SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

REANIMACJA

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 5450

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 246 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1169
na szczesci enei mailem jeszcze takich akcji ale w zyciu roznie bywa :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1777 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 29465
jutro mam PO to się spytam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1078 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 14535
Szybko sił nie stracisz, zwłaszcza że dochodzi duża adrenalina [naprawdę duża]. Karetka dłużej niż 30 minut nie powinna jechać a tyle dasz rade, a jeśli nie dojedzie to przez ten czas na pewno będzie przechodzić jakaś osoba która może pomóc [jak nie chce to możesz zastraszyć ze za nieudzielenie pomocy do 3 lat grozi ], no chyba ze jesteś na zupełnym zadupiu to wtedy daj z siebie wszystko i pamiętaj żeby nie robić przerw dłuższych niż 3 minuty

Pozdrawiam MIC

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1777 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 29465
Zrobił nam kartkówkę z PO dostałem laskę i z tego wszystkiego zapomniałem się zapytać
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 658 Wiek 51 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3576
Nogą? Myślę, że pani sobie zażartowała :)
Pewne wytyczne się zmieniają, no ale nogą?
Saida, ma rację, wręcz podrecznikowo wymieniła 3 sytuacje, w których można zakończyć reanimację.
To samo jest na kursach, filmach edukacyjnych i we wszelkich opracowaniach dot. reanimacji.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 88 Napisanych postów 22471 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 101363
mialem kiedys sytuacje idac z 3 kolegami nap[otkalismy wypadek konkretnie rowerzystka+auto...

RKo wykonywalem z 1 kolega dobre kilkanascie minut na zmiane najpierw ja masaz pozniej on, uwierz ze dzialajaca adrenalina i swiadomosc tego co robisz nie bardzo pozwoli Ci odpuscic...

witaj Saido

Zmieniony przez - Siodema w dniu 2008-11-25 20:12:55

Śmiało - cała kasa leci na pomoc dla schroniska dla zwierząt.
https://booking.com/s/67_6/f03173bf 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1078 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 14535
Zbaczając z tematu Siodema i jaki efekt końcowy? udało się?

Pozdrawiam MIC

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 88 Napisanych postów 22471 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 101363
karetka przyjechala

zabrali ta kobiete

a w gazecie byl opisany ten wypadek, gdzie mnie Nas nei wymienili rzekomo kierowca wykonal Resuscytacje, a kierowca wygladal jak wzburzona puszka z Cola - klebek nerwow

no ale nie rozglos tylko zycie jest wazniejsze

Śmiało - cała kasa leci na pomoc dla schroniska dla zwierząt.
https://booking.com/s/67_6/f03173bf 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1078 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 14535
"no ale nie rozgłos tylko życie jest ważniejsze" -otóż to.

ja miałem już trochę takich przypadków, no niestety nie zawsze się udaje... ale przyznam ze indywidualnie sam na sam jeszcze się nie spotkałem na szczęście z tą sytuacją.

Pozdrawiam MIC

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 658 Wiek 51 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3576
Siodema, resuscytacja a reanimacja to co innego. Tak czy siak spisałeś się!

Reanimacja - zespół czynności ratunkowych (oddech zastępczy, masaż serca, elektroterapia, farmakoterapia), mających na celu utrzymanie lub przywrócenie transportu tlenu do tkanek, w wyniku których u poszkodowanego powróciła spontaniczna czynność serca, spontaniczna (lub wspomagana) czynność oddechowa i czynność ośrodkowego układu nerwowego (mózgu) - powrót świadomości

Resuscytacja - zespół czynności ratunkowych (oddech zastępczy, masaż serca, elektroterapia, farmakoterapia), mających na celu utrzymanie lub przywrócenie transportu tlenu do tkanek, w wyniku których u poszkodowanego powróciła spontaniczna czynność serca i spontaniczna (lub wspomagana) czynność oddechowa


Zmieniony przez - Gita w dniu 2008-11-25 22:14:28
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Tarczyca a rozpoczęcie ćwiczeń

Następny temat

zdrowie

WHEY premium