SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Przepuklina kręgosłupowa

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 13944

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
Pomiędzy kręgami są takie poduszeczki (dyski) wypełnione żelem (jądrem miażdzystym). Wypuklina jest wybrzuszeniem się tej poduszki, a przepuklina kolejnym etapem polegającym na rozerwaniu powłoki poduszki i wypłynięciem żelu. Przepukliny odkryto w latach 30 i od tego czasu zapanowała moda na leczeniu wszelkiego bólu kręgosłupa za pomocą operacji. Od pewnego czasu jednak ta moda przemija, gdyż mechanizmy powstawania bólu odkręgosłupowego okazały się bardziej skomplikowane niż się na początku wydawało.
Nie wiem czy są badania pokazujące cofanie się wy/przepuklin w czasie trwania odpowiedniej terapii. Nigdy się tym nie interesowałem, wydaje się to nie mieć przesadnego znaczenia. Podobny opis rezonansu do Twojego może mieć osoba nie odczuwająca nigdy bólu pleców.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 3307 Wiek 36 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 37391
czyli ta rozerwana poduszka sie nigdy nie zleczy ? :(

OFF... :(
**EKSPERT** W DZIALE DOPING

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Marian.B. ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 510 Napisanych postów 8840 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 54407
"Nie wiem czy są badania pokazujące cofanie się wy/przepuklin w czasie trwania odpowiedniej terapii."

U mnie na RTG po 2 latach widać poprawę (zwiększenie szczeliny międzykręgowej, no i ból mniejszy, no i fizjoterapeuta też mówił, że dużo lepiej tam jest

Sogów nie odbijam, jak podobała Ci się moja wypowiedź, to wejdź na www.pajacyk.pl !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 3307 Wiek 36 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 37391
a jestes osoba pakującą? trenujesz juz normalnie z duzymi ciezarami np?

OFF... :(
**EKSPERT** W DZIALE DOPING

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Marian.B. ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 510 Napisanych postów 8840 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 54407
Ja masz dyskopatię, to już nie będziesz nawet próbował podnosić wielkich ciężarów - po prostu Twój organizm Ci na to nie pozwoli - a raczej instynkt samozachowawczy - a jak spróbujesz podnosić jakieś ogromne ciężary na przysiady/martwy/barki to możesz mieć niemiłą niespodziankę...

Sogów nie odbijam, jak podobała Ci się moja wypowiedź, to wejdź na www.pajacyk.pl !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 8416 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 79983
cholerka znowu jestem zabiegany ze o postach zapominam

Marian - rezonans ale zalezy jeszcze przy jakim konkretnie badaniu (chodz mowie ostatnio uslyszalem ze obydwa sa podobnie dokladne, co mnie zdziwilo bo tomograf nie pokazuje stanu tkanek miekkich). Ja mam dyskopatie (ktora notabene nie oznacza niczego), kregozmyk, przykurcze i***** wie co jeszcze nie pwoiem nie szaleje z ciezarami ale cwicze i to czasem dosc mocno. Zreszta masz moj temat w os


Kradam - nie boj sie pamietam co mowiles ale podam Ci przyklad na szybkiego: ostatnio do Andrzeja wyslalem osobnika meskiego lat okolo 26 ktoremu jakis idiota na opisie rtg napisal ze ma kregozmyk ruchomy (nawet bez zdjec czynnosciowych). Ow pacjent poszedl do Andrzeja i powiedzial co jest, i byl rehabilitowany w tym kierunku.

A pacjent ten udal sie do szpitala na badania w tym mri i wyszlo ze ma kompletnie co innego: kregozmyk ruchomy L5-S1 mial napisany i owszem ma tam kregozmyk ale zekomy (ciaglosc luku zachowana) natomista ma zmiany o innym charaklterze w L3-L4 (niedlugo uda sie znowu do Andrzeja i ciekawe jaka bedzie zmiana rehabilitacji).


Bigus - fizykoterapeuta ? a kto to taki ?

http://wicek-lampy.cba.pl/

"profesjonalna" naprawa

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Marian.B. ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 510 Napisanych postów 8840 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 54407
everr przy każdym badaniu MRI jest dokładniejszy niż TK To wogóle inna epoka - kamień milowy w diagnozowaniu, w porównaniu TK

Sogów nie odbijam, jak podobała Ci się moja wypowiedź, to wejdź na www.pajacyk.pl !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 8416 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 79983
to czemu w badaniach mozgu przewaznie tk zapisuja z kontrastem zamiast mri ? przeciez cena jest porownywalna tych badan

http://wicek-lampy.cba.pl/

"profesjonalna" naprawa

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Marian.B. ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 510 Napisanych postów 8840 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 54407
MRI jest dużo droższe

Sogów nie odbijam, jak podobała Ci się moja wypowiedź, to wejdź na www.pajacyk.pl !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 8416 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 79983
?? u nas tk to koszt 300zł-350zł, mri 450zł, a tk praktyznie zawsze daja z kontrastem i wtedy cena sie wacha w granicach 400-450 zł

http://wicek-lampy.cba.pl/

"profesjonalna" naprawa

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jaki Krem nawilżajacy do cery tłustej

Następny temat

Salon kosmetyczny

WHEY premium