SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Naciągnięcie/Zerwanie Dwugłowego - sportowe samobójstwo?

temat działu:

Zdrowie i Uroda

Ilość wyświetleń tematu: 17342

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 845 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 14892
Chciałbym poznać wasze zdanie dotyczące tezy zawartej w nazwie tematu. Sam mam wielki problem z dwugłowym( Naciągnięta część tuż pod pośladkiem) już 3 miesiące i nic nie wskazuje na to, żeby miało przechodzić. Gdy spytałem o to ludzi mających do czynienia z tego rodzaju kontuzjami, kazali mi być bardzo ostrożnym.. Inni mówili o sportowym samobójstwie. Piszcie i wesprzyjcie na duchu, albo chociaż dobijcie.

Force is what makes the athletic world go round and round and separates the men from the boys.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 336 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 4284
powiem szczerze że ich nie stosowałem jedynie lód (tzn jak są te pojemniki schładzające np. do lodówek) trzeba je w szmatke zawinąć żeby nie odmroźić sobie nogi i trzymać cały czas szczególnie na noc.

A na przyszłość polecam dodać do diety dodatkowe produkty zawierające magnez i potas, albo kupić tabletki.

by My Life

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Jakie sportowe samobójstwo?? Bo nie rozumiem o co w tym chodzi/
No ja miała ten mięsień zerwany,tuż pod pośladkiem. I z tym ćwiczyłam,więc trenować dalej można. Ale pocieszę Cię - od mojej kontuzji minęły 3 lata,a dalej boli i to dość mocno. Po pewnym czasie się przyzwyczaisz.

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 845 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 14892
@up.
Sportowe samobójstwo - fatalna sprawa dla sportowca - mięsień nigdy nie będzie tak samo sprawny.
Co do tego, że po 3 latach wciąż to czujesz i trenujesz, to jest ok... jeżeli tego nie zerwiesz znowu... i znowu. Każdy sportowiec powinien mieć tą kontuzję wyleczoną!

Force is what makes the athletic world go round and round and separates the men from the boys.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 17173 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 110136
"Ale pocieszę Cię - od mojej kontuzji minęły 3 lata,a dalej boli i to dość mocno. Po pewnym czasie się przyzwyczaisz."-------------tos go dziewczyno pocieszyla

Ostatnio aktywny
2008-09-25 19:03:17
richHAX.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 151 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 7803
nie mozna ponownie zerwać/naderwać mięsnia w tym samym miejscu co poprzednio. W miejscu urazu powstanie blizna i to ona przewaznie boli. Odpowiednia rehabilitacja po kontuzji powinna pomoc w taki sposob ze nie powinnismy nic czuc. Wazne w tym jest odpowiednie rozciaganie dwuglowego gdyz to ma kluczowa role.

Deum Sequere

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Tak,tylko że ja sobie nie zdawałam sprawy,że jest to tak poważne (a dokładniej,że to w oóle było zerwanie) i sobie olałam. Potem tak się zgadaliśmy z Krademem,on mnie natchnął,kazał zrobić kilka ćwiczeń,a wyniki go zaniepokoiły. Poszłam do lekarza i tam się ładnie wszystko okazało,że miałam zerwany mięsień:) Bomba,a za miesiąc mam miesięczną rehabilitacje. Jestem ciekawa,czy pomoże.

Co do ponownych zerwań - u mnie nie miała miejsca taka sytuacja. Na początku było bardzo ciężko się rozciągać, i oczywiście siedzieć, ale jakoś to tam przeszło... Teraz już jest dobrze,ale chyba już nigdy nie będę tak rozciągnięta,jak wczesniej.

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
Najpierw to to trzeba odpowiednio zdiagnozować, bo naciągnięcie dwójki to trochę nadużywana diagnoza. Przeciętny lekarz nie musi tego potrafić. Potem można przystąpić do leczenia. Jak się tego nie zrobi to można z tym chodzić latami.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 845 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 14892
@Saida i Kradam
Miałbym wielką prośbę, abyście przedstawili mi sposoby rehabilitowania mięśnia dwugłowego ( nie martwcie, nie zacznę się od razu leczyć na własną rękę, po prostu zapytam lekarza, czy to może być dla mnie odpowiednie).
No i pytanie do wszystkich - Co sądzicie o konsekwencjach tej kontuzji i możliwości późniejszego treningu siłowego? Czy kompletnie wyleczony mięsień będzie jak nowy? Czy to jednak już nie to samo... ?

Force is what makes the athletic world go round and round and separates the men from the boys.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
konsekwencje nieleczonej tej kondycji są takie,że czasem jest cięzko wysiedzieć na lekcji mówię to poważnie. Ćwiczyć spokojnie z tym można,a Ty robisz taką tragedię,jakbyś nie wiem...paraliżu dostał.

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 845 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 14892
Robie tragedie... moim zdaniem w sposób uzasadniony. Można ćwiczyć z tą kontuzją spokojnie - tutaj się zgodzę... Jednak ona musi mieć jakieś konsekwencje, chociażby ze względu na ból, który zawsze przecież o czymś świadczy. Z tego względu naciągnięcie tego mięśnia często może być jakby wstępem do poważniejszych dolegliwości. Znam byłego mistrza Polski w 10-boju, który przez problemy z dwugłowym zakończył karierę. Może i dramatyzuje, ale naprawdę załamuje mnie to, że nie mogę ćwiczyć tak jak chcę.
Takie jest moje zdanie.

Force is what makes the athletic world go round and round and separates the men from the boys.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
no to to wylecz,to nie bedize Cię bolało - no ja jeszcze tego nie leczyłam,dopiero zaczynam. I ja mam się o co martwić,ale Ty nie,skoro zaczynasz leczenie,jak sądzę, świeżo po urazie.

Głowa do góry

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dziwny ból pleców ... POMOCY ! ! !

Następny temat

Ból w okolicach kolana.

WHEY premium