SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Promieniujący ból od nadgarstka, aż przez przedramię. Jak leczyć ?

temat działu:

Zdrowie i Uroda

Ilość wyświetleń tematu: 3956

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 158 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1446
Witam wszystkich. Ponad 3 miesiące temu na cyklu kreatynowym zauważyłem znaczne przyrosty, więc postanowiłem przy ćwiczeniu na biceps na modlitewniku zwiększyć ciężar. Oczywiście wszystko z umiarem, nie jakieś bezmyślne dorzucanie, byle ciężaru było więcej. Wszystko szło dobrze, bez większych problemów, ale prawdopodobnie źle złapałem gryf i za duże obciążenie poszło na lewy nadgarstek. Poczułem ból, jednak dokończyłem trening. Nie jestem osobą, która z byle urazem zaraz idzie do lekarza, więc myśląc, że to chwilowe i że niedługo przejdzie, nie przejmowałem się tym, postanawiając to przeczekać. Przy każdym treningu czułem ból, kiedy obciążony był nadgarstek (najbardziej przy ćwiczeniu bicepsa na wyciągu). Obecnie ćwiczę z mocno ściśniętym bandażem na nadgarstku i rękawicami z usztywnieniami na nadgarstki. Jest to ból, który najbardziej odczuwam w nadgarstku, jednak promieniuje przez prawie całe przedramię (wewnętrzną część). Myślę, że mogło się do tego przyczynić moje zaniedbanie treningu przedramion, który dosyć często odpuszczałem. Ale nie ma co przeżywać tego, co było. Co się stało, to się nie odstanie, teraz trzeba to jakoś wyleczyć.
Jakieś 3 tygodnie temu byłem u lekarza. Babka kazała mi poruszać nadgarstkami. Kiedy powiedziałem, że odczuwam ból przy tym, jak i przy codziennych czynnościach, kazała mi usztywnić nadgarstek, smarować przez tydzień maścią Fastum i przyjść, jeśli nie przejdzie, to dostanę skierowanie na prześwietlenie. A i przerwa od siłowni na miesiąc... w dwóch kwestiach posłuchałem. Usztywniłem nadgarstek, przez tydzień smarowałem Fastum, a przez następnie 2 tygodni maścią Olfen. W przedramieniu trochę przeszło, ale ból nadgarstka pozostał. Siłowni nie odpuściłem i nie chcę odpuszczać. Jakieś pomysły, co zrobić ?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 154 Napisanych postów 1971 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 15863
Dla poprawy mocz nadgarstki w ciepłej wodzie ze solą, codziennie przez 20-30minut. Na noc rób na nadgarstek okłady z korzenia żywokosta lekarskiego. Najlepiej jakbyś przez 2 tygodnie odpoczywał od ciężarów. Maścią nie smaruj https://www.sfd.pl/Oszczędź_swoje_stawy-t708779.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 403 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1097
Jęśli nie chcesz odpuszczać siłowni to dobierz ciężar który nie wyzwala dolegliwości. Spróbuj w przedramieniu zlokalizować bolesne miejsce i sprubuj rozmasować- jeśli będzie bolało to dobrze trafiłeś masuj w miejscu aż ból ustąpi Punk który znajdziesz powinien promieniować aż do nadgarstka. Udaj się do fizjoterapeuty dobrym rozwiązaniem będzie Taping, który ustabilizuje twój nadgarstek i odciąży przeciążone mięśnie. Prawdopodobnie uszkodziłeś mm. zaopatrujące nadgarstek. Opisz dokładnie przy jakich ruchach występuje ból
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 158 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1446
Przestałem używać maści oraz moczyłem przedramię w ciepłej wodzie i rzeczywiście pomogło :) Zero bólu. Dziękuje bardzo za pomoc :) Piotrek, tobie również dziękuje za chęć pomocy ;)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wklęsły mostek klatki piersiowej

Następny temat

Uszkodzona torebka stawowa kciuka

WHEY premium