SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Przeskakujące biodro a siłownia.

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5672

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 79 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2737
Witam,
Zacznijmy od tego, że mam skoliozę i lekkie skrzywienie kręgosłupa w odcinku szyjnym. Byłem u ortopedy i powiedział, że mogę chodzić na siłownie tylko, żebym nie wykonywał ćwiczeń obciążających pionową oś kręgosłupa. Na siłownie chodzę od tygodnia i zauważyłem, że podczas ćwiczeń na brzuch ( np. na ławce skośnej ) po skończonym ćwiczeniu odczuwam lekką blokadę w biodrach tzw. przeskakujące biodro. I teraz pytania..czy są jakieś przeciwwskazania żeby chodzić na siłownie z tym zwyrodnieniem ? Może to się pogorszyć gdy będę ćwiczył brzuch ? I czy są jakieś ćwiczenia rozciągające, abym nie odczuwał blokady po ćwiczeniach ?
Pozdr.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 79 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2737
Dziś np robiłem brzuszki na płaskiej i z biodrem jak na razie ok..więc myślę że pozostanę przy tym ćwiczeniu i nie będzie problemu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 39 Napisanych postów 2274 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 31242
Ciężko cokolwiek stwierdzić kolego. Raczej moim zdaniem to skrzywienie kręgosłupa w odcinku szyjnym nie ma z tym wiele wspólnego. Czy to biodro Cię boli na codzień ? Np. podczas wstawania z łóżka ? Czy odczuwasz ból w odcinku krzyżowo-biodrowym ? Ja też miałem podobny problem i też właśnie po brzuszkach się to nasilało. Może być to u Ciebie zwykły podniesiony tonus mięśniowy, no ale nie mówie ze tak jest. Ciężko powiedzieć bo w sumie nic nie napisałeś. Spróbuj może ćwiczeń o nazwie poizometryczna relaksacja mięśni. Tak z 3-4 razy dziennie conajmniej wykonuj. A jak nie to dobry ortopeda.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 79 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2737
Tak wiadomo szyjny nie ma nic z tym wspólnego, tylko opisałem moją wadę postawy:). Na codzień nie odczuwam żadnego bólu ani jak wstaje z łóżka ani jak pobiegam. W odcinku krzyżowo biodrowym też raczej nie odczuwam bólu. Sytuacja wygląda tak że zrobię cały trening i wszystko ok, a po 1 serii brzuszków czuje taką blokadę w biodrach która nasila się przy 2 i 3 serii. Po skończonym treningu czuje dalej tą blokadę ale po 5-10 min ustaje. Natomiast po 1h w ogóle już prawie tego nie czuje. A u Ciebie jak wyglądała sytuacja ? poizometryczna relaksacja mięśni pomogła ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 39 Napisanych postów 2274 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 31242
no coż u mnie wyglądało to o wiele tragiczniej ;)bo ja ledwo chodziłem, a z łóżka z rana wstawałem przez około 10minut :P ale nie mowa tu o mnie. Może najpierw zrób prześwietlenie tego biodra i przejdź się z tym do ortopedy jak to jest dla Ciebie takie uciążliwe. Może ktoś jeszcze się wypowie bo ja nie mam pomysłu. A co do ćwiczeń to tak pomogły, a główną przyczyną był podniesiony tonus mięśniowy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 79 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2737
To może u mnie będzie lepiej:) Najpierw zmienię ćwiczenia na brzuch..może na płaskiej spróbuje + poizometryczna relaksacja mięśni..Czy to może chodzi o poizometryczna relaksacja zginaczy bioder ? Bo nigdzie w internecie nie mogę znaleźć jak wygląda te ćwiczenie. Mógłbyś je krótko opisać?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 39 Napisanych postów 2274 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 31242
pozniej znajde dluzsza chwile to napisze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 79 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2737
Ok to czekam..dziś zauważyłem ze biodro mi się lekko blokuje gdy dłużej posiedziałem na krześle..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 39 Napisanych postów 2274 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 31242


No ja też miałem że jak sie zasiedziałem dłużej i próbowałem wstać to ból. Oto jedno z ćwiczeń które wykonywałem. Drugie ćwiczenie opisze ci bo w sumie powinno je sie wykonywać przy pomocy drugiej osoby ale znalazłem podobną wersje gdzie samemu można sobie poradzić.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 39 Napisanych postów 2274 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 31242


;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 39 Napisanych postów 2274 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 31242
przy tym ćwiczeniu zwisa noga ta ze strony bolącego biodra.

2 Ćwiczenie. Siadasz sobie wygodnie, nogi ugięte pod kontem mniej jak 90stopni, stopy złączone. Łapiesz sie z boku za kolana i uciskasz je do środka tym samym odpychając kolana w przeciwnym kierunku,(taka przecisiła) utrzymujesz taki stan napięcia przez 10 sekund po czym rozlużniasz mięśnie. I tak kilka razy.

Porób sobie te ćwiczenia przez ok tydzień i zaobserwujesz czy jest jakas poprawa. Ponadto wydaje mi się że możesz mieć brak jakichs minerałów w organiżmie, zaopatrzyłbym się na twoim miejscu w magnez, cynk, wit b6
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 79 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2737
Wielkie dzięki za pomoc:) Porobię te ćwiczenia i zobaczę czy pomoże. Jak coś to zgłoszę się do ortopedy i wtedy się okażę co i jak :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zwisająca skóra czy tkanka tłuszczowa? Foto

Następny temat

Dzień po imprezie

WHEY premium