SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nauka w Katowicach

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2933

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 817 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 6071
Witam wszystkich, jestem tutaj nowy, chociaż ładnych pare godzin spędziłem czytając forum. Przepraszam jeśli powtórze czyjeś pytanie, ale czy w Katowicach można się nauczyć czegoś dobrego do samoobrony, przed jakimiś dresami ? Czytałem trochę i dowiedziałem się, że jest oddział kickboxingu, krav magi, a także oyama karate jak się nie myle. Kickboxing i krav maga kosztuje 50zł na miesiąc, ale nie wiem co było by lepsze do samoobrony. Myślałem o muay thai, niestety nie ma tego nigdzie w pobliżu. Aha, jeszcze nie miałem styczności ze sztukami walki. Wielkie dzięki z góry za odpowiedź i pozdrawiam.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
wilk80 ZASŁUŻONY
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 3436 Wiek 44 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 17160
Usiądź na spokojnie i pomyśl czego konkretnie chcesz od swoich treningów, jakie stawiasz sobie cele. Później do tego przyłóz założenia treningowe poszczególnych SW i zrób listę od tej SW, która najbardziej pokrywa się z Twoimi oczekiwaniami. I idź na trening - w porządnych sekcjach pierwszy (przynajmniej jeden) trening będziesz miał za darmo - zobacz czy Ci to leży. I wtedy podejmij decyzję. A jak będziesz miał dalej problem, to pozwiedzaj kilka sekcji, opisz tu swoje wrażenia (jak najbardziej szczegółowo) i wtedy może coś wspólnie forumowicze wymyślą.
Pozdrawiam!

"Istotą walki jest podniesienie duszy na wyższy poziom moralny" - J.Piłsudski
"Teoria powinna być rozważaniem, a nie doktryną" - C.von Clausewitz
"Where there's a will, there's a way" - K.Sakuraba

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 817 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 6071
Oczekuje jakichś sparingów, a nie 'suchych' chwytów jak na niektórych pokazach np. krav magi. Czy kickboxing pomoże mi bardziej od innych stylów w obronie przez chuliganami (bo to, że mi poprawi kondycje, z którą mam problemy to chyba oczywiste) i ile trzeba chodzić, aby się czegoś nauczyć ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
w tym dziale już wiele było na temat skuteczności sztuk walki przeciw chuliganomi wniosek jest taki że kilku zdecydowanych na wszystko trzeźwych chuliganów nie pokonasz choćbyś miał z 10 czarnych pasów i pozostaje wtedy uciec albo umrzeć na placu boju :P
z tych dwóch co masz do wyboru to bym wolał KB (ale to tylko subiektywny wybór) i jeśli bym mógł i miał czas połączył to z Judo albo BJJ, ewentualnie zapisał się na MMA
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 817 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 6071
Dzięki za odpowiedź Wilku i Mariusz :) Też tak myślałem, że jak uzbieram troche kasiury, poćwicze KB, a potem uzupełnie BJJ. Tylko nie wiem, gdzie mogę to potrenować. Wydaje mi się jednak, że zanim zrobią sekcje BJJ w Katowicach, będzie już MT i jeśli za dużo kasy nie będą chcieć, to właśnie tam się wybiore...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
miałem edytować, ale mi przeszkodziłeś

w tym dziale już wiele było na temat skuteczności sztuk walki przeciw chuliganomi wniosek jest taki że kilku zdecydowanych na wszystko trzeźwych chuliganów nie pokonasz choćbyś miał z 10 czarnych pasów i pozostaje wtedy uciec albo umrzeć na placu boju :P (zdrowie masz tylko jedno)
z tych dwóch co masz do wyboru to bym wolał KB (ale to tylko subiektywny wybór) i jeśli bym mógł i miał czas połączył to z Judo albo BJJ, ewentualnie zapisał się na MMA dodatkowo sparował o ile jest taka możliwość z różnymi ludźmi, znajomymi i nieznajomymi, chudymi, grubymi, wysokimi, niskimi, bardziej i mniej doświadczonymi, przekonasz się wtedy na co cię stać i że nie jesteś niezniszczalny

co do nauczenia się czegoś to zależy od Twoich predyspozycji, ale po każym sparingu zawsze coś tam więcej odrobinę umiesz (a im bardziej po pysku dostaniesz tym więcej wyciągasz wniosków i widzisz własne błędy)

aha - i od razu pisze, że to co napisałem wyżej jest tylko subiektywną opinią, dużego doświadczenia nie mam, więc lepiej poczytaj w archiwum opinie bardziej zaawansowanych uczestników
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 817 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 6071
Rozmawiałem z pewnym forumowiczem, przybliżył mi style walki i ich atuty, za co mu bardzo dziękuje. Pewnie zacznę chodzić na kickboxing, a potem uzupełnie o bjj.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Worki treningowe - opinie, spostrzeżenia

Następny temat

bargeld, najlepszego!

WHEY premium