SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Przeskakiwanie i niestabilność barku

temat działu:

Szybkie pytania bez logowania

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 145

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Wiek 164 dni Na forum 163 dni Przeczytanych tematów 73
Witam, mam 16 lat, staż treningowy to ok. 1,5 roku na początku ćwiczenia siłowe a teraz kalistenika. Posiadam dolegliwości barków od nieznanego długiego czasu.
-przeskakiwanie barków przód, gdy robię ruch ramieniem za tułów. Mogę poruszać tym barkiem w przód i tył, z czego wnioskuję, że mam niestabilnośc stawu
-ból przy ćwiczeniu odwodząc rotator, tylko w lewym barku
-ból lekki przy podnoszeniu dużego lub małego ciężaru w górę (ruch jak w ohp). Biorąc kurtkę z wieszaka na lekko zgiętym ramieniu czuję że coś niedobrego się tam dzieję.

Fizjoterapeuta doradził mi takie ćwiczenie: guma ciągnie mi bark w bok do zewnątrz przy samych pachach, a ja go przyciągam bez użycia mięśni klatki, ruch jest bardzo krótki, bark odwodzi się jakieś 25 stopni od ciała. Po bark czuje się niby lepiej, nie przeskakuje tak często oraz jest w prawidłowym ustawieniu. Jeżeli ktoś się na tym zna lub miam coś takiego to chętnie przyjmę jakieś porady.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Szacuny 6269 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754788
Własne od tego masz fizjoterapeutę, aby popracował on nad obręczą barkową, częścią pleców i ogólnie, holistycznie nad całym ciałem, analizując przy okazji wady postawy, które mogą w jakimś stopniu generować bolesność. Poza tym, ćwiczenia specjalistyczne w tym kierunku i ich regularne wykonywanie.

Zakładać możemy tylko, że to jakiś stan zapalny, ale jak to wygląda dokładnie niestety nie wiemy. Dlatego też w celu głębszej analizy można pomyśleć nad USG, a nawet rezonansem magnetycznym. Wtedy będzie wszystko jasne.
1

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ALLNUTRITION Men`s Support Extreme - stosowanie

Następny temat

Kolejność ćwiczeń na treningu

WHEY premium