SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Krav maga ......

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 6187

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11144 Napisanych postów 51507 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Czesc.Mam taka sprawe, od 12 lat trenuje judo. Aktualnie juz nie startuje w zawodach, nie mam czasu na przygotowania a zyc z czegos trzeba. Owszem trenuje 3-4 razy w tygodniu bardzo intensywnie ale to jak juz pisałem dla satysfakcji,sprawnosci itp.Zastanawiam sie czy nie rozpoczac treningow krav magi. Nigdy nie cwiczylem zadnego stylu uderzanego.Poradzcie mi czy to byloby dobre polaczenie i warto rownolegle cwiczyc krav mage i judo?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11144 Napisanych postów 51507 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816


HEY!
Rzeczą jasną jest to, że krav maga nie jest konkurencją sportową tylko sposobem najprostszej i najskuteczniejszej samoobrony.Odpowiedz sobie na czym Ci najbardziej zależy: na sporcie i rozwoju fizycznym, czy na skuteczności. narka
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11144 Napisanych postów 51507 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Osobiscie raczej poszedlbym na cos typowo uderzanego a dopiero potem dodal krav mage. Ewentualnie MMA gdyz na krav madze wiele technik jest zaznaczonych (wiadomo cios w gardlo nic przyjemnego albo kopy po jajach) i dobrze wiedziec jak uderzac to znaczy miec porzadne podstawy.

Mess with the best die like the rest :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 2201 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15791
Chyba Brisban trochę przekombinowałeś.
Jak ktoś 12 lat trenuje Judo i mówi że bardzo intensywnie 3-4 razy w tygodniu to do rozpoczęcia kariery w KM nic już mu nie jest więcej potrzebne.

I nie wiem Łoker czy Cię dobrze zrozumiałem, ale KM to nie za bardzo jest styl uderzany.

O KM już tu się wielu rozpisywało a niewielu pozytywnie więc ja ich zdania podważał nie będę bo pewnie wiedzą więcej ode mnie. A moja rada jest taka:
Idź Łoker na boks/KB/Thai i w połączeniu z Judo już będziesz miał wszystko co potrzeba. Bo nie napisałeś po co Ci 2 styl -więc trudno ostatecznie wyrokować.

https://bundles.sfd.pl/../../buziaki/29.gif[/img] SFD FIGHT CLUB SFD FIGHT CLUB SFD FIGHT CLUB [img]../../buziaki/29.gif" alt="" />

Doradca w Rukopasznyj Boj/Samozaszczita

So give it up you bloody sods you'll not be getting laid
And the sooner that you're out the door the sooner we'll be paid

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11144 Napisanych postów 51507 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Moze i tak, ale na jedno wyszlo obaj polecamy cos uderzanego.

Mess with the best die like the rest :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 4301 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 35241
Tak wiem ze to nie jest typowo styl uderzany ale uderzenia wystepuja w nim. A w judo wogole, jedynie to co sami posparowalismy na rekawice
A chodzi mi glownie o to Kicius zeby do tego co juz umiem dorzucic jeszcze cos przydatnego. Fakt o krav madze sie naczytalem tyle pozytywnych opini co negatywnych, ale chyba bede musial sie wybrac na kilka treningow bo nie za bardzo wiem czego sie moge po tym spodziewac. Kilka osob tez mi proponowalo boks/kick, bede sie musial zastanowic powaznie.
A moze jest tu jakis judoka co zaczal pozniej krav mage?

Tekst tygodnia: patrz profil.
Tekst miesiaca: patrz profil

nie ma ch..a na Mariole,na pierwszej fotce za ch..a nie ma 43 w lapie,wyglada na niej jak zwykly gimnazjalista z gimbusa.-


Powiem tylko tyle że gdyby trzoda chlewna miała taką genetyke jak ty to bym został jej chodowcą.
-


a tak poza tym to dzisiaj chleje oj masakra bedzie juz czuje ze bede zygac i bedzie mi nieraz niedobrze

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11144 Napisanych postów 51507 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
To co Clenoman napisal to ja tylko sie zapomnialem przelogowac z konta brata.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1319 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 7129
Idź na box

https://bundles.sfd.pl/../../buziaki/29.gif[/img]SFD FIGHT CLUB SFD FIGHT CLUB SFD FIGHT CLUB
SFD JIU-JITSU TEAMSFD JIU-JITSU TEAMSFD JIU-JITSU TEAM[img]../../buziaki/28.gif" alt="" />
Każdy styl walki jest tylko tak dobry jak człowiek który go trenuje

Zrób sobie badanie krwi i kału-żebyś wiedział czy trening masz w krwi czy w dupie

SERCE,UMYSŁ,SIŁA...TRI FORCE

human at sight,monster at heart

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 2201 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15791
Ja tam cały czas zadaję sobie pytanie "po co to komu?"
Pojęcie przydatności czy też skuteczności danego systemu/sztuki walki jest tak kontrowersyjnym pytaniem że można by dyskusje toczyć latami.

Fakt jest jednak taki że najskuteczniejsze jest najczęściej to co najprostsze.

Drugi fakt jest taki, że ty sam nigdy tak naprawdę się tego do końca nie dowiesz. Bo np. to że jakaś technika Ci ładnie wyjdzie raz nie znaczy że następnym razem też się uda. Bo może przeciwnik będzie lepszy albo bógwico.

Tak naprawdę takie dyskusje są czysto akademickie. I każda odpowiedź jest dobra.

Ale i tak boks

https://bundles.sfd.pl/../../buziaki/29.gif[/img] SFD FIGHT CLUB SFD FIGHT CLUB SFD FIGHT CLUB [img]../../buziaki/29.gif" alt="" />

Doradca w Rukopasznyj Boj/Samozaszczita

So give it up you bloody sods you'll not be getting laid
And the sooner that you're out the door the sooner we'll be paid

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11144 Napisanych postów 51507 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dobra odpowiedz Kicius , daje do myslenia, dzieki, wogole dzieki wszystkim za pomoc.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1547 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 4112
cze
mysle że jak masz takie mocne podstawy partereowe to nir ma sensu teraz przeżucać się na kompletnie inny styl walki , poza tym nie wiem jaka masz budowę ciała może się okazać że jesteś jak bryła a każdy dynamiczny fajter będzie cię okopywać i obijać jak worek nie dopuszczająć do zwarcia , moja rada idz na coś pokrewnego na BJJ , LUTA LIVRA /obydwa style są pół sportowe i również uczą uderzać i kopać ale walkę sprowadzaja do parteru, a z 12 stażem judo to powinieneś sobie szybko dać radę , jeśli chodzi o systemy wojskowe takie jak krawka czy combat56,bas-3 są systemami na krótką chwilę poza tym bardzo agresywne moga byc tylko uzupełnieniem traeningu podstawowego,
myślę że ty sam wiesz co jest najleprze dla ciebie i podejmiesz słuszną decyzję co do wyboru nowej sekcji


igor
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11144 Napisanych postów 51507 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Hej
Ja wcale nie zamierzam rezygnowac z judo tylko jako urozmaicenie chcialem cos dodac. Budowy jak bryla nie mam Nie sparowalem bardzo duzo z kolesiami trenujacymi cos uderzanego ale praktycznie zawsze udawalo mi sie dojsc do zwarcia i tak dalej....
Jezeli chodzi o BJJ, LL to niestety nie ma w moim miescie, jest boks ale nie wiem czy mnie przyjma bo to sekcja typowo dla malolatow nastawiona na starty, wiec watpie czy mnie przyjma do tej grupy - mam 23 lata, choc kto wie zapytac warto. No i teraz otwieraja ta krav mage i otoczka wokol tego straszna jest
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Golota przed sadem

Następny temat

Zmarł jeden z najsłynniejszych bokserów świata

Wiecej