SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nawodnienie - porady

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 248

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 339 dni Przeczytanych tematów 7
Witam mam 23 lata wazę 70 kg chodzę również na siłownie ćwiczę typowo pod piłkę zeby mięśnie miały obciążenia itp szczególnie nog. zjadam dziennie około 2800-3200 kcal zależy od tego czy dzień treningowy czy biegam czy nie itp. gram hobbystycznie w piłkę. Krótko opisując mój problem to problem z nawodnieniem w trakcie meczu. Oczywiście piłka nożna jest sportem drużynowym i gdy wychodzę na boisko po dosłownie kilku sprintach i 5 minutach gry mam sucho w ustach a przez pragnienie dosłownie odpadam z sił. Dodam iż pije dzienie około 2-3 litry płynów. Przed każdym meczem pije dwa oshee zero 3 godziny przed wysiłkiem czyli 1,5 litra płynów oddaje wtedy mocz w krótkich odstępach czasu i jest to mocz praktycznie przezroczysty. Nie mam pojęcia co na to zaradzić oczywiście poprzez specyfikę dyscypliny nie mogę pic wody co dwie minuty bo nie mam takiej możliwości, dodam ze jeśli jest przerwa w grze biegnę do ławki byle tylko pić. Oczywiście spada przez to efektywność mojego grania a gdy widzę ze jestem praktycznie jedynym zawodnikiem który lata tak ciagle pić jeśli może daje mi to wiele do myślenia. Dodam do tego ze jeśli jest słońce i mocno daje w głowę to jest jeszcze większa tragedia oczywiście zaraz po meczu mocz brązowy. Ma ktoś jakiś pomysł jak temu zaradzić ? Bo to jest nieludzkie jestem jedyną osobą w drużynie która ma taki problem a wiadomo iż w takich drużynach nawet alkohol często chłopaki piją a biegają jak mogą i nie narzekają. Dodam iż ja alkoholu nie pije i papierosów nie pale. Pisze już tu naprawdę z braku laku nie wiem pić może 5-6 litrów dziennie? co jest chyba trochę chore, może jest to jakiś problem głębszy czyli zdrowotny i coś to powoduje ? Ma ktoś jakiś pomysł jak temu zaradzić. I przepraszam z góry ze post troszkę chaotyczny.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33074 Napisanych postów 23167 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278055
Nawodenienie to jedno ale ogromne znaczenie też ma to jak wygląda ogół twojego odzywiania i oczywiscie czy kontrolujesz swoje zdrowie ( badania )
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6266 Napisanych postów 76018 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754780
2-3 litry płynów to bardzo niewiele. Szczególnie jak na osobę aktywną fizycznie. Ilość płynów jaką zaleca się spożywać uzależniona jest od aktywności fizycznej, ilości spożywanych kalorii, rodzaju pracy, pory roku, strefy klimatycznej, itp. Ważne jednak jest również to co pijesz, a nie tylko ile. Sugeruję zwiększyć ilość płynów, bazując na wodzie wysokozmineralizowanej, np. Muszyna/Muszynianka, które są dobrymi źródłami wapnia i magnezu.

https://www.sfd.pl/art/Dietetyka_i_zdrowe_odżywianie/Jaką_pić_wodę_-a695.html

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12041 Napisanych postów 160431 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234384
Cześć!
Zawsze należy pamiętać, że nawadnianie organizmu nie polega tylko na piciu dużej ilości wody. Jest to również kwestia równowagi elektrolitowej. Elektrolity, takie jak sod, potas i magnez, są niezbędne dla odpowiedniego funkcjonowania organizmu, w tym dla regulacji poziomu nawodnienia. Możesz spróbować napojów izotonicznych, które zawierają te elektrolity, zamiast zwykłej wody.

Twoje ciało potrzebuje czasu, aby przystosować się do wysokiego poziomu aktywności. Jeśli nagle zwiększasz intensywność treningu, może to prowadzić do szybszego odwodnienia. Pamiętaj o stopniowym zwiększaniu intensywności treningu.

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Analiza składu ciała - wątpliwości

Następny temat

Ból w okolicach lewej łopatki

WHEY premium