SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Moja dieta niskowęglowodanowa - czy jest dobra ?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4188

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 165 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1887
Dodałem więcej warzyw i dorzuciłem orzechy. Narazie jeszcze ukladam tę dietę, według tego, co czytam tu na forum w tematach podwieszonych. Jak skończę, to pokażę swój jadłospis.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 5820 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 42644
Dlatego z ebrak uCiebie w diecie tluszcy ktore znacznie podwyzszaja kalorycznosc(nasiona,oliwa,lniany)

1g bialka i WW to 4kalorie natomiast 1gram tluszccy ktorych u Ciebiebrakuje z dobrych zrodel, to juz 9kalori

GÓRA---->I am What I am

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 165 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1887
Mam problem, z tymi cholernymi tłuszczami. Nigdzie nie mogę znaleźć wartości - co ile zawiera jakich tłuszczy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
http://tabelekaloryczne.w.interia.pl/
sprawdź pod tym linkiem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6269 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 165 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1887
Zmieniłem trening - ponieważ mam 42 kilo nadwagi, zająłem się aerobami i (narazie dość nieudolnymi) interwałami. Na siłownię przyjdzie czas, kiedy schudnę. Co za tym idzie, zmniejszyłem ilośc spożywanego białka.

Aby utrzymać wagę, muszę spożywać 449 g węgli 122 g białka 108 g tłuszczu. Ponieważ chcę zrzucić zbędne 42 kilo, zarzuciłem dietę niskowęglowodanową - tylko NA PRAWDĘ NISKO-węglowodanową. Spożywam do 20 g węgli, do 140 g białka i do 110 g tłuszczu.

Trenuję aeroby przy intensywności od 60% - 75% HRMAX trzy razy w tygodniu. Stosuję progresję - przy każdym treningu biegam pare minut dłużej na bieżni. Narazie doszedłem do 50 minut. Mam zamiar biegać po 2 godziny, kiedy już się dobrze wyćwiczę. Szczerze mówiąc, w danej chwili nie ma to dla mnie znaczenia, czy spalę mięśnie - jestem tłuściochem z 42 kilo nadwagi, tak czy siak tych mięśni nie widać pod tłuszczem. Muszę najpierw schudnąć, potem zajmę się siłownią.

Poniżej przedstawiam mój jadłospis
1 posiłek 14 g białka 10 g tłuszczu
jajecznica z 2 jaj 14 g białka 10 g tłuszczu

2 posiłek 22 g białka
50 g szynki wieprzowej usmażonej
50 g szynki z kurczaka

3 posiłek 60 g białka 80 g tłuszczu 14,25 g węgli
twaróg wiejski tłusty 35 g białka 20 g tłuszczu 9,25 g węgli
100 g orzeszkow ziemnych 60 g tłuszczu 25 g białka 5 g węgli

4 posiłek 28 g białka 20 g tłuszczu
4 jajka na miękko 28 g białka 20 g tłuszczu

5 posiłek 0 g białka 4 g węglowodanów
1 marchewka 4 g węglowodanów

6 posiłek 11 g białka
50 g szynki z kurczaka 11 g białka

135 białka
110 tłuszczu
18,25 węgli

Chyba wszystko dobrze policzyłem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 165 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1887
P.S. Wcześniej pomyliłem się, mówiąc, że powiniennem ważyć 90. Powiniennem ważyć 77 - bo mam 77 kg czystej masy - wg. tego co wyczytałem z maszyny w aptece.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 165 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1887
Nie wiem, czy się nie machnąłem, bo moje zapotrzebowanie kaloryczne, wynosi 3265 kcal a spożywam 1652. Innymi słowy obciąłem 1613 kcal z diety. Czy powiniennem dorzucić więcej kalorii ? Jakie mogą być negatywne konsekwencje tak niskokalorycznej diety ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 165 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1887
Dorzuciłem do tego więcej tłuszczu i już jest więcej kalorii. W tej chwili deficyt wynosi 1000 kcal. Zarzuciłem też preparat Thermostack - spalacz tłuszczu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 409
cześć, pisze tutaj bo moj temat zostal usunięty
mam 18 lat, 185 cm wzrostu, ważę 67 kg.

od kilku dni ćwiczę itensywnie na siłowni. przyswoiłem troche literatury, zrozumiałem że kluczem do sukcesu jest dieta. wymyśliłem sobie dietę niskowęglowodanowa ktora stosuje juz przez tydzien. mieso jest rozne (wieprzowina, wolowina, cielecina, baranina,, czasem gotowane, czasem surowe, czasem smazone,). jest to dieta niskoweglowodanowa, nie przekraczam weglowodanow powyzej 60g. prosze o odpowiedzi, czy takie zywienie waszym zdaniem ma sens jeśli chce zbudować sylwetke i przytyć kilka kilogramow.

sniadanie godz.7: pije 5 jajek (ze skorupy), zjadam miecho, tyle az przestane być glodny

obiad godz. 14 - 15: pije 5 jajek, zjadam miecho, tyle az przestane byc glodny

kolacja godz. 19: pije zimne surowe tluste mleko z miodem,
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Twaróg domowej roboty? ..

Następny temat

Dreczace pytanie

WHEY premium