalnie bo na wspomaganiu to trochę inna para kaloszy.

Ale musisz też spojrzeć przez pryzmat swoich możliwości fizycznych. Sam jestem po 40-tce i już do pewnych ćwiczeń nie podejdę walczyć o rekordy bo wiem, że to się skończy kontuzją albo powrotem bólu. Dlatego też ja bym najpierw się zastanowił czy jest Ci potrzebna walka o ciężary jeśli masz już jakieś kontuzje i urazy, które mogą wrócić.

Co do planu treningowego to rzekłbym, że jest bardzo minimalistyczny jak na zaawansowanego trenującego, ale jeśli przerwa była długa to można od tego zacząć. Zobacz i oceń jak będzie Ci się trenowało bo jednak długi okres bez treningu miałeś, a młodszy się nie zrobiłeś.
Początek możesz taki zostawić i obserwować czy z czasem nie trzeba będzie wzbogacić planu treningowego o nowe ćwiczenia.




Zmieniony przez - rion10 w dniu 2024-03-05 15:00:22

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening PPL do oceny

Następny temat

Plan PPL do oceny wersja poprawiona

WHEY premium