SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Recenzja Lini Semi Pro - z kobiecego punktu widzenia

temat działu:

Recenzje sprzętu Marbo Sport

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2825

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 744 Wiek 43 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4046
Siłownia (z dresiarskiego: siłka, pakernia, koksownia, kafarnia) - miejsce spotkań młodzieży kulturalnej, czyli zajmującej się kulturystyką. Młodzież ta spotyka się w siłowni w celu wyrzeźbienia swojego ciała (wtedy mówi się, że chodzą oni do rzeźni) lub nabrania masy (siłownię nazywa się wtedy masarnią).
Bywalcy siłowni postrzegani są zwykle jako zwarta grupa głupców i *****i noszących szeleszczące spodnie z lampasami. Jest to stereotyp ukuty na spółkę przez 2 tajemnicze grupy - spaślaków i cherlaków. Członkom wyżej wymienionych grup w głowach się nie mieści, że trzeba i można dbać równocześnie o umysł i o ciało. Ich małe móżdżki nie są zdolne do wykonywania dwu czynności jednocześnie - stąd ten dysonans. Nie potrafią sobie wyobrazić że można chodzić na siłownię a oprócz tego myśleć. Dochodzi tu jeszcze element zazdrości. Wymienione grupy są zawistne o fakt że niektórzy bywalcy siłowni są od nich i silniejsi i mądrzejsi i lepiej wykształceni." - cyt. Nonsensopedia

Gdy trafiłam na to nieziemskie tłumaczenie słowa siłownia, które to miejsce jakby nie było, należało odkąd pamiętam, do jednego z moich ulubionych miejsc, postanowiłam, że więcej tam nie pójdę i że nie zostaje mi w związku z tym nic innego jak zakupienie własnego sprzętu i ukrywanie się z nim we własnych czterech ścianach. A tak na poważnie to po prostu postanowiłam zaoszczędzić i czas na dojazdy z i na siłkę, jak również pieniądze, które już po roku używania domowej siłowni, zwrócą mi się z naddatkiem.
Dość długo zastanawiałam się nad wyborem sprzętu. Tak naprawdę pod uwagę brałam tylko dwie firmy, czyli Marbo i Keltona. W końcu stanęło na sprzęcie Marbo. Dlaczego? Odpowiedź prosta: Podobna jakość w niższej cenie. Porównałam dokładnie wszystkie parametry wszystkich części, które mnie interesowały, i które okazały się być dokładnie takie same, i po podsumowaniu kosztów, lista „za i przeciw" wskazała na Marbo.

Zawsze ćwiczyłam sama, bez partnera (bo kto chciałby babie partnerować?). W związku z tym wiedziałam, że muszę postawić na:

1. STOJAKI WIELOPOZIOMOWE MS-S006 - solidne, łatwe w skręceniu i bardzo pomocne przy przysiadach wszelkiej maści. Zresztą nie tylko przy przysiadach, ale i w wyciskaniu na płaskiej-przynajmniej udaje mi się uniknąć lądowania sztangi na klatce i turlania jej po ciele, co do najprzyjemniejszych zadań nie należy.
Żeby jednak nie było wyłącznie tak miło i przyjemnie, to podczas wykorzystywania stojaków pojawiły się dwa „plusy" ujemne: zbyt długie haki, co czasami utrudnia mi sprawne uniesienie sztangi oraz belka dolna stabilizująca stojaki, która w połączeniu z ławeczką uniemożliwia wyciskanie na barki, a dokładniej uniemożliwia wsunięcie ławeczki w głąb stojaków i tym samym wygodne złapanie sztangi i wyprowadzenie jej nad barki. Ale oczywiście ze wszystkim można sobie poradzić.








Zmieniony przez - anitan222 w dniu 2010-04-30 14:39:14

Zmieniony przez - anitan222 w dniu 2010-04-30 14:40:08
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
MS-Ania Marbo-Sport
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 820 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3498
Tak, tak - jak najbardziej na maila naszego ogólnego może być
Dzieki za miłe słowa - cierpliwa, pomocna.. no no - Michał! Widziałeś??
Solidarnie zapewnie, że koleżanki też mam takie fajne, żeby nie było
Co do konkursu - następnym razem będę mocniej trzymać kciuki :)
p.s. Przepraszam, że tak późno odpisuję, ale w pracy nie miałam kiedy, gdyż dziś były u nas Gwiezdne Wojny, dosłownie

twardziele nie jedzą miodu, twardziele żują pszczoły

[email protected]
www.marbo-sport.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 744 Wiek 43 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4046


A skoro wspomniałam już o ławeczce, to:

2. ŁAWKA PODWÓJNIE REGULOWANĄ MS-L002 – odpowiem tak jak przystało na kobietę rzecz jasna, czyli: ławeczka ma przepiękny, lśniący czerwony kolor i miękkie obicie, ładnie wyprofilowany krój. A poza tym sprawnie można regulować ustawieniami. Łatwo szybko można zamontować również np. prasę do nóg.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 744 Wiek 43 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4046






3. PRASA DO NÓG SEMI PRO MS-A002 – plusy: działa, minusy: drążek na obciążenia już po pierwszym nałożeniu talerzy i ich zdjęciu, okazał się być totalnie porysowany i obdarty z pokrywającej go jeszcze przed momentem, powłoki. Kolejnym minusem jest brak możliwości jeszcze większego obniżenie wysokości prasy, w związku z czym przy prostowaniu nóg, muszę podkładać pod siedzenie duże ilości poduszek bądź innych szmatek, by przy prostowaniu móc właściwie czuć czworogłowe. Ale ogólnie ćwiczy się dobrze i w sumie jestem z niej zadowolona.


Zmieniony przez - anitan222 w dniu 2010-04-30 14:44:21

Zmieniony przez - anitan222 w dniu 2010-04-30 14:44:44
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 744 Wiek 43 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4046


NISKI STOJAK MS-S007 – cóż można o nim powiedzieć? Na pewno przydatny.

Zmieniony przez - anitan222 w dniu 2010-04-30 14:47:26
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 744 Wiek 43 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4046




6. KOMPLET 4 GRYFÓW i 65 KG OBCIĄŻENIA – jedną z podstawowych zalet obciążenia Marbo, choć dla wielu może to być szczegół - są otwory w talerzach, dzięki którym dużo wygodniej podnosi się je z ziemi czy ściąga z gryfów. Otwory te sprawiają, że talerze można również wykorzystać jako obciążenie przy np. wypadach, gdy potrzebuje się szybko przejść do kolejnego ćwiczenia i nie ma już czasu na zmianę obciążenia na gryfach. O tej zalecie jednak przekonałam się dopiero, gdy musiałam dokupić jakieś obciążenia w zwykłym sklepie i wszędzie były tylko "pełne",znacznie mniej wygodne (ich zakup to był błąd). Otwory w talerzach są również przydatne dla kobiet- dzięki nim przy podnoszeniu czy ściąganiu talerzy, nie łamią mi się paznokcie, co przy zwykłych "marketowych" obciążeniach zdarzyło mi się wielokrotnie.
Dla mnie ogromną zaletą w sprzęcie Marbo były gryfy na zaciski (czego konkurencja nie miała), które sprawiają, że o wiele szybciej i sprawniej można zmieniać obciążenia na gryfie, co myślę jest niezwykle ważne przy treningach, gdzie czas przejścia od jednego ćwiczenia do drugiego odgrywa istotną rolę. Zaciski zakłada się wygodnie i mocno trzymają obciążenie na swoim miejscu.



Oczywiście nie zakończyłam jeszcze "budowania" mojej domowej siłowni. Wiele sprzętu do zakupienia jeszcze pozostało.
Teraz mogę ćwiczyć kiedy chcę i sprawia mi to jeszcze większą przyjemność. Nie muszę z nikim walczyć o wolne stanowisko czy o sztangę. Nie znikają mi sztangielki i obciążenia, gdy tylko odwrócę się na chwilę. Teraz ćwiczenie to tylko przyjemność, chociaż i ciężkiej pracy nie brakuje.
Utkwiło mi w głowie jedno powiedzenie, które stało się dla mnie pewnego rodzaju mottem: "Każdy z nas z prochu powstał i w proch się obróci. Lecz z każdego z nas można wyrzeźbić diament...". Mam nadzieję, że ze sprzętem Marbo i mnie samej uda się zamienić kiedyś w diament.



Zmieniony przez - anitan222 w dniu 2010-04-30 14:56:39
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 207 Wiek 46 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2910
w szoku jestem ,super recenzja
pozdrawiam

xxx

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 744 Wiek 43 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4046
Bardzo dziękuję! Jest mi niezmiernie miło, że komuś się podoba to, co napisałam.
Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
MS-Ania Marbo-Sport
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 820 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3498
Witam!
Nareszcie jakieś babskie towarzystwo Muszę napisać, że czekałam na taki moment, aż kobiety zaczną się wypowiadać, czekałam i bałam się jednocześnie tych opinii, bo jak wiadomo - my babki mamy zupełnie inne podejście do różnych spraw. Szczególnie jeśli sprawa jest domeną facetów Cieszę się zatem, że miałam okazję przeczytać recenzję kobiety. Cieszę się, że bądź, co nie bądź, jest to pozytywna opinia - mówiąc krótko - jeśli babki są zadowolone z naszego sprzętu - to już każdy będzie tak, tak i proszę tego nie kwestionować
Pozdrawiam tę ładniejsza część forumowej społeczności

p.s. Definicja siłowni mnie rozwaliła, jest po prostu bezbłędna

twardziele nie jedzą miodu, twardziele żują pszczoły

[email protected]
www.marbo-sport.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 744 Wiek 43 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4046
Cieszę się więc, że mogłam zostać prekursorką :).
Mnie definicja siłowni też powaliła, dlatego ją przytoczyłam.:)
Mi się też wydaje, że kobiety są bardziej wymagające w pewnych kwestiach, a ja już na pewno. Zwłaszcza Ci, którzy mnie znają wiedzą, że jak ja jestem z czegoś zadowolona, to znaczy, że to musi być dobre.
Pozdrawiam przemiłą żeńską część ekipy z Marbo:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 2209 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9570
Oj trochę u nas dużo Pań :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
MS-Ania Marbo-Sport
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 820 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3498
anitan222 - napisz do mnie na gg, bądź na maila swój adres Mam coś dla mojej faworytki :]

twardziele nie jedzą miodu, twardziele żują pszczoły

[email protected]
www.marbo-sport.pl 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

MH, MS, MP.

Następny temat

Recenzja zestawu +12 MARBO SPORT

WHEY premium