SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Niewielki guz na nadgarstku

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2867

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 804
Dobry wieczór forumowicze.

Po ostatnim treningu wczoraj wieczorem (robiłem klatę) zauważyłem na nadgarstku zgrubienie w miejscu kości (załączam zdjęcie żeby łatwiej było to sobie zobrazować). W tym miejscu zawsze była kość, ale teraz jest jakby bardziej nabrzmiała, a jestem pewny że wcześniej tak nie było. Miejsce to da się ugnieść na siłę palcem, aż do samej kości, nie boli ani nie przeszkadza w codziennych czynnościach, jedynie skóra w tym miejscu wydaje się nieco bardziej szorstka niż na drugiej ręce.

Zastanawiam się czy to wynik przeciążenia dłoni (chociaż w wyciskaniu na klatę dłoń nie jest aż tak turbowana jak np. w martwym, trochę to dziwne) czy może wynikać z charakteru mojej pracy. Pracuję biurowo, no obecnie domowo bo mam home office. To prawa ręka i zawsze opieram tym miejscem nadgarstek na stole gdy używam myszki (a używam jej 8 godzin dziennie). Szukałem w internecie jakichś wskazówek i znalazłem coś o ganglionie, jednak z tego co wyczytałem to powinien on podobno lekko boleć? No mnie nic nie boli.

Za wszelkie porady będę wdzięczny.

Edit: chodzi o kulkę po lewej stronie pod małym palcem.





Zmieniony przez - TJM0NSTER w dniu 2022-07-23 21:32:03
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12061 Napisanych postów 160511 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234648
Witaj.
Osobiście mi to wygląda na efekt stanu zapalnego który gdzieś rozwija się w okolicy stawów nadgarstkowych być może je faktycznie jest to lekkie przeciążenie które dało o sobie znać w tego typu sposób. A jakie jest to w dotyku? Czy jest otwarte czy da się tym przesuwać czy bardziej palpacyjnie Wyczuwasz że jest to umiejscowione na kościach jest w stałym miejscu Nie można tym poruszać. Czy gdy dotykasz Towarzyszy temu ból Czy masz wrażenie że jest to twardy guz czy bardziej wypełniony płynem?
1

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 804
Hej, dzięki za odpowiedź. Nie odczuwam żadnego bólu w związku z powyższą zmianą. Da się tym nieznacznie poruszać razem se skórą, ale natychmiast wraca na miejsce kości na której się znajduje. W dotyku jest trochę jak bardziej utwardzone ciało. Trochę kolokwialne porównanie, ale mi od razu się to skojarzyło ze skórą na podeszwie stóp, podobna, ubita konsystencja.

Być może jest to stan zapalny, ale czy możliwym jest aby zapalenie zupełnie nie bolało? Bez wzgledu na siłę ucisku nie odczuwam żadnych niedogodności.


Zmieniony przez - TJM0NSTER w dniu 2022-07-24 16:47:38
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12061 Napisanych postów 160511 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234648
no wlasnie nie jest to mozliwe...
zazwyczaj stan zapalny daje rowniez efekt bolowy i miejsce jego wystepowania jest ucielone- tkanki sa cieplejsze.
Na gandgliona tez to nie wyglada, z reszta okolice jego wystepowania zazwyczaj dotycza grzbietu dloni lub typowo na zgieciu nadgarstka.
Pozostaje ewentualna dalsza diagnosyuka, jak wykonanie np badania usg by zobrazowac co to takiego moze dziac sie z reka.
Chyba, ze fizjoterapeuta palapacyjnie bedzie w stanie pwoiedziec co tam sie dzieje "ciekawego"
1

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 179 dni Przeczytanych tematów 22
Hej. I dowiedziałeś się co to za guz na nadgarstku?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Długość dłoni

Następny temat

Wygląd obwodu ramienia

WHEY premium