SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Przepuklina a utrzymanie formy

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1229

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 10 Wiek 38 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 682
Cześć wszystkim,

To mój pierwszy post na forum pomimo, że śledzę posty od samego początku moich treningów (będzie już ok. 2 lata). Chciałem się Was poradzić w następującej sprawie (dla mnie osobiście bardzo istotnej, więc proszę o wczucie się w moją sytuację).

Przez 2 lata ćwiczyłem bez najmniejszej kontuzji i ostatnio zdiagnozowano u mnie małą przepuklinę. Wyczytałem, że powinienem odpóścić ćwiczenia (chociaż, czuję, że psychicznie mnie to szarpnie), no ale cóż, nie ma tutaj chyba żartów. Staram się załatwić jak najszybciej operację ponieważ lekarz powiedział, że tylko to gwarantuje powrót do 100% sprawności.

I teraz mam tak naprawdę 2 pytania:
1. biorąc pod uwagę realia na operację będę czekał ok 2.5 tygodnia + z tego co czytałem okres minimalnej rekonwalescencji to 4 tyg. A więc czeka mnie ok 6,5 tyg przerwy. Co mogę zrobić, żeby utrzymać maksymalnie dotychczas osiągniętą formę? Pytam zarówno o dietę jaki o ewentualne aktywności fizyczne na które będę sobie mógł pozwoilć. Plus czy przez ten okres idzie stracić dużo formy?

2. Wiem, że było wiele razy ale czytałem naprawdę różne wypowiedzi i nie wiem co o tym myśleć. A więc czy po takiej operacji już po miesiącu mogę zacząć rzeczywiście ćwiczić? (niektórzy pisali wręcz o 6 miesięcznych przerwach). Oraz czy rzeczywiście (może niektórzy z Was, którzy mieli podobną historię), czy udało się Wam powrócić do dawnej formy czy jednak musieliście pozmieniać / wykluczyć niektóre ćwiczenia lub ćwiczyć z mniejszymi odbciążeniami?

Mam nadzieję, że trafiłem na dobry dział - jak pisałem to mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość. Dzięki i czekam na info z Waszej strony (najchętniej osób, którze przeszły to samo).

Zmieniony przez - oskarKRK w dniu 2013-05-19 00:03:30
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21773 Napisanych postów 71324 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575917
Zakres aktywności fizycznej powinien określić lekarz prowadzący, ewentualnie poradź się lek med spec sportowej. Dieta oraz suplementacja pozwoli utrzymać.

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 10 Wiek 38 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 682
dzięki, a jeszcze jedno pytanie - czy po 2mc ach przerwy czeka mnie duży spadek formy? Wiem, że pytanie jest dość ogólne ale pytam bo na pewno dużo osób miało podobną przerwę. Dodatkowo - czy np. warto ewentualnie chodzić w między czasie na basen czy poprostu siedzieć i tyć, żeby nie palić mięcha? :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 110 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8373
Jakieś spadki będa napewno. A jakie to zalezy od Twojej genetyki, od tego jak sie bedziesz odzywial i co bedziesz robil w tym czasie. Nie wiem jak z basenem po takiej operacji napewno tez bedziesz musial na jakis czas odpuscic. Spadki bedą ale pozniej bardzo szybko wraca. Ja teraz mialem miesiac przerwy od treningu, a dwa od mocnego treningu i nie bylo duzych spadkow masy. Wiadomo miesnie nie sa takie nabite ale pare treningow i to wraca. Nie martw sie o spadki potraktuj to jak wakacje od siłki. Wrócisz na takim powerze i checi do treningu że głowa mała:D powaznie bedzie dobrze ziomek. Świat się nie zawali:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 10 Wiek 38 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 682
Haha, Adrew89 - 10/10 za dodanie otuchy!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 110 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8373
NMZC WIem jaki stres wywołuje przerwa od siłowni. Jednak kontuzje sa wliczone w ten sport. Czasem zawodowcy pauzuja po pół roku czy więcej niestety takie jest życie:)Jednak powrót do formy to potem tylko kwestia czasu:)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Mocno podwyższona prolaktyna

Następny temat

nadmierna potliwośc i widoczne worki pod oczami

WHEY premium