SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Rzuty Judo w samoobronie.

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 16354

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 617 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 8283
Moim zdaniem ogoshi to znajtrudniejszy rzut choc cwiczony jako pierwszy. Panowie judocy mam pytanie czy w realu uzywaliscie juz ogoshi ? Bo wydaje mi sie ze cholerne trudno go wykonac moze sie myle. Wyprostujcie mnie jak jest inaczej.

Pozdrawaim,

DANZAN RYU RULEZ

DANZAN RYU/BJJ RULEZ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 4008 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 37791
mozna, ale nie metodą najpierw biodro, a potem ręka, a na odwrót - najpierw stojąc jeszcze przodem do przeciwnika ciągniemy rękami, przyciagając jego biodra mocno do swoich, i następnie, jak juz jest tak na wpół oderwany do ziemi to wtedy się obracamy i rzucamy. A w realu stosowałem nie tyle o-goshi, co sode-tsuri-komi-goshi, bo większośc ludzi nie wie co zrobić w sytuacji gdy ktoś ich złapie za obie ręce, a jeszcze mniej ludzi miało okazję przelecieć się na sode i nie jest się w stani obronić. Można wręcz to robić w momencie gdy ktoś chce cię złapać obiema rękami za kurtkę czy szyję. On się pcha, ty przechwytujesz ręce w momencie łapania i rzucasz na sode. To wychodzi nawet w walce sportowej. Choć tam wolę to robić z sytuacji gdy przeciwnik złapał mnie za kołnierz, ja zerwę uchwyt i od razu rzucam na sode

Moderator działów Sporty Ogólnorozwojowe & Dla Zupełnie "Zielonych" & Grappling

I szkoda tylko, że w noc kwietniową, Ciągnąc za sobą smród spalin,
Nie cały Związek poleciał w kosmos, A tylko jeden Gagarin

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 617 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 8283
Przeczytalem to wladomosc chyba ze 20 razy zanim zjarzylem o co tobie Macejj chodzi ) W jiu-jitsu tez mamy taki rzut nazywa sie Tsurikomi Goshi. Masz racje fajny rzut-dla niewtajemniczonych tak on wyglada :
http://www.judoinfo.com/images/animations/sodetsur.gif

Pozdrowionka,

DANZAN RYU RULEZ

DANZAN RYU/BJJ RULEZ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 4008 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 37791
http://judoinfo.com/images/nauta/sodetkg.gif

Ja to robie tak jak np. na tym obrazku ale lewa ręka nie trzyma za kołnierz, a za rękaw przeciwnika. Jeśli on mnie łapie za kołnierz, to ja łapię za jego lewą rękę tuż przy nadgarstku, zrywam uchwyt i wykorzystując to, że na ogół próbuje łapać jeszcze raz, często z wykrokiem w przód, ciągnę jego rękę przed swoim nosem, skręcam się i rzucam. Można to robić też tak, że skręcamy się jeszcze bardziej, az tak, że znajdziemy się lewym bokiem do przeciwnika ( czyli na dobra sprawę obrót o 270 stopni ), nasza prawa ręka ciągnie dalej, lewa puszcza i podbija od dołu nogi przeciwnika, niejako "wrzucając" go na nasze plecy.

Moderator działów Sporty Ogólnorozwojowe & Dla Zupełnie "Zielonych" & Grappling

I szkoda tylko, że w noc kwietniową, Ciągnąc za sobą smród spalin,
Nie cały Związek poleciał w kosmos, A tylko jeden Gagarin

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 4008 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 37791
umieściłem na ftp film, przedstwaiający ten drugi sposób wykonania, który opisałem. Wykonany przez mistrza olimpijskiego, więc nie można mieć zastrzeżeń. Ma ponad 3 mb, ale warto obejrzeć.

ftp://sport.katalogi.pl/tmp/90kgM[1].mpeg

Moderator działów Sporty Ogólnorozwojowe & Dla Zupełnie "Zielonych" & Grappling

I szkoda tylko, że w noc kwietniową, Ciągnąc za sobą smród spalin,
Nie cały Związek poleciał w kosmos, A tylko jeden Gagarin

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 4008 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 37791
No niech ktoś napisze ze obejrzał i mu się podoba...

A tsuri-komi-goshi różni się od sode-tsuri-komi-goshi, tym że układ rąk jest podobny jak w tai-otoshi, natomiast przy sode z takiego samego uchwytu rzucamy na druga stronę.

Moderator działów Sporty Ogólnorozwojowe & Dla Zupełnie "Zielonych" & Grappling

I szkoda tylko, że w noc kwietniową, Ciągnąc za sobą smród spalin,
Nie cały Związek poleciał w kosmos, A tylko jeden Gagarin

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
obejrzalem to juz rok temu

Paweł Ziółkowski
http://czarnypas.gr.pl/bjj
Mata jest mym kościołem, parter moim niebem, Brazylijskie jiu-jitsu moją religią.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 617 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 8283
nie chce rozpoczynac nowego topicu ale pytanie co do upadkow. Boruta napisal ze w Aikido - upadki sa beznadziejne bo upada sie nia podkurczona noge czy tak? Jesli dobrze zrozumialem to upadajac (rzut praworeczny)to prawa noga sie zgina (i opada zgieta rownolegle do podloza) a lewa uderza palcami o ziemie ale zostaje w miare wyprostowana (prostopadle dopodloza)? (nie wiem czy dokladnie mnie zrozumiecliscie) Jak to jest w Judo jak upadacie i czy robicie na treningach stami (nie wiem jak sie to pisze) pol salto z upadkiem na plecy. I jakie waszym zdaniem upadki sa najbezpieczniejsze ???

DANZAN RYU RULEZ

DANZAN RYU/BJJ RULEZ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 4008 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 37791
po 1 nie za bardzo rozumiem o co chodzi z tym padaniem, ale kiedys w ramach okresu przejsciowego przyszedl na nasz trening aikidowiec i pokazywal ich pady z przewrotem i rzeczywiscie są jakieś dziwne. Dziwny układ rąk, nóg z tego co pamiętam mi się też nie podobał. A ukemi w judo, to typowy pad z przewrotem przez bark. Jesli robie to przez prawy, to lewa noga ( ta co 1 spada na matę ) jest praktycznie prosta, prawa natomiast lekko ugięta, kolano do góry, stopy blisko siebie. Natomiast kiedy jestem rzucany, to w 95% przypadków obie nogi są proste w momencie trafienia plecami w matę. I stopy są daleko od siebie

Moderator działów Sporty Ogólnorozwojowe & Dla Zupełnie "Zielonych" & Grappling

I szkoda tylko, że w noc kwietniową, Ciągnąc za sobą smród spalin,
Nie cały Związek poleciał w kosmos, A tylko jeden Gagarin

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 4008 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 37791
aha i co to jest stami? kojarzy mi się z kilkoma rzeczami, więc pytam co miałeś na mysli

Moderator działów Sporty Ogólnorozwojowe & Dla Zupełnie "Zielonych" & Grappling

I szkoda tylko, że w noc kwietniową, Ciągnąc za sobą smród spalin,
Nie cały Związek poleciał w kosmos, A tylko jeden Gagarin

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Wejścia w nogi (metoda i obrona)

Następny temat

cios prosty

WHEY premium