SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Lewatywa bez głodówki

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 4149

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 56 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1484
Dzień dobry, chciałbym się zapytać czy lewatywa bez głodówki może przynieść jakieś korzyści? Czy lewatywa np. raz w tygodniu pomoże stopniowo oczyścić jelito? Dzisiaj pierwszy raz w życiu zrobiłem sobie lewatywę z zestawu Enema, pojutrze kupuję wlewnik. Jest to około 250 ml, przez bardzo niewygodne aplikowanie owego zestawu wlałem 3/4 tego. Mimo wszystko wydaliłem 3 małe kamienie(?) lub bardziej mały podzielony stolec.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 57
Odświeżam temat. Mnie na przykład bardzo zastanawia hydrokolonoterapia. Ostatnio wykładowca wspominał nam o niej na studiach. Z tego co wiem to opinie w środowisku medycznym na jej temat są bardzo podzielone. Ja za to osobiście znam jedną osobę, która tego doświadczyła. Moja ciotka robiła sobie taką a'la lewatywę w Katowicach (nie wiem jak to w innych miastach wygląda, czy są takie przychodnie/ośrodki oferujące tą usługę) ze względu na problemy z zaparciami i z tego co wiem, to była bardzo zadowolona.
Dla nie zorientowanych w temacie hydrokolonoterapia to płukanie jelita grubego, które pozwala oczyścić je ze złogów powstałych z resztek pokarmowych-inaczej kamieni kałowych. Czytałam też że pomaga usunąć z organizmu toksyny, grzyby, pleśnie itd.
Jak myślicie mit czy prawda?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Na własną rękę bym tego nie robił... zresztą częsta lewatywa nie jest wskazana... wyjaławia jelita.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 56 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1484
Wydaje mi się że raz na tydzień to nie tak często :) Najpierw też muszę zobaczyć co ze mnie wyjdzie po wlaniu w siebie większej ilości, tym razem już wody z np. cytryną. Chcę zobaczyć czy faktycznie można tym wyleczyć trądzik :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Flore bakteryjną tylko wytłuczesz i będą problemy żołądkowe i ogólne.
Po co się za takie coś zabierasz jak nie masz pojęcia ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 56 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1484
Mlekołak, może i nie mam pojęcia ale zdecydowanie bardziej ufam takim prostym metodom, niż tym kłamliwym lekarzom. Od dziecka byłem faszerowany różnymi środkami, a tu alergie, zapalenie płuc, ogromne zapalenie ucha, naprawdę wydaje mi się że to bardziej zaszkodziło mojej florze bakteryjnej w jelicie niż teraz mogą zaszkodzić lewatywy.

Zmieniony przez - Legende w dniu 2012-12-28 00:18:58

Zmieniony przez - Legende w dniu 2012-12-28 00:19:31
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wypłuczesz sobie florę... nie będziesz jej mieć... zresztą Twój wybór.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 56 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1484
A co jakby tak ograniczyć lewatywę do 2 w miesiącu, jest to jakieś wyjście? :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie jestem lekarzem i nikt Ci takich inf. przez neta nie da... nawet jeśli chodzi o "głupią" lewatywę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 56 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1484
No więc trudno, sam będę swoim lekarzem. W razie komplikacji wrócę tu i z ręką na sercu przyznam się do błędu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 154 Napisanych postów 1971 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 15863
Lewatywa nic dobroczynnego Tobie nie przyniesie.Na florę bakteryjną to pij codziennie pół szklanki kefiru lub maślanki, jedz kapustę kiszoną, a jelita na pewno na tym skorzystają.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33086 Napisanych postów 23176 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278077
sajanin jak nie masz pojecia to sie nie wypowiadaj i nie wprowadzaj w blad,,
Przykładowy link http://tylkozdrowie.blox.pl/2012/07/Lewatywa-dobra-na-wszystko.html

poszukaj sobie w google fachowej porady o lewatywie i opini lekarzy a sam sie przekonasz co daje..

sam robilem rok temu metode oczyszczania jelit według tombaka ( przez miesiac lewatywa) i to co mi sie zmienilo w zdrowiu to sam bylem zszokowany, od 1go stycznia znow zaczynam kolejna kuracje .POLECAM
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

tłuszcz przy klatce piersiowej

Następny temat

Skaza białkowa

WHEY premium