SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Siła i moc na treningu siatkówki

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1080

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 425 Napisanych postów 435 Wiek 33 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 32608
Plan treningu:
1. rozgrzewka
2. ćwiczenia siłowe 3 serie: martwy ciąg, przysiad ze sztangą lub hantlami, podrzut, ewentualnie wyciskanie sztangi (małe ciężary)
3. ćwiczenia koordynacyjne z elementami siatkówki
4. ćwiczenia z piłką.

Grę zacznę dopiero w październiku.

Mam dwa treningi w tygodniu, każdy po 2 godziny.

Da radę ten trening, czy siłownia na początku będzie za trudna?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9643 Napisanych postów 114460 Wiek 34 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1370094
Siłownia jak najbardziej, w każdej dyscyplinie prawie trening siłowy jest jednym z elementów, nie mówimy wtedy o jakichś mega obciążeniach, wiadomo większa masa to pogorszenie dynamiki.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 425 Napisanych postów 435 Wiek 33 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 32608
Ale to wszystko chce zrobić na jednym treningu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9643 Napisanych postów 114460 Wiek 34 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1370094
zerknij coś Ci moze pomoże, zerknij jak siady robią

1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Dziewczyny przeżyły pierwszy trening i im się podobało :)
Lekka partyzantka była, bo "siłownia" mała i badałem dopiero ich zasób siły.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
A to dla dziewczyn miało być ?
1

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Tak, 13-16 lat.
3 serie, po 5 powtórzeń
Wyciskanie- max 30 kg
Przysiad z hantlami- max 20kg
Podrzut: 10 kg
Martwy ciąg- max 20 kg
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
no to i tak wycisanie 30 kg to sporo jest, u mnie nieraz widuje z takim ciężarem dziewczyny starsze.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Akurat w wyciskaniu to je asekurowałem i lekko wspomagałem.
Przez rok je przygotowywałem na to robiąc pompki, przysiady, burpeesy i te dziewczyny, które do tego się przykładały, lepiej sobie radziły z ćwiczeniami.
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady?
Nasi specjaliści bezpłatnie odpowiedzą na twoje pytanie z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji!
Tomasz Maciołek
Tomasz Maciołek TomQ-MAG
Łukasz Domeracki
Łukasz Domeracki Domer
Sebastian Szmit
Sebastian Szmit flex1976
Agata Bugorska
Agata Bugorska eveline
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Bieganie.