SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nadmierna potliwość

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1165

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 25 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 305
Cześć, mam problem z nadmierną potliwością. Zmagam się z nią odkąd pamiętam. Aktualnie mam 22 lata ważę ok. 73 kg przy 180 cm wzrostu, więc nie jest to problem związany z otyłością, poza tym jestem aktywny fizycznie. Do tej potliwości już nie mam siły. Wydaje mi się, że problem leży po stronie psychiki, ponieważ, gdy uprawiam jakiś sport czy coś to nie mam żadnego problemu z potem (jestem wtedy wyluzowany i kompletnie o tym nie myślę), natomiast, gdy robię coś ważnego (coś co wzbudza negatywne emocje, stresuje) np. na uczelni to ręce, tyłek i stopy czuje jak są w oceanie potu. Będąc na imprezie ze znajomymi rzadko mam ten problem czasami tylko jak sobie o tym przypomnę to mam np. mokre dłonie, więc nie chodzi o to, że jestem jakimś zamkniętym w sobie człowiekiem, ba jestem duszą towarzystwa.

Z pachami już sobie poradziłem antidralem (wystarczy raz w tygodniu przejechać rolką pod pachami). Ze stopami i dłoniami próbowałem pomóc sobie uro-kremem, ale strasznie wysusza skórę. Dodam, że jak np. jestem wyluzowany to może być nawet skwar 30 stopni i nawet kropli potu nie uronię.

Macie jakieś pomysły? Może ktoś przechodził podobny problem? Nie wiem nawet do jakiego lekarza się z tym udać. Chciałbym to załatwić prywatnie, więc chcę dobrze wcelować, żeby nie tracić pieniędzy. Z góry wielkie dzięki za pomoc.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 513 Napisanych postów 715 Wiek 42 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 44962
Udaj sie może w pierwszej kolejności do rodzinnego i naświetl swój problem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Sprawa psychiki, spróbuj sobie np zrobić napar z szałwi i popija sobie wciągu dnia,

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Kiedy ostatnio robiles podstawowe badania oraz jak wyszly wyniki ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 25 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 305
Jakoś rok temu morfologie krwi, wszystko było okej oprócz bilirubiny, którą mam podwyższoną ze względu na zespół gilberta. Jutro kupię tę szałwię i będę ją sobie parzył, ale mimo wszystko do jakiegos lekarza chciałbym sie umówić i myślę o endokrynologu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Moze zlecic wykonanie badan hormonow poniewaz problemy ze strony ukladu endokrynego moga sie przyczyniac do takie stanu rzeczy, ale moze to byc tez taka Twoja 'natura'
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 25 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 305
będę próbował znaleźć czy problem jest do opanowania czy po prostu trzeba się z tym pogodzić :P dodam jeszcze, że mam wysokie ciśnienie, które też musze jak najszybciej zweryfikować u kardiologa - może to też ma jakieś powiązanie z tą chorą potliwością
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Oczywiście jak najbardziej może mieć , jeśli jest z tym problem to jako pierwszy kierunek wybrałbym się właśnie do kardiologa.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 25 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 305
Mały update. Okazało się, że moja przypadłość to hiperhydroza - nadmierna potliwość, która np. w Skandynawii uznana jest za chorobę. Zacząłem stosować jonoforezę na dłonie i stopy. Efekt świetny :) 12 zabiegów i w końcu w żaden sposób nie jestem w stanie pobudzić tych gruczołów do nadmiernego pocenia. Na tyłek zacząłem smarować antidral, prosty "zabieg" smarowania pośladków przed spaniem - na to zakładam bokserki i idzie wytrzymać. Tak więc mogę powiedzieć, że w końcu normalnie funkcjonuję. Jeśli ktoś miałby pytania to zapraszam na priv. Pozdrawiam.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Podczas uderzenia piłki....

Następny temat

niedoczynność tarczycy-letrox

WHEY premium