SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Manipulacja Polskich Mediów

temat działu:

Robert Burneika - Hardcorowy Koksu

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2140

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 947 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 3327


“It is not the strongest of the species that survive, nor the most intelligent, but the one most responsive to change.”

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 465 Napisanych postów 52009 Wiek 51 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 199651
dobrze ktos to podsumował w komentarzach.

1 Szyfrant Zielonka,?popełnił samobójstwo?(?) 1,5 roku temu, 3 dni po rocznicy Katyńskiej 2009, ciekawe jaką wiadomość odszyfrował. 2. Grzegorz Michniewicz, Dyrektor Generalny Kancelarii Premiera Donalda Tuska i jego Szefa Kancelarii Tajnej, zmarł nagle, tajemniczo (podobno popełniając samobójstwo) w dniu powrotu Tupolewa 101 z remontu w Rosji 3. Biskup Mieczysław Cieślar- Duchowny zginął w godzinach nocnych w wypadku samochodowym - odebrał SMS-a o rozbiciu samolotu od ks.Adama Pilcha, że przeżyli - zginął w Smoleńsku. Bp Cieślar był przewodniczącym Kolegium Komisji Historycznej w sprawie inwigilacji luteran przez SB (sprawa Zwierzchnika Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego bp Janusza Jaguckiego) 4. Krzysztof Knyż, operator Faktów-nie żyje, pracował z W. Baterem... śmierć operatora nieomal przemilczana. Czy Knyż sfilmował te 3 karetki, które odjechały z miejsca katastrofy o których mówią świadkowie? 5. prof. Marek Dulinicz szef grupy archeologów która miała wyjechać do Smoleńska- zginał w wypadku samochodowym. 6. dr Dariusz Ratajczak, doktor historii na Uniwersytecie w Opolu, szykanowany za pracę naukową o ludziach kwestionujących Zbrodnię Oświęcimską, popełnił samobójstwo i 2 tyg. po śmierci, zaklinowany między fotelem kierowcy, a tylną kanapą, sam zajechał na parking supermarketu. Czym się ostatnio zajmował? 7. Jan Klusik został skopany w czasie demonstracji pod Krzyżem upamiętniającym Katastrofę Smoleńską, zmarł wskutek obrażeń wewnętrznych 8. Eugeniusz Wróbel, zamordowany w przeddzień otrzymania sprawozdanie ruskiego MAK-u, ekspert od spraw zdalnego sterowania samolotami. Miał oceniać raport w sprawie Katastrofy Smoleńskiej. 9. Dariusz Szpineta – zawodowy pilot i instruktor pilotażu, ekspert i prezes spółki lotniczej, został znaleziony martwy w łazience ośrodka wczasowego w Indiach. Wcześniej parokrotnie wypowiadał się w mediach w sprawie Smoleńska, wskazując, że lot Tu-154M był lotem wojskowym. Nic więcej na razie nie wiemy o tej sprawie, poza tym, że kolejny człowiek, który podważał rzadowo- FSBowską wersję wydarzeń padł ofiarą "seryjnego samobójcy".


wp.onety i inne bzdety od dawna są anty Polskimi szczekaczkami,najlepsze są komentarze pseudointeligentów że tak jest jest tak jak wp mówi

WILNO I LWÓW,MIASTA POLAKÓW

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 465 Napisanych postów 52009 Wiek 51 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 199651
Ustawiane przetargi w armii kosztowały setki milionów złotych


4 mln zł odzyskał Skarb Państwa w wyniku działań prokuratorów wojskowych badających sprawy niewłaściwie przeprowadzonych przetargów w armii - poinformował we wtorek PAP zastępca wojskowego prokuratora okręgowego w Poznaniu płk Mikołaj Przybył. Straty prokuratura szacuje na setki mln zł.Pieniądze były wyłudzane poprzez ustawiane przetargi dotyczące prac budowlanych i remontowych prowadzonych w obiektach wojskowych, przetargi na niewykonane usługi bądź niezrealizowane dostawy.

Od czasu powołania w 2007 roku w prokuraturze wojskowej odrębnej struktury zajmującej się zwalczaniem przestępczości zorganizowanej do zakładów karnych trafiło kilkanaście osób, którym udowodniono zorganizowane, korupcyjne działanie na szkodę wojska, kilkadziesiąt zostało prawomocnie skazanych, ponosząc odpowiedzialność finansową.

W wyniku działań prokuratorów wojskowych z Wydziału ds. Przestępczości Zorganizowanej Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Poznaniu Skarb Państwa odzyskał ponad 4 mln zł. W skład tej kwoty wliczono odzyskane mienie, kary grzywny i orzeczone wobec skazanych obowiązki naprawienia szkody.

"Najczęściej postępowania przetargowe były od strony formalnej przeprowadzone prawidłowo"

Jak powiedział PAP płk Mikołaj Przybył, w badanych przypadkach często dochodziło do pomijania właściwych procedur przetargowych, dzięki którym możliwe było np. kilkakrotne wypłacanie pieniędzy za tę samą usługę.

"Najczęściej postępowania przetargowe były od strony formalnej przeprowadzone prawidłowo, umowy były poprawne, faktury zostały zrealizowane i nikt nie sprawdził, że prace, za które zapłacono w ramach pierwszej umowy, były zwykle opłacane podwójnie lub potrójnie w kolejnych umowach stanowiących wynik przeprowadzania kilku postępowań przetargowych zamiast jednego" - wyjaśnił.

Jak dodał, kwoty z budżetu państwa, które były niewłaściwie spożytkowane, zdefraudowane, lub stanowiły szkodę powstałą w mieniu Wojska Polskiego, mogą sięgać setek milionów złotych strat.

MON organizował całkowicie fikcyjne postępowania przetargowe

Częstym sposobem na wyłudzanie pieniędzy z budżetu MON było organizowanie całkowicie fikcyjnych postępowań przetargowych. Pieniądze były dzielone pomiędzy przedsiębiorcę i żołnierzy zawodowych.

"W ustalonych przypadkach bez skrępowania podmieniano dokumentację - w tym umowy - ze znacznym zawyżeniem wartości inwestycji, antydatowano dokumenty, tworzono fikcyjne protokoły odbioru prac rzekomo wykonanych" - powiedział płk Przybył.

Do największych spraw prowadzonych przez wojskowych śledczych należy likwidacja zorganizowanej grupy przestępczej, działającej w strukturach dowódczych Pionu Logistyki Dowództwa Marynarki Wojennej RP, oraz sprawa zorganizowanej grupy przestępczej funkcjonującej w Rejonowym Zarządzie Infrastruktury w Zielonej Górze. W obu tych sprawach do tej pory skazano prawomocnymi wyrokami łącznie ponad 50 osób.
Jak dowiedziała się Wirtualna Polska, w sprawę związaną z dowództwem marynarki wojennej wmieszani byli wojskowi wysokich stopni - sześciu komandorów, komandorów poruczników i podporuczników - a także zwykli marynarze. Jak powiedział płk Przybył, malwersacje miały miejsce w latach 1997-2002. Wojskowi usłyszeli już wyroki. Jeden z nich został zdegradowany ze stopnia komandora do marynarza. Aresztowano również kilku cywili, w tym pomorskiego biznesmena.

W badanej przez prokuraturę sprawie RZI Zielona Góra, gdzie zawyżano wartość przeprowadzanych inwestycji, bądź finansowano projekty, które nie było realizowane, straty sięgają 500 tys. zł. Szkody powstałe wskutek wyłudzenia pieniędzy m.in. za rzekomo dostarczane dla wojska towary lub nigdy niewykonane usługi, do których dochodziło w jednostkach wojskowych w Bydgoszczy, prokuratura wyliczyła na dwa mln zł.

Wśród najpoważniejszych przypadków narażenia wojska polskiego na straty płk Przybył wymienił też sprawę zakupu dla armii systemu inwentaryzacji i ewidencji materiałowej za pomocą kodów kreskowych, który nie został prawidłowo wdrożony. Straty w tym przypadku oszacowano na ok. 750 tys. zł.
Źródło:
http://konflikty.wp.pl/kat,1020223,title,Skandal-w-polskiej-armii-przekrety-na-setki-milionow-zl,wid,12556725,wiadomosc.html?ticaid=1db5d

Prokuratura prowadziła też sprawy dotyczące przyjmowania korzyści majątkowych przez lekarzy wojskowych oraz pośredników w ramach zorganizowanego systemu "reklamowania" poborowych od wykonywania służby wojskowej.

"Nie ma formalnej, stałej platformy między przemysłem a wojskiem"

W tej sprawie skazanych zostało 13 osób. Wobec kilkudziesięciu podejrzanych będą kierowane kolejne akty oskarżenia.

Zdaniem Wojciecha Łuczaka, wydawcy miesięcznika "RAPORT - wto", patologie w armii związane z fikcyjnymi, ustawianymi przetargami to m. in. efekt braku w Polsce forum, dzięki któremu przedsiębiorcy mogliby się porozumiewać z wojskiem. "Nie ma formalnej, stałej platformy między przemysłem a wojskiem. Jeśli nie uruchomimy stałego forum, gdzie wojsko mogłoby wskazywać swoje potrzeby a przemysł by je odbierał i realizował, to będziemy mieli do czynienia z takimi historiami" - powiedział PAP Łuczak.
Źródło:
http://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/artykuly/442097,ustawiane_przetargi_w_armii_kosztowaly_setki_milionow_zlotych.html 


http://czerwonykiel.blog spot.com/2012/01/mikoaj-przyby-2010-rok.html


między blog spot dałem spacje.

Przybył strzelając do siebie musiał zwrócić na siebie uwage bo wiadomo ze pare osób chciało go odj**ać za wykrywanie wałków na najwyższym szczeblu,inaczej był by kolejna osobą która popełniła samobójstwo albo nikt by o nim nie usłyszał.


une chcą zniszczyć Polskie wojsko żebyśmy sie nie mogli bronić.starcy nie pójdą na barykady jak i ogłupiona młodzież,a reszta dupy nie ruszy z przed telewizora bo tv mysli za nich.w 2014 roku z wojska ch** zostanie.zreszta już ch** zostało.


ale to tylko teoria spiskowa

Zmieniony przez - Pikaczumba w dniu 2012-02-08 18:41:05

WILNO I LWÓW,MIASTA POLAKÓW

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 10973 Napisanych postów 50342 Wiek 28 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 57816
Dremor - gdzie jestes? konspirujemy nie? znalazles to juz w swoim podreczniku do historii? albo widziales w tvn? to nie prawda
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 465 Napisanych postów 52009 Wiek 51 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 199651
goldberg już o tym mówił przecież ale Dremor miał to w dupie

kult nie wywołuj z lasu wilka bo znowu bedzie zadawał pytania na które odpowiedzi i tak nie zrozumie

Zmieniony przez - Pikaczumba w dniu 2012-02-08 19:54:34

WILNO I LWÓW,MIASTA POLAKÓW

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 10973 Napisanych postów 50342 Wiek 28 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 57816
Najlepszy jest ten wiezien z filmu, tez mowilem ze zydow bylo tyle co kot naplakal a meczyli polakow, ale dla dremora to klamstwo bo nie bylo tego w tvnie i na lekcji wosu buahaha , pika nie zapominajmy ze doswiadczenie zyciowe i naoczni swiadkowie to przeciez konspiracja
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 10973 Napisanych postów 50342 Wiek 28 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 57816
to nie wilk to wiewiorka
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 465 Napisanych postów 52009 Wiek 51 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 199651
kult ty ty ty antysemitojak można podwazać Weisla czy Edelmana.Borowskiego czy Profesora nad Profesory Bartoszewskiego

i od pie pie pieprzcie sie od geneerała

Zmieniony przez - Pikaczumba w dniu 2012-02-08 20:03:22

WILNO I LWÓW,MIASTA POLAKÓW

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 10973 Napisanych postów 50342 Wiek 28 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 57816
moze podeslemy mlodej wiewiorce linka? Ciekawe jakie teraz by argumenty wysunal? bo my przeciez nie mamy zadnych
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 465 Napisanych postów 52009 Wiek 51 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 199651
nie jeszcze nie bo za godzine do roboty ide a tez chce sie pośmiać

WILNO I LWÓW,MIASTA POLAKÓW

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 215 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1450
ale spamujecie jak laski ;D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 465 Napisanych postów 52009 Wiek 51 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 199651
a z dużymi cycami czy małymi??

WILNO I LWÓW,MIASTA POLAKÓW

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

nie ma lipy tvn turbo

nutloveb