SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Przemęczenie- proszę o pomoc.

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 944

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 23 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 308
Mam 23 lata. Na codzień pracuję na budowach ale po godzinach, gdy tylko czas mi pozwala zajmuję się sportem. Gram w klubie piłkarskim na pozycji bramkarza. Trenuję 2 razy w tygodniu z tym żę często chodzę na dodatkowy trening bramkarski poza klubem. Do tego dochodzi mecz w weekend.
Oprócz tego zajmuję się też innymi sparawami. Ogólnie prowadzę bardzo aktywne życie.
Niestety mój organizm kiepsko to wytrzymuje. Szczególnie ciężko odczuwają to moje nogi.

Objawy to:
-bardzo częste poczucie osłabienia nawet w prostych czynnościach, brak energii, ociężałość.
-ciągłe bóle nóg. Poczucie ciężkości w nogach. Czasem w pracy nawet wychodzenie po schodach sprawia mi trudność.
-hemoroidy. Lekarka uważa że głownym powodem jest przeciążenie kończyn dolnych.
-podatność na choroby. Gdy w kwietniu złapałem przeziębienie i katar nie mogłem z tego wyjść przez kilka tygodni.

Nie jestem w stanie stosować żadnej diety bo prawie całe dnie spędzam na budowie i nie mogę sobie pozwolić na nią. Nie mam po prostu do tego warunków. Często mogę zjeść godny obiad dopiero wieczorem.

Pytania brzmią:
Czy ktoś mógłby poradzić mi co powinienem robić aby lepiej znosić obciążenia? Jak wy radzicie sobie ze zmęczeniem?
Zastanawiam się czy może powinienem stosować jakąś odżywkę? Jeśli tak to jaką?
Widziałem ostatnio w aptece zestaw witamin dla sportowców firmy Olimp. Co o tym myślicie?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 4315 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 26980
Cześć.
Współczuję Ci takiego przemęczenia.

Według mnie powinieneś się jednak wspierać dietą i stosować ją.
Posiłki byś sobie robił wieczorem na cały następny dzień.
Jedzenie do pracy brałbyś w pojemnikach plastikowych zamykanych i byś jadł na przerwie w pracy.
Pytasz o odżywki, hmmm... Na pewno witaminy nie zaszkodzą, polecam Ci zakupić. Również możesz zaopatrzyć się w tabletki omega3 i zma na lepszą regenerację i sen.
I przede wszystkim polecam Ci się wysypiać, ile zazwyczaj śpisz? Jeżeli nie dużo to postaraj się kłaść nieco wcześniej, aby się wysypiać, bo to bardzo ważne dla organizmu. Staraj się również kłaść i wstawać o równych porach.

Ja po prostu się wysypiam i nie odczuwam zmęczenia.

Mam nadzieję, że chociaż troszeczkę Ci pomogłem, jeśli masz jeszcze jakieś pytania to z chęcią pomogę .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 23 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 308
Dzięki za odpowiedź.

Pytasz o sen?
No cóż, zwykle idę spać o 23:00 a wstaję o 4:45. Tak wiem że to za mało

Pisząc o odżywkach miałem na myśli coś co doda mi energii i wzmocni mięśnie a w odpowiednie witaminy to raczej na pewno się zaopatrzę. Rozumiem że pewnie nie polecasz żadnej kreatyny okresowo. Słyszałem że ona wzmacnia wydolność ale ja nie znam się na suplach dlatego pytam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 4315 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 26980
No kreatyny dla Ciebie nie polecam.
Kreatyna według mnie tylko dla ćwiczących, albo jak lekarz podaje w szpitalu.

Ale sen jest według mnie głównym powodem, spróbuj się wcześniej kłaść.

Może zacznij uprawiać jogę albo coś innego odprężającego- może pomoże .
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wysuniecie Dysku Prosze o pomoc

Następny temat

Krzywy nadgarstek

WHEY premium