SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Naciągnięcie/Zerwanie Dwugłowego - sportowe samobójstwo?

temat działu:

Zdrowie i Uroda

Ilość wyświetleń tematu: 17358

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 336 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 4284
No to było tak:
podczas startu na setke zaraz po wyjściu z bloków poczyłem ukłucie tak to nazwę.
ze względu na to że byłem na wyjeździe rehabilitację zacząłem po jakimś tygodniu.
w tym czasie nic nie robiłem ,tylko krótkie spacery aby jak najmniej używać tego mięsnia.
w tym czasie miałem rehabilitację polegającą na prądach i macie magnettyzującej.

nie pamietam ile miałem zabiegow może z 10- 12 niby wszystko ok, zacząłem powoli trenować, tj, na początek tylko trucht, i LEKKIE rozciąganie. tak czy siak jest blizna a blizna skraca mięsień itrzeba nad tą noga popracować.
Dopiero po miesiącu zacząłem naprawde trenować tj, nie jeszcze na 100% tylko zacząłem wprowadzać się do prawdziwego treningu, zanim trenowałem na 100% minęło jeszcze troche czasu

_________________________

2 kontuzja powstała w ten sam sposób, leczenie załącząlem już na 3 dzień od kontuzji, krioterapia miejscowa w połączeniu z laserem. czas 3 tygodnie.
reszta historii jak wyżej.

________________________

ACHA i bardzo ważne podczas chodzenia i wogóle poruszania się, NIE można kuleć !!! trzeba chodzić norlmalnie nawet jak boli. I podczas kuracji rehabilitacji nie sprawdzaj czy boli, nie naciągaj nogi nie sprawdzaj jej w jakim jest stanie, to tylko pogarsza całą sytuacje. Jako rehabilitacja dobry jest też basen ale do piero po zakończeniu lasera czy prądu, tak jak zaczynasz truchtać tak chodz sobie na basen.

_____________________________

jak bedziesz miał jakieś pytania to pisz w miarę moich możliwości na wszystki bede starła się odpowiedzieć. Pzodrawiam.

by My Life

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 845 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 14892
Dzięki Bączas, naprawdę bardzo cenne są dla mnie twoje uwagi.
2 ostatnie urazy to były już inne mięśnie?
No i możesz jeszcze powiedzieć jak możesz oceniać sprawność twojego mięśnia dwugłowego przed i po kontuzji? Czy łatwo znowu wyjść na prostą?

Zmieniony przez - Giaur w dniu 2007-10-15 22:48:29

Force is what makes the athletic world go round and round and separates the men from the boys.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 336 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 4284
2 urazy miałem z mięśniej dwugłowym. raz z pachwiną.

Powiem tak, wszystke kontuzje zostaly wyleczone, i nie czuje różnicy, ostatnio na MP zrobiłem niezłą życiówke na 100m (10.85 jako 19-nastolatek)
przysiady i reszta jest ok, oczywiścei teraz szczególną uwagę zwracam na dogrzanie i rozciąganie tego mięsnia.
Ale takto jest spoko, powiem nawet że jest super.

Oczywiście twój uraz może byc zupełnie inny, boli cie jak chodzisz, czy jak naciskasz, i ważne w którym dokładnie miejscu cie boli.. i w którym momęcie np. przy chodzeniu. czy przy postawienieu czy przy podnoszeniu...

by My Life

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 845 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 14892
10.85 ? ... Szacunek ;]
Nie boli mnie przy chodzeniu. Boli po rozciąganiu, do niedawna bolało np. przy robieniu wykroku ( tego ćwiczenia ) i przywodzenia do dołu nogi opartej bokiem ( ;p ). Gdy robiłem lekki streching, a później zaczynałem biegać, to pierwszym paru krokom towarzyszył ból, który przy dalszym biegu ustępował, niestety pojawiał się po jakimś czasie po zakończeniu biegu. Samo w sobie bieganie też nie sprawia problemu.

Force is what makes the athletic world go round and round and separates the men from the boys.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 336 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 4284
napewno nie jest to zerwanie, masz coś podobnego co ja, podobne objawy, napewno nie rozciągaj teraz tej nogi, najlepiej jak pójdziesz do lekarza sportowego, przedewszystkim poto aby napisał ci skierowanie na rehabilitacje, najlepiej jakbyś poszedł na prądy (to są impulsy elektryczne które ćwiczą mięsień w całej jego długości) czyli mimowolne skórcze mięsnia, do tego laser, albo przynajmniej taka mata maknetyzująca (jakoś tak) to pomaga w szybszym leczeniu i dochodzeniu do siebie ran, w tym polu magnetycznym komórki upośledzone czyli uszkodzone lepiej pracują są zastepowane przez nowe, zdrowe, oczywiścei ładnie to brzmi ale trwa troskę czasu. Kuru sie, i napisz jak już bedziesz coś wiedzial.

dla niedowiarków: http://pzla.pl/plikownia/imprezy/472_1.pdf

Zmieniony przez - BączAs w dniu 2007-10-15 23:41:18

by My Life

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 845 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 14892
Już dzisiaj zapoczątkowałem drugi tydzień rehabilitacji i chyba jest troszkę lepiej. Zobaczymy...
W czas jak najbardziej wierzę ;] po prostu jest świetny.

Force is what makes the athletic world go round and round and separates the men from the boys.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 336 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 4284
tak czy siak, nie naciągaj tej nogi, nie staraj się jej próbować czy jest lepiej czy gorzej, bo rana bedzie się odnawiać. I nie kulej, bo to nie pomaga, chodz normalnie.

Powodzenia.

by My Life

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 845 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 14892
Dzięki Bączas, staram się chodzić najnormalniej jak tylko potrafię.

Force is what makes the athletic world go round and round and separates the men from the boys.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 94 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 831
Lekarz sportowy prywatnie moze przepisac na rehabilitacje?U mnie w miescie mam tylko jednego i on przyjezdza z innego miasta wogole..Ze szpitala nie chca mi dac skierowania a rodzinny to juz wogole szkoda gadac:///
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 94 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 831
Ja mam jeszcze inaczej niż wy troszkę:/ Byc może to coś poważniejszego:/
Po 8miesiącach brak poprawy ale w sumie to tak nie obciążam tej nogi(prócz dzwiganie czasem ciezkich rzeczy typu 50kilo worek)od 5miechów.A ból mam pod posladkiem ale np przy staniu na jednej nodze i zakladaniu skarpetki boli.skreceniu nogi itp.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dziwny ból pleców ... POMOCY ! ! !

Następny temat

Ból w okolicach kolana.

WHEY premium