SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ochraniacz na aparat z zawiasami Herbsta

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1665

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 3 lata Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 13
Witam, od września trenuję MMA a z racji, że w jeden dzień treningowy mam muay thai to trener zalecił wszystkim kupno ochraniaczy na zęby. Tutaj pojawia się u mnie problem gdyż posiadam aparat (góra-dół) wraz z zawiasami Herbsta (takie rurki teleskopowe, które łączą górę z dołem i wysuwają żuchwę do przodu) a z takiej racji nie mam kompletnego pojęcia jaki ochraniacz mogę się zaopatrzyć abym mógł spokojnie trenować. Na pewno to będzie musiał być podwójny ochraniacz natomiast nie mogłem znaleźć nic konkretnego co bym mógł założyć przez te zawiasy.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 15 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 538
Pogadaj z trenerem, że masz taką sytuację i czy możesz póki co trenować ze wszystkimi ale bardziej indywidualnie i mniej kontaktowo, sam mam założony zawias herbsta od 4 miesięcy i już 3 razy zerwałem teleskop i raz prawie straciłem trójkę i to wszystko przez sen także nie wyobrażam sobie co by było przy sportach walki ;D. Aparat ten trzyma Ci wysuniętą szczękę w nienaturalnej dla Ciebie pozycji 24/7 znacznie ograniczając wszystkie ruchy szczęką w celu utworzenia zmian kostnych w Twojej szczęce, to jest coś jakby zrastanie się kości na nowo ale bez złamania, może tego nie czujesz, ale Twoje zęby podporowe są narażone na dość dużą siłę i nacisk, wystarczy nie zauważyć zerwania/odklejenia zamka podporowego i po czterech/pięciu dniach trójka wpada Ci do gardła i nawet nie wiesz kiedy się wyrwała, nie chcę Cię straszyć czy coś po prostu zawias herbsta jest kruchą i niestabilną konstrukcją. Jesteś na końcówce leczenia ortodontycznego, dużo hajsu w to włożyłeś, zastanów się czy warto ryzykować


Zmieniony przez - jarek122 w dniu 2020-11-19 13:15:23
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 3 lata Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 13
No to niestety chyba zrezygnuję z treningów MT ;/
Natomiast tak z ciekawości to ile nosiłeś takie zawiasy ?


Zmieniony przez - AatroxOnSupport w dniu 2020-11-19 18:03:06
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 15 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 538
Noszę dalej, łącznie 9mscy, długość zależy od budowy ciała i wagi osoby leczonej, niektórym wystarczy pół roku a niektórym kwartał
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

MMA 2x w tygodniu

Następny temat

Mike Tyson

WHEY premium