SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

Biodro ucieka w przysiadach

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 348

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 32 Wiek 21 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 4368
Witam!
Podczas wykonywania ostatnio przysiadów bez obciążenia zauważyłem, że przy schodzeniu w dół przechylam się na bok, inaczej mówiąc pionowa oś środka mojego ciała zbliża się do lewej nogi. Oprócz tego miewam bóle lewego biodra (pachwina, przód, czasem zewnętrzna część) i prawego kolana (w górnej części rzepki). Z obciążeniem efekt jest dużo mniejszy, ale i tak delikatnie zauważalny. Pilnuję techniki, rotacji w stawach i dobrej rozgrzewki. Oprócz tego zauważyłem dużą różnicę mobilności biodra w ćwiczeniach ze zdjęć. W leżeniu dużo gorsza mobilność w pozycji z lewą nogą z przodu, a przysiadzie na jedną stronę dużo gorsza mobilność w siadaniu na prawą stronę. Proszę o pomoc w wyjaśnieniu jeśli to możliwe co może być przyczyną? Niestety nie mam teraz zbyt dużej możliwości udania się do fizjoterapeuty.

Sprawdź ile masz % tłuszczu?

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 216 Napisanych postów 867 Wiek 28 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 259932
Jak masz takie różnice między stronami, to gorąco polecam zlać przysiad i przerzucić się na ćwiczenia unilateralne (jednonóż):
- bułgarskie
- wykroki
- zakroki
-rumuński martwy jednonóz
- Jefferson deadlift
- przysiad na jedną nogę ze stopami na ziemi
- pistol squat
- kickbacki na dolnym wyciągu/hip thrusty jednonóż itp mnóstwo tego i duży zabawy. Pomoże Ci wyrównać dysproporcje, których ciężko nie pogłębiać symetrycznym ćwiczeniem.

I jednoczesne poprawianie mobilności i rozciągnięcia tam, gdzie tego brakuje.

Zmieniony przez - xorton w dniu 7/3/2018 7:18:43 PM
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 134 Wiek 22 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 22537
a pośladki spinasz?? np przy graniu w golfa 'otwiera się' biodra i dość nierówno to idzie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1787 Napisanych postów 47574 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 482598
Ikszad

Podczas wykonywania ostatnio przysiadów bez obciążenia zauważyłem, że przy schodzeniu w dół przechylam się na bok, inaczej mówiąc pionowa oś środka mojego ciała zbliża się do lewej nogi. Oprócz tego miewam bóle lewego biodra (pachwina, przód, czasem zewnętrzna część) i prawego kolana (w górnej części rzepki). ..... Niestety nie mam teraz zbyt dużej możliwości udania się do fizjoterapeuty.

niestety ale wymaga to konsultacji ze specjalistą , same objawy o których piszesz (bóle czy ograniczenia ruchomości) są efektem danej dysfunkcji którą trzeba wyeliminować i przyczyn tego może być cała masa , we własnym zakresie możesz się rollować i rozciągać co może dać pewien efekt ale prawdopodobnie będzie to dalej obecne tyle że w mniejszym stopniu

FIZJOSTEO - Fizjoterapia i Osteopatia
Sk. Ks. Kard. Wyszyńskiego 5 , Warszawa
www.fizjosteo.pl

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Rehabilitant