SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

NUNCHAKU

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 12092

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51560 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Czy ktoś wie gdzie można kupić profesjonalne drewniane nunchaku i czy jest jakaś zasada przy dobieraniu długości pałki i łańcucha do nunchaku?
1
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51560 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ktoś na początku napisał, ze w Polsce się nie kupi nunchaku.W szczególności osmiokatnego.
To jest nieprawda.
Kupi się bez problemu np. w Samuraju w Poznaniu -ja tam nabyłem(mają stronkę www)
A jesli chodzi oprzekroj to i tak z punktu widzenia prawa nie ma znaczenia.Cwiczacy kobudo uzywaja osmiokatnego ale jak ktos chce pomachac w wsierawno moim zdaniem jakie sobie kupi
Poza tym wydaje mi sie, ze sama sprzedaz nie jest zabronniona

May you die in Ireland
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51560 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Przyjacielu zasada jest taka :
1.Łańcuch musi być tak długi jak odległość między twoimi skroniami (powinno gdzieś być około 13cm)
2.Pałki powinny miec długość twojego przedramienia (od łokcia do środka dłoni)
W polsce legalnie nie dostaniesz drewnianego nunchaku, a już napewno ośmiokątnego.Przejrzyj strony:
www.budo-sport.com.pl (tam będą ale tylko z pianki)
www.kwon.com.pl  (tu mogą być, ale nic nie obiecuje)
Jeżeli zamierzasz sam się uczyć (bez naprzykład kaset instruktarzowych)to stanowczo odradzam.Jest to trudna sztuka i jeżeli nie zobaczysz jak inni się tym posługują to możesz nie załapać i zrobic sobie krzywdę. Kasety dostaniesz w sklepie budo-sport, ale pamiętaj żywy i dobry instruktor jest lepszy od najlepszej kasety.

Tao, które można określić słowami, nie jest prawdziwym Tao
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51560 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Kup sobie spluwę, poręczniejsze i skuteczniejsze. Jak ktoś chce miecze, nunchaku, gwiazdki, to niech się zastanowi czy nie lepiej gnata. Skuteczniejszy do zabijania

Wariat
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 4247 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 28873
E tam wariat.Przed moja katana szybciej zwiewaja niz przed kumpla gnatem. A co do nunchaku to naprawde koles ci dobrze radzi.JA ciwcyzlem sam i powiem ci szczerez ze nigdy w tak krotkim czasie nie mialem na sobie tylu siniakow.:)

Kto na ulicy raz porzadnie nie dostanie - ten sie nigdy wszystkiego porzadnie nie nauczy
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 37 Napisanych postów 14810 Wiek 40 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 73998
ja proponuje miecz oburęczny

------------------------------
Pozdrawiam


"Mięśniami nie steruje żadna siła. Sposób ich działania i w konsekwencji efektywność tego działania, zależy całkowicie od tego, jak system nerwowy nimi kieruje"

every creature livin' on this planet'll go to hell...
MODERATOR

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51560 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ja w podstawówce zrobiłem sobie nunchacu z jakiś narzędzi do gotowanie- jakieś drewniane łyżki powiązane sznurkiem. I nieźle pomykałem
Ale najbardziej zabójczą bronią, którą opracowałem były gwiazdki. Serio. Wycięliśmy takie 6-8 ostrzowe z blachy grubości około 5 milimetrów. O średnicy 10-15 cm. Czubki wyostrzyliśmy na szlifierce. I powiem tylko tyle, że w kibel z drewna ( braciak srał w Sławojce ) , a ja rzuciłem w ten kibel z 30 metrów. Ostrze przeszło przez deski na wylot, na szczęście nie zabiło brata.Popsuliśmy wujkowi tym wrótnie drewniane od stodoły. Ta broń to była coś. Do zabijania idealna. Ale wujek bał jak to zobaczył, to nam skonfiskował i zakopał gdzieś.A narzędzie do cięcia blachy gdzieś schował. Gwiazdki te wbijały się nawet w 3 milimetrową blachę, a nie tylko w drewno. Bardziej przypominały piłę od trajzegi, niż te małe srebrne.

Wariat
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 2199 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 12115
hah

Pozdro

Lękliwy stokroć umiera przed śmiercią; Mężny kosztuje jej tylko raz jeden.

Pozdro
_____________

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51560 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816


Spróbuj zrobić sobie sam nunchaku, stare nogi od krzesła połącz to sznurkiem zdjęcie jak to wykonać znajdziedz w sieci jak poszukasz.Długość kija i sznurka eksperymentuj zobaczysz. Pozdrawiam skorpion
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51560 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816


"czy jest jakaś zasada przy dobieraniu długości pałki i łańcucha do nunchaku?" - o taka :)

"Nie walczę w żadnym określonym stylu. Nigdy nie wiesz co zrobię i ja sam tego nie wiem. Mój ruch jest rezultatem twojego ruchu, moja technika jest efektem zastosowanej przez ciebie"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51560 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816




"Nie walczę w żadnym określonym stylu. Nigdy nie wiesz co zrobię i ja sam tego nie wiem. Mój ruch jest rezultatem twojego ruchu, moja technika jest efektem zastosowanej przez ciebie"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 68 Wiek 40 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 736
Ja proponuje jechac do jakiegos sklepu sportowego (np:budo-sport w Warszawie) i zakupic drewniana palke oraz nunchaku treningowe na lancuchu. Potem wystarczy wyjac plastik przyciac palki i ma sie drewniane nunchaku na lancuchu z lozyskami (ok 40 zeta i 1h roboty). Ja takim pomykam od 2 lat i jest za***iscie.

Zmieniony przez - the_d w dniu 2002-05-25 11:58:23

Serce doda Ci sily, gdy innej Ci brakuje

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

sumo!(stereotyp swiniaka)

Następny temat

Od przedszkola do Opola vol.2

WHEY premium