SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Reebok będzie ubierał i sponsorował zawodników UFC?

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 13906

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 5248 Napisanych postów 17642 Wiek 45 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 163175
Tak to jest fakin dzouk. Fighterzy dostawali spokojnie wiecej od sponsorow niz nedzne 2500 z laski.
Jezeli fighter dostal sie do UFC i po kilku walkach ma dostac plaskacza w postaci 2500 to jest kpina.

"CHO NO TU" - Seba

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

USA TODAY Sports

„Nie możemy wszystkich uszczęśliwić”

W świecie MMA nadal wrze po tym, jak UFC ujawniło listę płac sumy sponsorskie kontraktu Reebok z UFC.

Większość reakcji zawodników była negatywna. Tego jednak spodziewał się szef Zuffa, Lorenzo Fertitta. Na konferencji prasowej wyjaśniał, że nie da się wszystkich uszczęśliwić. Dobra strona kontraktu jest taka, że sumy od Reebok są gwarantowane, więc zawodnicy nie będą musieli biegać od jednego do drugiego sponsora po pieniądze. Czytaj dalej


successlab.tv

Joe Rogan o wypłatach od Reeboka: „Nie podoba mi się kiedy zawodnicy cierpią”

Po tym jak już chyba wszyscy zabrali głos w sprawie wypłat od Reeboka, przyszła kolej na także na kilka słów od Joe Rogana.

W swoim ostatnim programie “The Joe Rogan Experience” poruszył ten temat, ale jednocześnie dodał, że nie zna szczegółów umowy. Na podstawie dostępnych informacji oraz w głównej mierze negatywnych komentarzy zawodników, powiedział, że jest to niepokojąca sytuacja. Czytaj dalej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2292 Napisanych postów 14689 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 97980
nie znam pełnych zasad i porównania wypłat dla fighterów, ale widzę, że jest znacznie gorzej. No cóż zobaczymy jak to będzie. Dużo fighterów się skarży, ale są też jakieś plusy tej umowy z Reebokiem. No ale skoro mistrz zarobi chyba 40 tysięcy od Reeboka to z czego zarobi więcej skoro sponsorów nie ma!?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2292 Napisanych postów 14689 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 97980
Wytłumaczcie mi ten deal z Reebokiem, bo już tego nie kumam..
Ja to rozumiem następująco: Reebok jest teraz głównym sponsorem UFC i fighterzy nie będą mogli mieć reszty sponsorów na spodenkach, tylko Reeboka i także nie będą mogli wychodzić do klatki ze swoimi sponsorami a także przed walką/po walce mieć swoich sponsorów w rozmowie z mediami (dlatego niektórzy stracą swoich sponsorów). Jednak z tym straceniem sponsorów nie jest tak do końca, bo przecież też mogą ogólnie poza walkami reklamować swoich sponsorów a nie Reeboka więc może ich nie stracą.
Do tego zamiast sponsorów i kasy od sponsorów (kasa od sponsorów była większa) od Reeboka dostaną marne grosze w zależności od ilości walk - mistrz ze 40k inni z 5k itp. czy nawet 2.5k. Jednak to tylko kasa od sponsorów a kontrakty będą takie same prawda? Tzn za walke (ostatnia gala gdzie wypłaty znalazłem):
Chad Mendes: $96,000 ($48,000 win bonus) def. Ricardo Lamas: $35,000
Al Iaquinta: $46,000 ($23,000 win bonus) def. Jorge Masvidal: $51,000
Michael Chiesa: $48,000 ($24,000 win bonus) def. Mitch Clarke: $12,000
Julianna Peña: $30,000 ($15,000 win bonus) def. Milana Dudieva: $10,000
Clay Guida: $100,000 ($50,000 win bonus) def. Robbie Peralta: $18,000
Dustin Poirier: $68,000 ($34,000 win bonus) def. Carlos Diego Ferreira: $15,000
Liz Carmouche: $34,000 ($17,000 win bonus) def. Lauren Murphy: $8,000
Alexander Yakovlev: $16,000 ($8,000 win bonus) def. Gray Maynard: $48,000
Timothy Johnson: $16,000 ($8,000 win bonus) def. Shamil Abdurahimov: $12,000
Ron Stallings: $20,000 ($10,000 win bonus) def. Justin Jones: $8,000

powyższe wypłaty będą wyglądać tak samo prawda? tylko zamiast kasy od sponsorów za "fight week" dostaną marną kasę od Reeboka co nie? bo nie wyobrażam sobie żeby np Chris Weidman za całokształt dostał 40k a taki Miocic z 10k czy coś
jeśli jest tak jak myśle to nie jest AŻ tak źle zwłaszcza, że sponsorów swoich mogą dalej zachować (tak mi się wydaje), może co najwyżej mniej dostaną, poza tym jeszcze może coś wytargują.

Dużo fighterów jest krytycznych i ufam, że UFC wie co robi, bo skończą się kontrakty i fighterzy mogą sp******ić do Bellatora.... -.- a nie ma się co dziwić skoro tam więcej zarobią. Ponadto ostatnio jakichś 2 zapasiorów poszło do Bellatora (albo 1) więc chyba wiadomo dlaczego. Do tego UFC będzie teraz mieć problem z pozyskaniem dobrego nazwiska poza UFC, bo może wybrać ww Bellatora. Wiadomo, że dla "newcomerów" ten deal jest dobry (jeśli tak wygląda jak to opisałem), bo o sponsora się nie muszą bać, od razu mają i mają kasę za kontrakt więc mają lepiej, ale nie można tego powiedzieć o czołówce, bo czołówka ma sponsorów wyj**istych, Nike było, burgerking, hayabusa, gillette Belforta i wiele innych co o wiele więcej płacili.

Poprawcie mnie jak się mylę jak jest naprawdę..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408
W dużej mierze to co napisałeś się zgadza. Z tego co ja wyczytałem w sprawie tej umowy z Reebokiem, to zawodnicy na tych ciuchach będą mogli umieścić logo jednego głównego sponsora (chyba, że to też uległo zmianie). Podczas tygodnia medialnego zawodnik oraz jego team też będzie musiał nosić ciuchy od Reeboka tylko, że ostatni coś było mówione, że zespół sam będzie musiał kupić dla siebie te ciuchy (nie wiem, czy to prawdziwe i potwierdzone info). Poza walkami zawodnicy mogą chodzić w czym chcą więc stroje Reeboka, to tak jakby uniformy do pracy.

Co do wypłat, to też wydaje mi się, że kasa od Reeboka to dodatek do głównej wypłaty. Jeśli zawodnicy mieliby zarabiać tylko tyle kasy co od Reeboka, to UFC by padło. Z tego co wiem podstawowa wypłata to $8,000 + $8,000 za bonus więc o wiele więcej niż $2,500 od Reeboka. Wydaje mi się, że dla tych mniej opłacanych zawodników jest to dobra umowa ponieważ na pewno dostaną tę kasę. Ci lepsi zawodnicy, którzy zarabiają więcej i dostawaliby jeszcze więcej od swoich sponsorów narzekają ponieważ mogą stracić. $40 k to zapewne niewiele w porównaniu do sponsorów, których stracili lub mogą stracić.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2292 Napisanych postów 14689 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 97980
Dokładnie, jakby Rousey miała za walkę zarobić 40k to by pop******iła taką zabawę.
Dla mało znanych i nowych zawodników to dobry deal, ale dla czołówki niestety słaby.
Trzeba czekać na szczegóły, bo jeśli oprócz Reeboka będą mogli mieć na spodenkach 1 innego sponsora to jest dobrze dla tych z czołówki. Powiem tak, że UFC napewno dobrze wie co robi i liczę, że będzie dobrze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408


Chyba jest w tym część prawdy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408


Anonimowi zawodnicy UFC wyliczają ile stracą na umowie z Reebokiem

Ian Kidd (BloodyElbow.com) przedstawił bardzo ciekawą ankietę w której pytał anonimowych zawodników UFC/MMA o umowę z Reebokiem. Kidd zapytał kilku zawodników i ich odpowiedzi są bardzo ciekawe, co daje bardzo dużo do myślenia w kwestii umowy UFC z Reebokiem.

PYTANIE PIERWSZE

Ile średnio zarabiasz za walkę wliczając w to sponsorów? Może być też podana średnia za rok. Zakres np. $5 000-$10 000 też jest w porządku.

Zawodnik UFC i weteran MMA: Wcześniej zarabiałem $15 000-$20 000 za walkę zanim ogłoszono umowę z Reebokiem.

Strata: $15 000-$17 500 za walkę.


Czytaj dalej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
Czyli już oficjalnie ten interes z Reebokiem będzie gorszy dla zawodników niż nawet się spodziewaliśmy lol

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 5248 Napisanych postów 17642 Wiek 45 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 163175
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Stojka w MMA a Muay Thai/K1

Następny temat

ONE FC 24: Michał Pasternak poznał rywala

WHEY premium