SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Poparzenie olejkiem herbacianym

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1393

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 33 Wiek 28 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 4068
Hej, czy zdarzyło się komuś przesadzić z ilością okładu ww? Miejsce mega zaczerwienione, zastanawiam się jak długo potrwa, zanim się zagoi? Pozdr i z góry dzięki za odp
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 7721 Napisanych postów 13999 Wiek 32 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2237848
Ja kiedyś jakimś kwasem mlekowym czy jak to się zwało poparzyłem sobie skórę to 2 tygodnie skóra się łuszczyła. nie pozostaje nic tylko nawilżać, myć delikatnie płynem antybakteryjnym te okolice no i czekać aż naskórek się odbuduje. Niestety swoje trzeba przecierpieć, ja to miałem latem to jeszcze co wychodziłem na słońce to miałem przekichane bo piekło jak wściekłe ;)
Tutaj u Ciebie pewnie ta sama zasada ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12085 Napisanych postów 160547 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234850
Witaj. Gojenie się odparzenia zależy przede wszystkim od stopnia odparzenia. Więc jeżeli jest to stopień 1 gdzie dochodzi jedynie do uszkodzenia naskórka to przeważnie po około 2 tygodniach nie ma już problemu. Oczywiście zależy też to od rozległości, obszaru, higieny, dbania o ranę itd. Pamiętaj również aby nie przekuwać ewentualnego wysieku i babla na skórze. Jest to naturalna reakcja regeneracyjna, organizm gromadzi płyn żeby rana szybciej mogła się odbudowywac.wiex im dłużej go utrzymasz nienaruszonego tym lepiej
2

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 16 Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 62
No tak, dopuścić faceta do olejków i już nieszczęście gotowe. A tak serio- olejki należy rozcieńczać, bo w przeciwnym razie mogą powstać na skórze oparzenia podobne do tych wywoływanych przez ciepło ! Ponadto, po zastosowaniu olejku należy unikać ekspozycji na promieniowanie UV.Teraz pozostaje Ci czekać, aż to minie. Możesz stosować na to miejsce żel antybakteryjny oraz jakieś maści przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze, tworzące barierę chroniącą ranę przed zakażeniem. Nie zaszkodzi też jakaś maść z wit. E, neutralizującą działanie wolnych rodników tlenowych i stanowiącą ważny czynnik w procesie odbudowy i regeneracji skóry.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 16 Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 62
.


Zmieniony przez - SuperSmart w dniu 2021-12-07 16:09:22
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 13140 Napisanych postów 18874 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 339452
krissu8
Hej, czy zdarzyło się komuś przesadzić z ilością okładu ww? Miejsce mega zaczerwienione, zastanawiam się jak długo potrwa, zanim się zagoi? Pozdr i z góry dzięki za odp


Tylko zaczerwienienie czy jest gorzej? Ból?
Jeżeli poważne poparzenie to możesz pomyśleć o pantenolu albo innym tego typu środku.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 33 Wiek 28 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 4068
Kilka dni minęło, no obecnie tak to wygląda:






Zmieniony przez - krissu8 w dniu 2021-12-08 18:28:36
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12085 Napisanych postów 160547 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234850
Ogólnie słodki jaką tutaj wkleiłeś niewiele wynika nie wiemy czy obszar na zdjęciu to jest na przykład połowa pleców czy po prostu oparzenie wielkości paznokcia małego palca u ręki. Jeżeli faktycznie rana jest niewielka i jest to wielkości na przykład 5 groszówki, to nie ma co się tutaj martwić można smarować na przykład Pantenolem który faktycznie pozwoli na szybsze wygojenie się naskórka i tyle w temacie Nie ma co tutaj się przejmować. Ważne żeby odpowiednio chronić ranę, nie zdrapywać ewentualnego strupa bo zostanie blizna
2

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Przedwczesny wytrysk

Następny temat

Ból kolan

WHEY premium